Greek infotainment community

Το Lateam είναι Ε Ν Α Ν Τ Ι Α σε οποιαδήποτε μορφή Π Ε Ι Ρ Α Τ Ε Ι Α Σ
Facebooktwitter
Επιστροφή   Greek infotainment community > ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ > ΕΠΙ ΤΡΟΧΩΝ

H πρώτη του Fisichella με τα κόκκινα!

This is a discussion on H πρώτη του Fisichella με τα κόκκινα! within the ΕΠΙ ΤΡΟΧΩΝ forums, part of the ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟΣ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ category; Ο Giancarlo Fisichella εμφανίστηκε σήμερα ντυμένος στα αγαπημένα του κόκκινα ρούχα της Ferrari. O ιταλός οδηγός δεν δίστασε να δηλώσει ...

Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 08-09-2009, 13:46:   #1
ironitsa
Moderator

Το avatar του χρήστη ironitsa

Περιοχή: LA
My Mood:
ironitsa will become famous soon enoughironitsa will become famous soon enoughironitsa will become famous soon enoughironitsa will become famous soon enoughironitsa will become famous soon enoughironitsa will become famous soon enoughironitsa will become famous soon enough
Προεπιλογή H πρώτη του Fisichella με τα κόκκινα!

Ο Giancarlo Fisichella εμφανίστηκε σήμερα ντυμένος στα αγαπημένα του κόκκινα ρούχα της Ferrari. O ιταλός οδηγός δεν δίστασε να δηλώσει ότι ήταν όνειρο ζωής να τρέξει με Ferrari και ότι είναι πανευτυχής που το πραγματοποιεί.

Ο Fisico αντικατέστησε τον Luca Badoer, που είχε πάρει τη θέση του Massa για δυο αγώνες μετά το ατύχημα στο grand prix της Ουγγαρίας.

Μάλιστα ο Badoer θεωρεί για την αντικατάστασή του υπεύθυνο τον Τύπο, που δεν τον άφησε να συγκεντρωθεί και πίεζε από την αρχή για να αντικατασταθεί. Ωστόσο τα άσχημα αποτελέσματα του και κυρίως οι κακοί χρόνοι, ανάγκασαν την ιταλική ομάδα να τον αντικαταστήσει με τον Fisichella.

O Fisico ήταν μέχρι πρότινος οδηγός της Force India, με την οποία τερμάτισε στο Spa δεύτερος πίσω από τον Raikkonen.

«Ξεκίνησα την καριέρα μου στη Minardi το 1996 και από εκεί και πέρα προχώρησα είπε ο Fisichella στο ιταλικό Sky Sport 24.

«Με το χρόνο είχα εγκαταλείψει το «όνειρo Ferrari». Σήμερα βρίσκομαι να είμαι μέλος της ομάδας και να τρέχω σαν οδηγός της στο ιταλικό grand prix στη Monza».

«Ευχαριστώ πολύ τον Montezemolo, που το αποφάσισε, καθώς και τον Stefano Domenicali, και τα υπόλοιπα μέλη της ομάδας. Θα προσπαθήσω να κάνω τα αδύνατα δυνατά για να τους το ανταποδώσω. Πω! Πω! Θα οδηγήσω στη Monza για τη Ferrari: Θα είναι συναρπαστικό διήμερο με πολύ άγχος και πίεση, αλλά αυτή η πίεση θα μου δώσει δύναμη».

«Όλοι οι φίλοι μου και οι συγγενείς μου θα είναι εκεί να με υποστηρίξουν από την Παρασκευή το πρωί. Ξέρω τη Monza καλά. Τρέχω εκεί από το 1992, που ήμουν στην F3. Είναι μια πίστα, που σου επιτρέπει να σκεφτείς πριν φρενάρεις στις στροφές εξαιτίας των γρήγορων ευθειών της. Αυτό με βοηθά πολύ».

«Επικοινώνησα με την Ferrari την περασμένη Τετάρτη μια μέρα πριν το αποφασίσουμε και τότε ήταν για πρώτη φορά που το πίστεψα ότι πραγματικά θα γίνει».

«Το σκεπτόμουν και όλη τη νύχτα δεν έκλεισα μάτι. Και μετά, όταν έγινε την Πέμπτη δεν το πίστευα. Ποιον κάλεσα πρώτο; Φυσικά τον πατέρα μου, που είναι ο Νο1 οπαδός μου και υπομονετικά περίμενε να μάθει τα νέα. Με ρωτούσε όλες αυτές τις ημέρες, αλλά δεν μπορούσα να του πω τίποτα, γιατί δεν είχε ακόμα αποφασιστεί, παρόλο που οι φήμες οργίαζαν».

Στόχος του πανευτυχή Fisichella είναι, να πάρει βαθμούς στους επόμενους αγώνες βοηθώντας έτσι τη Ferrari να κατακτήσει την 3η θέση στο πρωτάθλημα των κατασκευαστών.

Ο χρήστης ironitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Sponsored Links
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές