Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 23-03-2007, 23:39:   #149
geodon
Moderator

Το avatar του χρήστη geodon

Thanked 1.978 Times in 1.430 Posts
My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή

Όλα ανοικτά με Σκαλόνι

Ανοικτό το ενδεχόμενο να συνεχίσει την καριέρα του στην Ελλάδα άφησε ο Λιονέλ Σκαλόνι και με νεώτερες δηλώσεις του την Παρασκευή, ενώ οι Ισπανοί κάνουν λόγο για φλερτ των "πρασίνων". Το ρεπορτάζ από την Ιβηρική χερσόνησο πάντως εστιάζει στο γεγονός ότι ο 29χρονος άσος έχει ανεβάσει τις μετοχές του, έπειτα από τις καλές τους εμφανίσεις στην τρέχουσα περίοδο, την ίδια ώρα που επισημαίνεται ότι βρίσκεται σε συνεχείς διαπραγματεύσεις με την Σανταντέρ, η οποία θέλει να τον κρατήσει στο δυναμικό της.

"Μια καλή πρόταση θα με ενδιέφερε"

Το ενδιαφέρον από πλευράς Παναθηναϊκού είναι υπαρκτό, ο ίδιος ο Λιονέλ Σκαλόνι και με δηλώσεις του την Παρασκευή άφησε ανοικτό το ενδεχομένο να συνεχίσει την καριέρα του στην Ελλάδα, αλλά όπως γράψαμε και την Πέμπτη, η υπόθεση του δεν είναι εύκολη. Ο άσος της Σανταντέρ, μιλώντας στην τηλεόραση του "Supersport", τόνισε αρχικά: "Το θέμα είναι πως δεν έχω μάνατζερ, μόνο τον πατέρα μου και κάποιος μου τηλεφώνησε λέγοντας μου πως μπορεί να υπάρξει κάτι στη συνέχεια".

Για να προσθέσει αναφορικά με το ενδεχόμενο να αγωνιστεί σε ομάδα της Ελλάδας: "Φυσικά αλλά θα ήθελα να ακούσω πρώτα την πρόταση, προς το παρόν έχω πρόταση μόνο από την Σανταντέρ. Στον Παναθηναϊκό αγωνίζεται και ο Έκι που είναι γνωστός στην Αργεντινή και το γεγονός ότι μιλάει Ισπανικά θα βοηθήσει στην προσαρμογή, αλλά δεν γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο. Επομένως μια καλή πρόταση σίγουρα θα τη συζητούσα. Είναι προφανές πως υπάρχουν μεγάλες και ενδιαφέρουσες ομάδες στην Ελλάδα

Έχω αγωνιστεί στην Ελλάδα με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό, τον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ όταν αγωνιζόμουν στην Λα Κορούνια και πρόκειται για σπουδαίους συλλόγους Είναι ωραίο να παίζεις για αυτούς. Έχω το δικαίωμα να φύγω από την Ρασίνγκ που μου κατέθεσε πρόταση ανανέωσης για τα επόμενα τρία χρόνια, αλλά θα περιμένω να δω πρώτα τι θα γίνει".

Οι Ισπανοί την Παρασκευή συντηρούν το θέμα στην επικαιρότητα και μεταξύ άλλων αναφέρουν τόσο ο Σκαλόνι όσο και οι Ζίγκτις και Γκαράι, έχουν προσελκύσει πάνω τους τα βλέμματα αρκετών ευρωπαϊκών ομάδων. Μάλιστα σε ό,τι έχει να κάνει με τον 29χρονο Αργεντίνο, που προέρχεται από μια γεμάτη χρονιά, το σίγουρο είναι ότι στη δεδομένη χρονική στιγμή βρίσκεται στο στόχαστρο αρκετών ομάδων.

Συν τοις άλλοις η Σανταντέρ του έχει προτείνει διετές συμβόλαιο με οψιόν ανανέωσης για ακόμα ένα χρόνο και αυτό που απομένει ανοικτό είναι το οικονομικό κομμάτι.

Μ' αυτά και μ' αυτά όλα συνηγορούν πως ο Παναθηναικός θα πρέπει να βιαστεί και να μην αφήσει την υπόθεση να τραβήξει σε μάκρος.

* Ο Σωτήρης Νίνης έκανε την Παρασκευή ατομικό πρόγραμμα. Επίσης, σήμερα και τη Δευτέρα στην Παιανία θα πάνε οι Βίκτορ Σάντσεθ και Θανάσης Τσίγκας για να κάνουν θεραπεία. Οι "πράσινοι" θα επιστρέψουν κανονικά στις προπονήσεις την Τρίτη.

Πηγή : sportime.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Ο χρήστης geodon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση