Greek infotainment community

Το Lateam είναι Ε Ν Α Ν Τ Ι Α σε οποιαδήποτε μορφή Π Ε Ι Ρ Α Τ Ε Ι Α Σ
Facebooktwitter
Επιστροφή   Greek infotainment community > ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΝΕΑ ΓΙΑ ΑΡΗ

This is a discussion on ΝΕΑ ΓΙΑ ΑΡΗ within the ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ forums, part of the ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ category; Μεταγραφικό νταμπλ ο Άρης Διπλό μεταγραφικό χτύπημα από τον Άρη που την Τετάρτη ανακοίνωσε την απόκτηση του Βραζιλιάνου Κάρλος Εντουάρντο ...

Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 21-12-2006, 14:26:   #41
geodon
Moderator

Το avatar του χρήστη geodon

Thanked 1.978 Times in 1.430 Posts
My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή

Μεταγραφικό νταμπλ ο Άρης

Διπλό μεταγραφικό χτύπημα από τον Άρη που την Τετάρτη ανακοίνωσε την απόκτηση του Βραζιλιάνου Κάρλος Εντουάρντο Φεράρι, «Κακά» και τον Ισπανό Πάμπλο Κοΐρα. Ο πρώτος είναι σέντερ φορ, ενώ ο δεύτερος αγωνίζεται στη θέση του δεξιού αμυντικού. Οι "κίτρινοι" πρόσθεσαν στη μηχανή τους ακόμα δύο ποδοσφαιριστές από την ισπανική αγορά, βασιζόμενοι στην πετυχημένη συνταγή του καλοκαιριού, οπότε και αποκτήθηκαν οι Κόκε, Χαβίτο και Τούτα που έχουν βγάλει για την ώρα τα λεφτά τους και με το παραπάνω.

Πηγή : sportime.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Ο χρήστης geodon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Sponsored Links
Παλιά 22-12-2006, 15:00:   #42
geodon
Moderator

My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή

«Κίνητρο να βγούμε στο ΟΥΕΦΑ»

Για τους λόγους που τον οδήγησαν στον Άρη, αλλά και για τους στόχους με τη νέα του ομάδα μίλησε ο Πάμπλο Κοΐρα. Το νέο μεταγραφικό απόκτημα των "κιτρίνων" αποκάλυψε ότι είχε συζητήσει με τους Θεσσαλονικείς και το καλοκαίρι, ενώ δεν έκρυψε την ικανοποίησή του που θα αγωνιστεί με τη φανέλα μιας τόσο ιστορικής ομάδας με τόσο πολύ κόσμο, όπως τόνισε χαρακτηριστικά.

Ο Ισπανός άσος σε δηλώσεις του στο ραδιοφωνικό σταθμό "Εxtrasport", επεσήμανε: "Είναι αλήθεια ότι από το καλοκαίρι συζητάμε, αλλά για κάποιους λόγους δεν έγινε τότε. Κάλλιο αργά παρά ποτέ. Πλέον είμαι στον Αρη και είμαι πολύ χαρούμενος. Αλλωστε, γνωρίζω τη νέα μου ομάδα, καθώς την αντιμετώπισα στο Κύπελλο UEFA την περίοδο που αγωνιζόμουν στην Θέλτα. Αυτό που θυμάμαι περισσότερο ήταν η εκπληκτική ατμόσφαιρα που είχαν δημιουργήσει οι φίλαθλοί του. Εχω μάθει πολλά για αυτούς και θεωρώ τιμή για μένα να παίξω σε μια τόσο ιστορική ομάδα με τόσο πολύ κόσμο".

Για να προσθέσει: "Στο παρελθόν αντιμετώπισα τον Κόκε, τον οποίο γνωρίζω. Τους υπόλοιπους παίκτες του Αρη απλά τους ξέρω ονομαστικά. Δεν θα έχω πρόβλημα προσαρμογής, άλλωστε μου εξήγησαν πολλά πράγματα οι άνθρωποι του Αρη. Μου μίλησαν για τους στόχους της ομάδας, οι οποίοι αποσκοπούν στο να πετύχει πολλά πράγματα στο μέλλον. Είμαι χαρούμενος λοιπόν που θα βοηθήσω κι εγώ σε αυτή την κατεύθυνση. Ξέρω επίσης ότι ο Αρης είναι από τις ομάδες που συχνά παίζουν στο Κύπελλο UEFA και δεν κρύβω ότι το συγκεκριμένο γεγονός αποτέλεσε ένα από τα κίνητρά μου".

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 23-12-2006, 16:41:   #43
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Κόστα: Στόχος το ΟΥΕΦΑ

Σε δηλώσεις του σε τηλεοπτικό σταθμό της Θεσσαλονίκης, ο Πάουλο Κόστα τόνισε πως στόχος του Άρη είναι η έξοδος στην Ευρώπη. Παράλληλα, ο παίκτης ανέφερε πως η ομάδα θα μπορούσε να έχει περισσότερους βαθμούς καθώς οι 18 που έχει μέχρι στιγμής είναι λίγοι. Η αιτία για αυτό πάντως, ίσως να είναι οι πολλοί νέοι παίκτες που υπάρχουν στο σύλλογο αφού χρειάζεται ακόμα χρόνος για να δέσουν.

«Σίγουρα θα μπορούσαμε να έχουμε περισσότερους βαθμούς και να βρισκόμαστε σε καλύτερη βαθμολογική θέση. Οι 18 βαθμοί είναι σχετικά λίγοι με βάση την απόδοση που είχαμε. Σε κάποια παιχνίδια, δικαιούμασταν τη νίκη, αλλά δεν τα καταφέραμε στις λεπτομέρειες. Ίσως και λόγω του γεγονότος ότι είμαστε μία νέα ομάδα με πολλούς καινούργιους ποδοσφαιριστές», ήταν τα λόγια του Κόστα για να καταλήξει.

«Απέχουμε πολύ λίγο από τις ομάδες που βρίσκονται στις προνομιούχες θέσεις για την έξοδο στην Ευρώπη και πιστεύω ότι αν εμείς είμαστε σοβαροί και παίξουμε σύμφωνα με τις δυνατότητες της ομάδας θα μπορέσουμε να πετύχουμε τον στόχο μας. Δεν είναι μυστικό ότι στόχος του Άρη την φετινή χρονιά είναι η έξοδος στο Κύπελλο ΟΥΕΦΑ.

Σε κάθε περίπτωση η βοήθεια του κόσμου είναι μεγάλη σε κάθε αγώνα και εμείς θέλουμε να του το ανταποδώσουμε. Πιστεύω ότι οι πρώτοι πέντε αγώνες στο ξεκίνημα του δεύτερου γύρου είναι ιδιαίτερα καθοριστικοί. Αν πάρουμε σε αυτά τα παιχνίδια το μάξιμουμ των βαθμών τότε θα κάνουμε το μεγάλο βήμα».

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 24-12-2006, 16:25:   #44
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Θα ακολουθήσουν κι άλλοι...

Ο Γκιγιέρμο Ογιος Ο Κακά και ο Κόιρα είναι οι πρώτοι, αλλά όχι και οι τελευταίοι παίκτες που θα αποκτήσει ο Αρης στη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου. Οι "κίτρινοι" σκοπεύουν να ενισχύσουν κι άλλο το ρόστερ τους, αφού όπως λένε "ο στόχος μας είναι να εξασφαλίσουμε την συμμετοχή στο κύπελλο ΟΥΕΦΑ της επόμενης περιόδου, οπότε η ομάδα θα πρέπει να είναι γεμάτη και ο προπονητής να έχει επιλογές".

Πάντως, με την μεταγραφή του Κακά ο Αρης εντάσσει, ουσιαστικά, στο δυναμικό του τον επιθετικό που του έλειπε προκειμένου η ομάδα να κάνει αισθητή την παρουσία της στις αντίπαλες περιοχές, αφού ο Βραζιλιάνος έχει τα χαρακτηριστικά που ήθελε ο Ογιος ώστε να συμπληρώνει τον Κόκε, ο οποίος παίζει περισσότερο περιφερειακά.

Στο μεταξύ, οι "κίτρινοι" βρίσκονται πάντα σε αναμονή της απάντησης του Ογιος, στην πρόταση που του έχουν κάνει για ανανέωση της συνεργασίας τους.

Πηγή : supersport.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 27-12-2006, 15:29:   #45
ilias
VIP

ilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the rough
Προεπιλογή

Ο Κάρλος Εντουάρντο Φεράρι Κακά έφτασε το μεσημέρι της Τετάρτης στην Θεσσαλονίκη. Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Αρη, στις πρώτες του δηλώσεις σαν παίκτης των «κίτρινων», στάθηκε στην συμβολή του Μαζίνιο για τον ερχομό του στην Θεσσαλονίκη, ενώ δεν θέλησε να πει πολλά για τον εαυτό του.
Παλιά 27-12-2006, 16:36:   #46
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Κακά: Θα μιλήσω στο γήπεδο

Έφθασε όχι με... Φεράρι, αλλά στο αεροδρόμιο "Μακεδονία" ο Βραζιλιάνος Κάρλος Εντουάρντο Φεράρι Κακά το μεσημέρι της Τετάρτης. Το νέο μεταγραφικό απόκτημα των "κιτρίνων" στις πρώτες του δηλώσεις τόνισε ότι θα δώσει τον καλύτερο εαυτό του μέσα στο γήπεδο, ενώ στάθηκε και στην καθοριστική συμβολή του Μαζίνιο για τον ερχομό του στην Ελλάδα. Το βράδυ αναμένεται ο Πάμπλο Κόιρα.

Ο Κακά επεσήμανε: "Ο κύριος Μαζίνιο με έπεισε να έρθω. Γνωρίζω ότι ο Αρης είναι μεγάλη ομάδα θα προσπαθήσω να βγάλω όσα μπορώ μέσα στο γήπεδο. Είναι δύσκολο να μιλάω για τον εαυτό μου. Μέσα στο γήπεδο θα καταλάβετε τα στοιχεία μου. Πιστεύω ότι μέχρι την έναρξη του πρωταθλήματος θα είμαι κατά 70-80% έτοιμος. Γνωρίζω ότι υπάρχουν Ισπανοί και Βραζιλιάνοι στην ομάδα και οι άνθρωποι του συλλόγου θα μπορούν να υπολογίζουν σε μένα σύντομα".

Από την πλευρά του ο Μαζίνιο που τον υποδέχθηκε μαζί με τον Κόντη στο αεροδρόμιο, δήλωσε: "Είναι ένας πολύ καλός παίκτης. Ψηλός, δυνατός και με καλή τεχνική κατάρτιση. Ταιριάζει απόλυτα στο στυλ της ομάδας και ξέρει να εκμεταλλεύεται τους χώρους που του δίνονται. Του μίλησα για το ελληνικό πρωτάθλημα και θεωρώ ότι είναι μία ευκαιρία για αυτόν να διακριθεί. Εμείς σε συνεργασία με τον προπονητή προσπαθούμε να κάνουμε ένα βήμα μπροστά και να φέρουμε παίκτες τους οποίους χρειάζεται η ομάδα".

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 28-12-2006, 17:47:   #47
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Ήρθε και ο Κοΐρα

Στη Θεσσαλονίκη βρίσκεται από τις πρώτες πρωϊνές ώρες της Πέμπτης και ο Πάμπλο Κοΐρα. Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Άρη, όπως και ο Κακά που είχε φτάσει λίγες ώρες νωρίτερα, το μεσημέρι της Πέμπτης βρέθηκαν στο προπονητήριο του συλλόγου στο Νέο Ρύσιο και είχαν τις πρώτη τους γνωρίμια με τους υπόλοιπους παίκτες, αλλά και το τεχνικό επιτελείο. To Σαββατοκύριακο επιστρέφει ο Όγιος, ο οποίος κατά πάσα πιθανότητα θα απαντήσει θετικά στην ανανέωση του συμβολαίου του.

Εν τω μεταξύ ο Γκιγιέρμο Όγιος αναμένεται να έρθει στη Θεσσαλλονίκη μέσα στο Σαββατοκύριακο, καθώς παρέτεινε την παραμονή του στην Ισπανία λόγω ασθένειας της μητέρας του. Ο Αργεντίνος τεχνικός δεν θα έρθει μόνος, αλλά μαζί με το γιο του που είναι ποδοσφαιριστής, κίνηση που αν μη τι άλλο μόνο ως καλός οιωνός μπορεί να λογισθεί σχετικά με την ανανέωση του συμβολαίου του με τους "κίτρινους".

Άλλωστε ο Όγιος είχε δηλώσει πως θέλει να αποφασίσει για το μέλλον του αφού προηγουμένως συζητήσει με την οικογένειά του και από τη στιγμή που ο γιος του θα τον ακολουθήσει στη χώρα μας, όλα συνηγορούν πως θα πει το πολυπόθητο "ναι" στους ανθρώπους του Άρη.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 29-12-2006, 17:46:   #48
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Εφτασε και ο Πάμπλο Κοϊρα

Ο Κοΐρα στην προπόνηση του Αρη Την πρώτη του γνωριμία με τους νέους του συμπαίκτες είχε την Πέμπτη το μεσημέρι ο Πάμπλο Κοϊρα. Ο Ισπανός επιθετικός που θα ενισχύσει τον Αρη από τον Ιανουάριο, έφτασε το πρωί στη Θεσσαλονίκη και λίγη ώρα αργότερα βρέθηκε στο προπονητήριο της ομάδας στο Νέο Ρύσιο.

Ο Γκιγέρμο Ογιος δεν παραβρέθηκε στην προπόνηση, καθώς παρέμεινε στην ισπανία για προσωπικούς λόγους. Ο τεχνικός των "κίτρινων" αναμένεται να επιστρέψει στη χώρα μας το Σαββάτο.

Πηγή : supersport.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 30-12-2006, 17:12:   #49
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Μαραγκός... τέλος

Το αναμενόμενο τέλος στη συνεργασία του Αρη με τον Μαραγκό, ήρθε και επισήμως την Παρασκευή. Ημέρα κατά την οποία ο Κύπριος ποδοσφαιριστής υπέγραψε τη λύση της συνεργασίας του με την ομάδα της Θεσσαλονίκης. Από εκεί και πέρα, την ίδια μέρα οι ξένοι ποδοσφαιριστές των Θεσσαλονικέων πέρασαν από εργομετρικές εξετάσεις, ενώ ο Γκιγέρμο Ογιος αναμένεται να επιστρέψει στη συμπρωτεύουσα την προσεχή Τρίτη.

Η λύση της συνεργασίας με τον Αρη ήταν κάτι που επιθυμούσε ο Μαραγκός, για προσωπικούς λόγους, με τη διοίκηση του συλλόγου να κάνει αποδεκτό το αίτημα του. Οι τίτλοι τέλους, σε αυτή την εξάμηνη σχέση που άφησε ικανοποιημένες και τις δύο πλευρές, μπήκαν την Παρασκευή. Την ίδια μέρα που οι ξένοι ποδοσφαιριστές απουσίαζαν από την προπόνηση καθώς υποβλήθηκαν άπαντες σε εργομετρικές εξετάσεις.

Στην προπόνηση του Σαββάτου, πάντως, αναμένεται απαρτία, καθώς θα είναι και η τελευταία πριν την Πρωτοχρονιά, με την επιστροφή στη δουλειά να είναι προγραμματισμένη για την Τρίτη, παρουσία και του Ογιος που θα έχει επιστρέψει από την Ισπανία.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 01-01-2007, 17:15:   #50
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Μαραγκός κατά Όγιος!

Από την Παρασκευή ο Χρήστος Μαραγκός αποτελεί παρελθόν για τον Αρη, καθώς έλυσε το συμβόλαιο του, γεγονός που όπως φαίνεται του έδωσε την άνεση να επιτεθεί στον Γκιγέρμο Ογιος. Με δηλώσεις του σε ραδιοφωνικό σταθμό της Θεσσαλονίκης, ο Κύπριος ποδοσφαιριστής κατηγόρησε τον Αργεντίνο τεχνικό για έλλειψη εμπιστοσύνης προς το πρόσωπο του και ταυτόχρονα εξέφρασε τις αντιρρήσεις του για τον τρόπο διεξαγωγής των προπονήσεων.

Μιλώντας στον Metrosport, ο Μαραγκός τόνισε αρχικά: "Από το καλοκαίρι ράγισε το γυαλί. Το ζήτημα είχε τελειώσει για μένα. `Η έπρεπε να φύγω εγώ από την ομάδα ή ο προπονητής. Ηταν θέμα χρόνου να έρθει το τέλος".

Συνεχίζοντας, παραδέχθηκε τις διαφωνίες του με τον τρόπο δουλειάς του Ογιος στην επίθεση:

"Ενας από τους λόγους της διαφωνίας είχε να κάνει με τη προπόνηση. Τόσο όσον αφορά τον χρόνο της, αλλά και τη ποιότητά της. Τα άλλα ζητήματα είχαν να κάνουν με αγωνιστικά θέματα και τον χρόνο συμμετοχής μου, στα οποία δεν θέλω να αναφερθώ".

Εκτός αυτού, πάντως, ο Μαραγκός τονίζει ότι ο Αργεντίνος προπονητής δεν τον εμπιστευτόταν. "Δεν ένιωθα να υπάρχει εμπιστοσύνη στο πρόσωπό μου. Για να είμαι ειλικρινής και με τον εαυτό μου και με τον προπονητή, πριν από αρκετό καιρό του μίλησα και τον ρώτησα τι συμβαίνει. Αν η απόφαση είναι δική του ή αν επηρεάζεται από κάποιους άλλους. Δεν είχα μιλήσει σε κανέναν άλλον παρά μόνο στον προπονητή μου. Αυτό θεώρησα πιο σωστό να κάνω", είπε και στη συνέχεια εξέφρασε τις ευχές του για τον Αρη:

"Να πάει ακόμη ψηλότερα, γιατί το αξίζει ο κόσμος του. Θα μου μείνει η μεγάλη αγάπη του κόσμου. Είναι κρίμα για τον Αρη να βρίσκεται σε αυτή τη βαθμολογική θέση. Θεωρώ όμως ότι μπορεί να πάει πολύ καλύτερα".

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές