Greek infotainment community

Το Lateam είναι Ε Ν Α Ν Τ Ι Α σε οποιαδήποτε μορφή Π Ε Ι Ρ Α Τ Ε Ι Α Σ
Facebooktwitter
Επιστροφή   Greek infotainment community > ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΝΕΑ ΓΙΑ ΑΡΗ

This is a discussion on ΝΕΑ ΓΙΑ ΑΡΗ within the ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ forums, part of the ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ category; Θετικά μηνύματα για Γκαρσία Ο γιατρός του Αρη έχει χρεωθεί με... 108 τον Νάτσο Γκαρσία και οι εκτιμήσεις του σχετικά ...

Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 13-05-2008, 17:26:   #251
geodon
Moderator

Το avatar του χρήστη geodon

Thanked 1.978 Times in 1.430 Posts
My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή

Θετικά μηνύματα για Γκαρσία

Ο γιατρός του Αρη έχει χρεωθεί με... 108 τον Νάτσο Γκαρσία και οι εκτιμήσεις του σχετικά με τον τραυματισμό του Βολιβιανού από τον αγώνα με τον ΠΑΟ είναι αισιόδοξες για τη συμμετοχή του στον τελικό.

Ο Γκαρσία έχει ξεκινήσει εντατική θεραπεία που θα κορυφωθεί μέχρι την Παρασκευή προκειμένου να είναι σε θέση να αγωνιστεί στο παιχνίδι που αποτελεί σημείο αναφοράς για την ιστορία της ομάδας του.

Στο μεταξύ, τα εισιτήρια του τελικού με τον Ολυμπιακού εξαντλούνται. Μάλιστα για αυτούς που είχαν προτεραιότητα να τα προμηθευτούν από το ARIS MOBILE και το ARIS MEGASTORE, δεν υπάρχει πλέον ούτε ένα για... δείγμα (πουλήθηκαν περίπου 5000 εισιτήρια).

Στον κεντρικό SUPER 3, ο οποίος ξεκίνησε το απόγευμα της Δευτέρας την διάθεση των εισιτηρίων του τελικού, έγινε χαμός. Επικράτησε το αδιαχώρητο με τους φίλους του Αρη να σχηματίζουν ουρές. Σήμερα, στη Λέσχη Φίλων Αρη ολοκληρώνεται η διάθεση των 500 εισιτήριων.

Τέλος, οι φίλοι του Αρη που δεν έχουν εισιτήριο διαρκείας και δεν μπόρεσαν να εξασφαλίσουν κάποιο "μαγικό" χαρτάκι εναποθέτουν τις τελευταίες τους ελπίδες στην κλήρωση των 50 εισιτήριων που θα γίνει στον αυριανό αγώνα. Βέβαια απαραίτητη προϋπόθεση για να συμμετάσχουν σε αυτήν είναι να έχουν βρεθεί και στο παιχνίδι με την ΑΕΚ.

Πηγή : supersport.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Ο χρήστης geodon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Sponsored Links
Παλιά 20-05-2008, 01:06:   #252
geodon
Moderator

My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή

Μήνυμα παραμονής από τον Μπάγεβιτς!

"Να είμαστε ακόμη πιο δυνατοί. Πήγαμε σχετικά καλά. Θα ήταν καλό να πάρουμε το κύπελλο. Τη νέα χρονιά θα προσπαθήσουμε και μπορούμε να πετύχουμε κάτι παραπάνω", είπε ο Μπάγεβιτς στους παίκτες και ουσιαστικά, δύο μέρες μετά το τον τελικό του κυπέλλου, άνοιξε την επόμενη σεζόν και πορεύεται χέρι χέρι με τον Αρη...

Ο προπονητής έκανε μια αναδρομή, ενώ προηγήθηκε ο Λάμπρος Σκόρδας, σε μια συγκέντρωση των παικτών του Αρη και ένα γεύμα που έκλεισε και τυπικά τη φετινή σεζόν για τους "κίτρινους".

Στην τελευταία προπόνηση άλλαξαν σε σημαντικό βαθμό τα δεδομένα. "Θα τα πούμε μαζί στις 25 Ιουνίου", είπε ο Μπάγεβιτς στους παίκτες του που λέγεται ότι ο Γιάνης Βαρδινογιάννης επικοινώνησε με τον Σέρβο προπονητή και ο τελευταίος, ενώπιον του ενδιαφέροντος του Παναθηναϊκού, του απάντησε ότι έχει συμβόλαιο με τον Αρη και θα πρέπει να μιλήσει με τον πρόεδρο Λάμπρο Σκόρδα.

"Πολλά τα ανοικτά μέτωπα..."

Ανοικτά μέτωπα για τον Αρη, από τη θέση του τερματοφύλακα μέχρι την επιθετική γραμμή. Και πρώτα από όλους, ο Κώστας Χαλκιάς που πολύ δύσκολα θα συνεχίσει την καριέρα του στο "Κλεάνθης Βικελίδης".

Απομακρύνεται ολοένα και περισσότερο ο διεθνής τερματοφύλακας και από τη στιγμή που δεν βρέθηκε σημείο επαφής μέχρι σήμερα όλα δείχνουν δεν θα ανανεωθεί η συνεργασία του με τους "κίτρινους". Είναι πάρα πολύ πιθανόν αντικαταστάτης του διεθνούς γκολκίπερ να είναι ο Χρυσόστομος Μιχαηλίδης. Αν μάλιστα δεν είχε συμβόλαιο με τον Ατρόμητο θα είχε ήδη υπογράψει με τον Αρη.

Τέσσερις ποδοσφαιριστές του Αρη συναντήθηκαν τη Δευτέρα (ο καθένας ξεχωριστά) με τον πρόεδρο Λάμπρο Σκόρδα για να συζητήσουν την ανανέωση ή την επέκταση του συμβολαίου τους.

Ο Σέρχιο Κόκε συζήτησε την επέκταση του συμβολαίου του που ληγει 2011! Ο Βλάνταν Ίβιτς συζήτησε για την ανανέωση της συνεργασίας του για την επόμενη σεζόν και το ίδιο έγινε και με τον Ρονάλντο Γκιάρο.

Τέλος, από τα γραφεία της ΠΑΕ Αρης πέρασε ο Νάτσο Γκαρσία που έχει συμφωνήσει για νέα συμβόλαιο μέχρι το 2013 (το υπάρχον λήγει του χρόνου) και αναμένονται οριστικές εξλιξεις μέσα στις επόμενες μέρες. Θα ακολουθήσουν σήμερα οι Χαβίτο και Σιστόν.

"Έχω μιλήσει με τους ανθρώπους του Αρη. Μου έκαναν την πρόταση τους και τη συζητήσαμε. Είχε και εγώ να τους αντιπροτείνω... και περιμένω απάντηση. Εγώ από την πλευρά μου θέλω να μείνω στην ομάδα" ξεκαθάρισε ο Φρανσίσκο Χαβίτο.

Ο 28χρονος επιθετικός έχει πολλές πιθανότητες να είναι από τους παίκτες που θα μείνουν την επόμενη σεζόν. Το ξεκίνημα της χρονιάς τον βρίσκει στο απώγειο της θητείας του, σημειώνοντας το γκολ πρόκρισης σε βάρος της Σαραγόσα αλλά, στη συνέχεια βρέθηκε στον πάγκο του Αρη. Ο Χαβίτο επανέρχεται δριμύτερος στο τέλος της περιόδου και γίνεται βασικός, πείθοντας τον Μπάγεβιτς ότι πρέπει να μείνει και του χρόνου.

Υπάρχει και το θέμα του Αμορόζο. Ο Βραζιλιάνος άλλαξε διάθεση και ενώ έλεγε ότι θα προχωρήσει το διαζύγιο με τον aρη, αναφέρει ότι δεν έχει αποφασίσει ακόμη οριστικά. Τέλος, ο Γιώργος Κολτσίδας που κρέμασε τα παπούτσια του, εκτός απρόοπτου θα προσφέρει τις υπηρεσίες του από άλλο πόστο.

Κόκε: το παιχνίδι χάθηκε στην τακτική"

"Θεωρώ πως το παιχνίδι χάθηκε στην τακτική. Μας έδωσε χώρο έξυπνα ο Ολυμπιακός και μας χτύπησε στην αντεπίθεση. Δε νομίζω ότι το γεγονός πως κάποιοι μας έχρισαν το φαβορί, μας επηρέασε. Είχαμε την κατοχή της μπάλας, θέλαμε πολύ τη νίκη, αλλά κάποια πράγματα δεν μας βγήκαν", αποφάνθηκε ο Σέρχιο Κόκε μιλώντας σήμερα για την αναμέτρηση του κυπέλλου.

Ο Ισπανός επιθετικός του Αρη, σε δηλώσεις στο ραδιοφωνικό σταθμό "Αθλητικό Μετρόπολις", σημείωσε μεταξύ άλλων ότι: "Ο κόσμος μας έδωσε πολύ μεγάλη ώθηση, αλλά δυστυχώς χάσαμε. Καμιά ομάδα δεν παίζει μόνη της στο γήπεδο. Ο Ολυμπιακός έκανε καλά τη δουλειά του, έκλεισε τους διαδρόμους και περίμενε τις ευκαιρίες για αντεπίθεση, κάτι που έπραξε και πέτυχε δύο γκολ. Ήταν ο πρώτος τελικός κυπέλλου στην καριέρα μου, αλλά έχω παίξει σε τελικό ΟΥΕΦΑ με τη Μαρσέιγ. Αυτό που μου μένει είναι η καταπληκτική παρουσία των φιλάθλων του Αρη και θέλω δημοσίως να τους ζητήσω συγνώμη για την απώλεια του τροπαίου.

Η χρονιά ήταν πετυχημένη ως ένα σημείο, ωστόσο θα μπορούσαμε να προχωρήσουμε περισσότερο στο Κύπελλο ΟΥΕΦΑ, επίσης θεωρώ αποτυχημένο το γεγονός ότι δεν πήραμε το κύπελλο. Του χρόνου θα πρέπει να πάμε πιο μακριά στο ΟΥΕΦΑ, να πάρουμε το κύπελλο αν φτάσουμε στον τελικό και να ανέβουμε μια θέση ψηλότερα στο πρωτάθλημα. Πρέπει να διδαχτούμε σε τακτική και πάρουμε μαθήματα από αυτό το παιχνίδι. Μόνο μέσα από παιχνίδια με πραγματικά μεγάλους αντιπάλους, μπορεί μια ομάδα να αντιμετωπίζει καλύτερα τις διοργανώσεις".

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 21-05-2008, 15:37:   #253
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Σκόρδας: "Ούτε με 20 εκατ. ευρώ"!

Οι πληροφορίες φέρνουν για μία ακόμη φορά τον Ντούσαν Μπάγεβιτς προ των πυλών του Παναθηναϊκού, ωστόσο ο Αρης δεν είναι διατεθειμένος να αφήσει τον Σερβοέλληνα τεχνικό να φύγει. Ο "Ντούσκο" ο οποίος φέρεται να συναντήθηκε με τον Γιάννη Βαρδινογιάννη, παρέπεμψε τον πρόεδρο του Παναθηναϊκού στον ομόλογό του της ομάδας της Θεσσαλονίκης.

Ο Λάμπρος Σκόρδας πάντως είναι κάθετος και δεν συζητά το ενδεχόμενο να "ανάψει" το πράσινο φως για να βγει το "διαζύγιο": "Ούτε με 20εκ. ευρώ δεν πρόκειται να αφήσω τον Μπάγεβιτς. Ούτε καν το συζητώ. Είμαστε Άρης και έχουμε κάνει τον προγραμματισμό μας με βάση το συμβόλαιο που έχουμε".

Σιστόν: "Μέτρησε η αγάπη του κόσμου"
Μετά την ανανέωση των συμβολαίων του Κόκε και του Νάτσο Γκαρσία, ακολούθησε και ο Σιστόν. "Και ο πρόεδρος και ο προπονητής ήθελαν να παραμείνω στην ομάδα. Όπως και εγώ άλλωστε. Περιμέναμε πρώτα να περάσει ο τελικός για να καθίσουμε να μιλήσουμε. Τρεις μέρες είχα να κοιμηθώ εξαιτίας του αγώνα με τον Ολυμπιακό. Ωστόσο πρέπει να το ξεπεράσουμε και να κοιτάξουμε μπροστά. Χθες λοιπόν συναντήθηκα με τον πρόεδρο και η αλήθεια είναι τα βρήκαμε αμέσως", δήλωσε ο Βραζιλιάνος που σήμερα θα βάλει την υπογραφή του σε διετές συμβόλαιο με τους "κίτρινους".

"Ο Αρης είναι μια μεγάλη ομάδα και είναι χαρά για οποιοδήποτε ποδοσφαιριστή να αγωνίζεται σε αυτόν. Αυτό που μέτρησε για μένα και παραμένω στην ομάδα είναι η αγάπη του κόσμου. Είναι μεγάλη υπόθεση να περπατάς στον δρόμο και να σε σταματούν φίλαθλοι της ομάδας και να σου δείχνουν την αγάπη τους. Οι φίλοι του Αρη είναι εκπληκτικοί, βρίσκονται κοντά στην ομάδα και είναι η δύναμη μας", συμπλήρωσε.

Όσο για την επόμενη περίοδο: "Πιστεύω ότι του χρόνου θα είμαι καλύτερος. Πλέον έχω μάθει πως κινείται η ομάδα και γενικά έχω αποκτήσει μια εμπειρία από την ζωή μου στον Αρη και την Θεσσαλονίκη. Έχω προσαρμοστεί πλήρως και την νέα χρονιά με σκληρή δουλειά θα προσπαθήσω να προσφέρω περισσότερα πράγματα στην ομάδα".

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 10-07-2008, 18:46:   #254
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Ηρθαν και αποθεώθηκαν οι Ντελόρτε και Λέμπο

Στη Θεσσαλονίκη βρίσκονται από το μεσημέρι της Πέμπτης οι Αλεχάντρο Λέμπο και Αλεχάντρο Ντελόρτε, οι οποίοι αποτελούν τα τελευταία -χρονικά- μεταγραφικά αποκτήματα του Αρη.

Στο αεροδρόμιο "Μακεδονία" βρέθηκαν δεκάδες φίλοι του Αρη, οι οποίοι περίμεναν υπομονετικά τους δύο ποδοσφαιριστές για να τους αποθέωσουν.

"Είμαι πολύ συγκινημένος. Βλέπω τον κόσμο που ήρθε για υποδοχή και αντιλαμβάνομαι την αγάπη που έχει για την ομάδα", είπε ο Λέμπο, ενώ από την πλευρά του ο Ντελόρτε, τόνισε: "Είμαι εντυπωσιασμένος από την υποδοχή των φιλάθλων. Ηρθα σε μια μεγάλη ομάδα και θα προσπαθήσω να τη βοηθήσω όσο περισσότερο μπορώ".

Πηγή : contra.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές