Greek infotainment community

Το Lateam είναι Ε Ν Α Ν Τ Ι Α σε οποιαδήποτε μορφή Π Ε Ι Ρ Α Τ Ε Ι Α Σ
Facebooktwitter
Επιστροφή   Greek infotainment community > ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΝΕΑ ΓΙΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟ

This is a discussion on ΝΕΑ ΓΙΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟ within the ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ forums, part of the ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ category; Τόπο στα νιάτα Το να διαδέχεσαι έναν προπονητή που έχει μείνει σε μια ομάδα περίπου πέντε χρόνια δεν είναι εύκολη ...

Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 12-01-2007, 15:21:   #51
geodon
Moderator

Το avatar του χρήστη geodon

Thanked 1.978 Times in 1.430 Posts
My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή

Τόπο στα νιάτα

Το να διαδέχεσαι έναν προπονητή που έχει μείνει σε μια ομάδα περίπου πέντε χρόνια δεν είναι εύκολη υπόθεση. Ωστόσο, ο Ντράγκαν Κοκότοβιτς δηλώνει σίγουρος για τον εαυτό του και θεωρεί ότι μπορεί να βοηθήσει τον Ατρόμητο να πετύχει τους στόχους του. Άλλωστε, πληροί τις προϋποθέσεις που έθεσε ο Γιώργος Σπανός, καθώς είναι γνώστης της ελληνικής πραγματικότητας και νοοτροπίας.

Ο 54χρονος τεχνικός παρουσιάστηκε χθες από τον πρόεδρο του συλλόγου στους παίκτες και χωρίς να πει πολλά λόγια ανανέωσε το ραντεβού τους για τη σημερινή προπόνηση. Αμέσως μετά παρακολούθησε μαζί με τον Γιώργο Σπανό από τα επίσημα του γηπέδου την προπόνηση, καταγράφοντας στο μπλοκάκι του ό,τι έβλεπε.

Μάλιστα, είχε και την πρώτη του επαφή με τους οργανωμένους οπαδούς του Ατρόμητου, καθώς στο γήπεδο έδωσε το παρών και μια αντιπροσωπία των «Fentagin». Το Sportime συνάντησε τόσο τον πρόεδρο όσο και το νέο τεχνικό του «αστεριού» και σας παραθέτει τις πρώτες τους εντυπώσεις από τη μεταξύ τους συνεργασία.

Ντράγκαν Κοκότοβιτς

-Πότε δεχθήκατε το πρώτο τηλεφώνημα για να αναλάβετε την τεχνική ηγεσία του Ατρόμητου;

«Πριν από δύο μέρες. Είχε ήδη φύγει ο κ. Παράσχος και το απόγευμα μου έγινε η πρόταση».

-Τι ήταν αυτό που σας έκανε να την αποδεχθείτε;

«Ο Ατρόμητος είναι μια πρόκληση για κάθε προπονητή. Πρόκειται για ένα πολύ οργανωμένο σωματείο, που προσφέρει άψογες συνθήκες εργασίας. Έχει προπονητικό κέντρο και προηγμένες εγκαταστάσεις, έναν πολύ καλό πρόεδρο που δεν αναμειγνύεται στη δουλειά του προπονητή και φυσικά πολύ καλό έμψυχο δυναμικό».

-Τι γνωρίζετε για την ομάδα;

«Έχω πολλούς φίλους στην Ελλάδα που με ενημέρωναν για τις ομάδες. Το ελληνικό πρωτάθλημα δεν είναι εύκολο. Οι διαφορές έχουν μειωθεί και δεν υπάρχουν εύκολα παιχνίδια ή μικρές ομάδες. Ο Ατρόμητος έχει καλούς παίκτες που μπορούν να τον βοηθήσουν να διεκδικήσει την έξοδο στο ΟΥΕΦΑ. Τα περισσότερα παιδιά τα ξέρω, είτε ως αντίπαλους είτε ως παίκτες μου, και θα χρειαστώ απλά λίγο καιρό για να βγάλω μια πιο σαφή άποψη».

-Πόσο εύκολο είναι να διαδέχεστε έναν προπονητή που δούλευε στον Ατρόμητο για περίπου πέντε χρόνια;

«Δεν είναι εύκολο. Εκτιμώ πολύ τον κ. Παράσχο τόσο ως άνθρωπο όσο και ως προπονητή. Έχει κάνει εξαιρετική δουλειά και αυτό αποδεικνύεται από τα χρόνια που έμεινε στην ομάδα αλλά και από την πορεία του Ατρόμητου».

-Θα πραγματοποιήσετε κάποιες αλλαγές στο έμψυχο δυναμικό;

«Ακόμα είναι πολύ νωρίς. Εμένα μου αρέσει να δουλεύω με μικρούς σε ηλικία παίκτες και να δίνω ευκαιρίες στα νέα παιδιά. Ο Ατρόμητος έχει πολλούς τέτοιους και αυτό μου αρέσει. Εκτιμώ τους έμπειρους ποδοσφαιριστές, αλλά θέλω να δίνω ευκαιρίες και στους μικρούς που θα αποτελέσουν το μέλλον της ομάδας».

-Ποιες διαφορές εντοπίζετε μεταξύ ελληνικού και κινέζικου πρωταθλήματος;

«Το ελληνικό πρωτάθλημα είναι μακράν καλύτερο σε ποιοτικό επίπεδο. Τόσο ως προς τους παίκτες όσο και ως σύνολο. Ωστόσο, στην Κίνα έχουν καταπληκτικές εγκαταστάσεις και γήπεδα που θα τους βοηθήσουν στο μέλλον να αναβαθμίσουν και την ποιότητα του ποδοσφαίρου τους».

Γιώργος Σπανός

-Ποια ήταν τα κριτήρια που σας έκαναν να επιλέξετε τον κ. Κοκότοβιτς στην τεχνική ηγεσία της ομάδας;

«Ο κ. Κοκότοβιτς ήταν για εμάς η καλύτερη επιλογή από όσους προπονητές ήταν διαθέσιμοι στην παρούσα φάση. Είναι έμπειρος και γνώστης της ελληνικής πραγματικότητας και νοοτροπίας. Έχει ήθος και είναι επαγγελματίας. Η ομάδα έχει πολύ καλό υλικό και με τον κ. Κοκότοβιτς στον πάγκο θεωρώ ότι θα πραγματοποιήσουμε τους στόχους μας».

-Η αλλαγή της τεχνικής ηγεσίας μεσούσης της περιόδου θα αλλάξει τους στόχους της ομάδας;

«Οι στόχοι του Ατρόμητου δεν διαφοροποιούνται Οι ποδοσφαιριστές είναι επαγγελματίες και οφείλουν να προσαρμοστούν και να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό για να εκπληρώσουμε τους στόχους που έχουμε θέσει από την αρχή της περιόδου».

-Πόσο εύκολο ήταν να χωρίσουν οι δρόμοι σας με τον Γιώργο Παράσχο;

«Ο Γιώργος Παράσχος είναι ένας πολύ καλός προπονητής και πάνω απ' όλα φίλος. Δεν πρόκειται να χαλάσουμε τις σχέσεις και θα μείνει πάντα στις καρδιές μας. Είναι ένας άνθρωπος που έχει προσφέρει στον Ατρόμητο και του το αναγνωρίζουμε. Ωστόσο, ο κύκλος μας έκλεισε και πρέπει να προχωρήσουμε μπροστά. Του ευχόμαστε όλοι καλή τύχη».

-Ο μεταγραφικός σχεδιασμός της ομάδας πώς εξελίσσεται;

«Σε πρώτη φάση στρέφουμε την προσοχή μας στην αναμέτρηση με τη Λάρισα. Από εκεί και πέρα, θα μιλήσουμε και με το νέο προπονητή για να δούμε τι αλλαγές και τι προσθήκες πρέπει να γίνουν».

Πηγή : sportime.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Ο χρήστης geodon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Sponsored Links
Παλιά 12-01-2007, 21:44:   #52
geodon
Moderator

My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή

Γυρίζει σελίδα, θέλει βοήθεια...

Έκκληση στον φίλαθλο κόσμο του Περιστερίου έκανε την Παρασκευή (12/01) ο Γιώργος Σπανός. "Πρέπει όλοι να βρεθούν την Κυριακή στο γήπεδο για να χαράξουμε από κοινού μία νέα πορεία", ανέφερε χαρακτηριστικά ο πρόεδρος του Ατρόμητου. Χωρίς προβλήματα έγινε η σημερινή προπόνηση, πρώτη υπό τις οδηγίες του Ντράγκαν Κοκότοβιτς. Γελαδάρης και Μαγκντί αύριο στο επίσημο κατάστημα της ομάδας.

"Πανπεριστεριώτικο" προσκλητήριο!

Ο σύλλογος των δυτικών προαστείων καλείται να κάνει, πλέον, ένα νέο ξεκίνημα, αρχής γενομένης από την επικείμενη αναμέτρηση με την Λάρισα, την Κυριακή στο Περιστέρι και οι ιδιαιτερότητες είναι πολλές μετά και την αποχώρηση του Γιώργου Παράσχου από την τεχνική ηγεσία.

Έχοντας αυτό κατά νου και θέλοντας να προλάβει τα... χειρότερα, ο πρόεδρος της ομάδας, Γιώργος Σπανός, απήυθυνε μέσω της επίσημης ιστοσελίδας της ομάδας, κάλεσμα προς τον κόσμο να στηρίξει αυτή τη νέα προσπάθεια, ούτως ώστε να έρθουν και άλλες επιτυχίες στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

"Καλώ τον κόσμο να σταθεί με όλες του τις δυνάμεις στο πλευρό του νέου προπονητή μας και των ποδοσφαιριστών μας. Ο Ατρόμητος γυρίζει σελίδα και στόχος είναι η επιστροφή στις νίκες προκειμένου να επιτευχθούν οι στόχοι που θέσαμε στην αρχή της περιόδου. Για να συμβεί αυτό, η ομάδα χρειάζεται περισσότερο από ποτέ τη στήριξη των φιλάθλων της, οι οποίοι αποτελούν την κινητήρια δύναμή μας. Έτσι, πρέπει όλοι να βρεθούν την Κυριακή στο γήπεδο για να χαράξουμε από κοινού μία νέα πορεία", ανέφερε χαρακτηριστικά ο "ισχυρός άνδρας" της ΠΑΕ.

"Πρώτη" του Κοκότοβιτς χωρίς απρόοπτα...

Από εκεί και πέρα, αναφορικά με το καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, ο Ατρόμητος συνέχισε και σήμερα την προετοιμασία του για το παιχνίδι με την ΑΕΛ με προπόνηση η οποία έγινε στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ασπροπύργου και μέσα σε πολύ καλό κλίμα.

Μάλιστα, αυτή ήταν η πρώτη που έγινε υπό τις οδηγίες του νέου προπονητη, Ντράγκαν Κοκότοβιτς, ο οποίος πάντως βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να μην αντιμετωπίζει ιδιαίτερα προβλήματα και όπως όλα δείχνουν θα έχει στην διάθεσή του όλους τους ποδοσφαιριστές. Μοναδική εξαίρεση θα αποτελέσει, βέβαια, ο τιμωρημένος Αλέν Ραγκουέλ.

Λάμψη αστέρων

Τέλος, στο "Atromitos Store" θα βρίσκονται αύριο από τις 12:30 ως τις 14:00 οι Αχμέντ Μαγκντί και Δημήτρης Γελαδάρης, για να μοιράσουν αυτόγραφα και να φωτογραφηθούν με τους φίλους των "κυανόλευκων".

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 13-01-2007, 19:22:   #53
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Πάνοπλος στο νέο ξεκίνημα

Ο Ατρόμητος ολοκλήρωσε το Σάββατο (13/01) την προετιμασία του για το παιχνίδι με την Λάρισα με την σημερινή προπόνηση και στη συνέχεια ο Ντράγκαν Κοκότοβιτς ανακοίνωσε την 20μελή αποστολή. Μοναδικός απών στην προσπάθεια για την πρώτη νίκη στη "μετά Παράσχου εποχή" ο τιμωρημένος Ραγκουέλ. Στο "Atromitos Store βρέθηκαν Γελαδάρης και Μαγκντί.

Χωρίς προβλήματα ολοκληρώθηκε σήμερα η προετοιμασία του συλλόγου των δυτικών προαστείων για το επικείμενο ματς με την ΑΕΛ, όπου στόχος είναι η κατάκτηση των τριών βαθμών ούτως ώστε να συνοδευτεί το ντεμπούτο του Ντράγκαν Κοκότοβιτς στον πάγκο με νίκη.

Ο Σέρβος τεχνικός βρίσκεται στην ευχαριστη θέση να έχει όλους τους ποδοσφαιριστές στην διάθεσή του, με εξαίρεση τον τιμωρημένο Αλέν Ραγκουέλ και να μπορεί να καταστρώσει τα πλάνα του απερίσπαστος. Έτσι, μετά το τέλος του προγράμματος επέλεξε τους 20 παίκτες που θα απαρτίσουν την αποστολή.

Αυτοί που αποσύρθηκαν στο ξενοδοχείο είναι οι: Ανδριόλας, Γελαδάρης, Γεωργίου, Ιωάννου, Κατεμής, Κορακάκης, Κουτσοσπύρος, Λαζανάς, Μαρίνος, Μιχαηλίδης, Παγώνης, Ρόβας, Χάλαρης, Άντερσον, Ντόε, Λουτσιάβο, Μαγκντί, Μερίνο, Σανόκο και Ολιβέιρα.

Αναφορικά με την 11άδα που σκέπτεται να παρατάξει αύριο στο δημοτικό στάδιο του Περιστερίου ο "Κοκό" αυτή αναμένεται να την απαρτίζουν οι: Μιχαηλίδης στο τέρμα, Γελαδάρης, Κατεμής, Γεωργίου και Ολιβέιρα στην άμυνα, Σανόκο, Μαγκντί, Κορακάκης, Μερίνο και Λουτσιάνο στο κέντρο και μοναδικός προωθημένος ο Λαζανάς.

Τέλος, την πρώτη τους επαφή με τον κόσμο του Ατρομήτου και τους οπαδούς των "κυανόλευκων" είχαν σήμερα οι Αχμέντ Μαγκντί και Δημήτρης Γεαλαδάρης, οι οποίοι βρέθηκαν στο "Atromitos Store". Οι δύο παίκτες μοίρασαν αυτόγραφα και φωτογραφήθηκαν με τους θαυμαστές τους.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 14-01-2007, 19:54:   #54
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Ο Ντόε "λύτρωσε" τον Ατρόμητο

Φάση από το παιχνίδι Ατρόμητος-Λάρισα Στις καθυστερήσει ο Ατρόμητος κατάφερε να σώσει την πατρίδα και να γλιτώσει από τη δεύτερη εντός έδρας ήττα. Η Λάρισα προηγήθηκε δύο φορές στο Περιστέρι με τους Φέρστερ, Αλωνέυτη, αλλά το συγκρότημα του Ντράγκαν Κοκότοβιτς ισοφάρισε (2-2) ισάριθμες φορές με τους Κορακάκη, Ντόε.

Ο Γιώργος Δώνης δεν θα μπορούσε να σκεφθεί καλύτερο ξεκίνημα για την ομάδα του στο Περιστέρι. Στο πρώτο τέταρτο οι "βυσσινί" είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 10' ζήτησαν πέναλτι όταν ο Καλαντζής έπεσε μέσα στην περιοχή. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Φωτάκης εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά, ο Φέρστερ πετάχτηκε στο δέυτερο δοκάρι και με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μιχαϊλίδη. Μετά το γκολ που δέχθηκε ο Ατρόμητος ανέβασε την απόδοση του και έκλεισε τη Λάρισα στα καρέ της, προσπαθώντας να φτάσει γρήγορα στην ισοφάριση. Οι ευκαιρίες δεν έλειψαν για τους γηπεδούχους, ωστόσο δεν μπόρεσαν να τις μετατρέψουν σε γκολ, μέχρι το 38', όταν ο Λουτσιάνο έφυγε στην αντεπίθεση, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Κορακάκη, ο οποίος από το σημείο του πέναλτι με σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Η Λάρισα προσπάθησε να απαντήσει στο επόμενο λεπτό με τον Αλωνεύτη να ξεφεύγει ωραία από δύο αντιπάλους του, όμως ο Φωτάκης δεν μπόρεσε από καλό σημείο να δώσει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ στις καθυστερήσεις ο Κλέιτον βγήκε μόνος απέναντι από τον Μιχαηλίδη, αλλά δεν πραγματοποίησε καλό κοντρόλ και ο γκολκίπερ των γηπεδούχων βγήκε γρήγορα και μπλόκαρε.

Η πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο άνηκε στον Ατρόμητο στο 55' με τον Κοτσόλη να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ το σουτ του Μαγκντί. Ο Λουτσιάνο εκτέλεσε το κόρνερ ο Μερίνο σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι, ενώ η μπάλα στη συνέχεια της φάσης χτύπησε στο χέρι του Γκαλίτσιου, με τον κ. Μαζαράκο να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι. Δύο λεπτά αργότερα οι "βυσσινί" έφυγαν στην αντεπίθεση και ο Αλωνεύτης με σουτ νίκησε τον Μιχαηλίδη και "πάγωσε" το Περιστέρι. Ο Κοκότοβιτς δεν φαίνεται να έκανε καλή αρχή στο Περιστέρι, καθώς στο 76' αποδοκιμάστηκε από τους φιλάθλους των γηπεδούχων, όταν απέσυρε από το παιχνίδι τον Μερίνο για να περάσει στη θέση του τον Χάλαρη. Ο τελευταίος στο 84' και στο 88' δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κοτσόλη, αλλά αυτό το έκανε ο Ντόε που με σουτ στις καθυστερήσεις, ύστερα από πάσα του Λαζανά, έκανε το 2-2 και έσωσε την ομάδα του από τη δεύτερη εντός έδρας ήττα του.

Ατρόμητος (Ντράγκαν Κοκότοβιτς): Μιχαηλίδης, Γελαδάρης, Γεωργίου, Μαγκντί (63' Ντόε), Μαρσέλο Ολιβέιρα, Κατεμής (43' Σανόκο), Λουτσιάνο, Μερίνο (76' Χάλαρης), Κορακάκης, Αντερσον, Λαζανάς.

Λάρισα (Γιώργος Δώνης): Κοτσόλης, Νταμπίζας, Γκαλίτσιος, Φέρστερ, Βενέτης, Γκίκας, Κλέιτον (58' Γκούγκα), Φωτάκης (72' Τούτα), Μπασιλά, Καλαντζής, Αλωνεύτης (87' Κόσλεϊ).

Πηγή : supersport.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 15-01-2007, 15:34:   #55
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

«Ξεπεράστηκε κάθε όριο»

Η είδηση ότι ο Λουτσιάνο έπαιξε ξύλο με οπαδό του Ατρόμητου, προκάλεσε σοκ. Ο Βραζιλιάνος άσος δεν άντεξε τις ύβρεις του συγκεκριμένου ατόμου και μία μέρα μετά το περιστατικό, μιλάει στο Sportime.gr και εκφράζει την απορία του για τους λόγους που οδηγούν πάντα το ίδιο άτομο σε αυτή τη συμπεριφορά απέναντι του, αλλά και την οργή του για αυτό που έγινε μπροστά στη μητέρα του και το 11χρονο παιδί του. Έτσι, δεν προκαλεί έκπληξη το γεγονός ότι επιμένει στην απόφαση του να αποχωρήσει από την ομάδα του Περιστερίου.

Αυτό που προκαλεί εντύπωση στον Λουτσιάνο, είναι το γεγονός πως πρόκειται πάντα για τον ίδιο οπαδό, από το περασμένο καλοκαίρι και έπειτα.

"Είναι το ίδιο άτομο. Πάντα. Από το περασμένο καλοκαίρι και έπειτα είναι το ίδιο άτομο. Κάθεται ανάμεσα στους οργανωμένους, αλλά εγώ δεν πιστεύω ότι αυτός είναι οπαδός του Ατρόμητου. Το θέμα πλέον ξεπέρασε κάθε όριο. Βγήκαμε χθες για ζέσταμα και με έβριζε από εκείνη την στιγμή! Να με βρίζει κάποιος, πάνω στα νεύρα του, την ώρα του αγώνα μπορώ να το δεχθώ. Ετσι είναι το ποδόσφαιρο. Αλλά άλλο είναι αυτό και άλλο αυτό που γίνεται με αυτό το άτομο", λέει ο "Λούτσι" και στη συνέχεια εξηγεί αναλυτικά το τι έγινε την Κυριακή στο Περιστέρι:

"Βγήκα από το γήπεδο και είχα μαζί μου τη μητέρα μου και το παιδί μου. Αυτός με έβριζε και τους είπα να με περιμένουν έξω. Και μετά βγήκε και αυτός έξω και άρχισε να με βρίζει στα βραζιλιάνικα. Έβριζε εμένα και τη μάνα μου, στα βραζιλιάνικα πάντα, με απίστευτες εκφράσεις. Ξεπέρασε κάθε όριο. Του είπα να έρθει να τα πει από κοντά μου αυτά. Τι να πω... Αυτή η κατάσταση είναι απαράδεκτη. Είναι ό,τι χειρότερο να έχω μαζί μου τη μητέρα μου και το παιδί μου και αυτό το παιδί, 11 ετών, να βλέπει κάποιον να να βρίζει έτσι εμένα και την οικογένεια μου".

Το συγκεκριμένο επεισόδιο προκάλεσε εντύπωση, γιατί ποτέ ο Λουτσιάνο δεν είχε μπλεχτεί σε ανάλογα περιστατικά στο παρελθόν. Και δε θα μπορούσε να συμβεί διαφορετικά, από την στιγμή που οι σχέσεις του είναι άψογες με όλους, όπως τονίζει:

"Οι σχέσεις μου είναι πολύ καλές με τον κόσμο του Ατρόμητου, αλλά και γενικά έχω πολύ καλές σχέσεις με τους οπαδούς όλων των ομάδων στις οποίες αγωνίστηκα. Αυτό που συμβαίνει με αυτόν είναι κάτι που δεν μπορώ να το καταλάβω. Είναι απαράδεκτο και δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει με αυτό το άτομο".

Παρά το γεγονός, πάντως, ότι έχει περάσει μια μέρα από αυτή την... κακιά στιγμή και είναι πιο ήρεμος, δεν αλλάζει την απόφαση του να ζητήσει την αποχώρηση του από τον Ατρόμητο, ώστε να μη χαλάσει το κλίμα στην ομάδα:

"Σήμερα έχω συνάντηση με τον κ. Σπανό και θα συζητήσουμε αναλυτικά. Δεν έχω φτάσει ποτέ, στην καριέρα μου, στο σημείο να ζητήσω να φύγω από μία ομάδα, αλλά τώρα δεν μπορώ να μην το κάνω. Θα ζητήσω να φύγω, επιμένω σε αυτό. Αν δεν μπορώ να βοηθήσω, αν πρόκειται να χαλάσει το κλίμα στην ομάδα από αυτό το θέμα, εγώ δεν μπορώ να είμαι στον Ατρόμητο".

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 16-01-2007, 15:33:   #56
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Μένει ο Λουτσιάνο

Η χθεσινοβραδυνή συνάντηση του Λουτσιάνο με το μεγαλομέτοχο της ΠΑΕ Ατρόμητος Γιώργο Σπανό φαίνεται ότι απέφερε καρπούς για την παραμονή του Βραζιλιάνου άσου στην ομάδα του Περιστερίου. Μετά το θερμό επεισόδιο που είχε με οπαδό του Ατρομήτου, ο "Λούτσι" εξέφρασε την επιθυμία του να αποχωρήσει από το σύλλογο, ωστόσο ο διάλογος που είχε με τον Γιώργο Σπανό είχε ως αποτέλεσμα να μεταπείσει την αρχική του απόφαση.

Ο πρόεδρος του Ατρομήτου ζήτησε από τον 34χρονο Βραζιλιάνο να συγκρατεί τα νεύρα του και να αποφεύγει τις αντιπαραθέσεις με τους οπαδούς της ομάδας, επισημάνοντάς του ότι τον στηρίζει και πως ο σύλλογος υπολογίζει πολλά σε αυτόν. Άπό την πλευρά του παίκτη μίλησε στο Sportime ο εκπρόσωπος του Μαρσέλο ο οποίος ξεκαθάρισε ότι ο Λουτσιάνο θα παραμείνει στην ομάδα του Περιστερίου.

"Ο Λουτσιάνο δεν έχει κανένα λόγο να φύγει από τον Ατρόμητο. Μπορεί να είπε κάποια πράγματα πάνω στα νεύρα του, αλλά αγαπάει τον Ατρόμητο και δεν έχει κανένα πρόβλημα με τους ανθρώπους της ομάδας. Είμαι σίγουρος ότι οι πε΄ρισσότεροι οπαδοί του Ατρομήτου τον θέλουν και βλέπουν ότι προσπαθεί και δεν πρέπει να ασχολείται με μεμονωμένα περιστατικά".

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 16-01-2007, 19:12:   #57
ilias
VIP

ilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the rough
Προεπιλογή

Στα επόμενα δύο εκτός έδρας παιχνίδια με την ΑΕΚ και τον Ηρακλή θα εκτίσει την ποινή του ο Γιώργος Κορακάκης. Ο αρχηγός του Ατρομήτου έχει συμπληρώσει επτά κίτρινες κάρτες και αποφασίστηκε να χάσει τα δύο επόμενα παιχνίδια μακριά από το Περιστέρι.

Στο μεταξύ, μετά τη σημερινή σύσκεψη για τα μέτρα ασφαλείας του αγώνα της επόμενης αγωνιστικής, αποφασίστηκε πως ο Ατρόμητος δεν θα έχει οπαδούς στο ΟΑΚΑ στο ματς με την ΑΕΚ. Επίσης, δεν πρόκειται να λειτουργήσει κερκίδα για τους μεμονωμένους φιλάθλους που τυχόν θέλουν να παρακολουθήσουν το ματς.

*Ρεπό είχαν σήμερα οι παίκτες του Ατρομήτου. Αύριο θα διεξαχθεί διπλή προπόνηση στον Ασπρόπυργο.

*Βραβείο για την πολυετή του προσφορά στο ποδόσφαιρο θα λάβει ο Γιώργος Κορακάκης την προσεχή Δευτέρα στην κοπή της πίτας του συνδέσμου διαιτητών Αθήνας.
Παλιά 18-01-2007, 00:47:   #58
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Πονοκέφαλος για τρεις

Συνεχίζεται στον Ατρόμητο η προετοιμασία για το κυριακάτικο παιχνίδι με την ΑΕΚ. Η ομάδα του Περιστερίου πραγματοποίησε την Τετάρτη (17/1) διπλή προπόνηση με το πρώτο μέρος, το οποίο πραγματοποιήθηκε το πρωί στον Ασπρόπυργο να περιλαμβάνει ασκήσεις φυσικής κατάστασης και το δεύτερο μέρος που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα στην Γκόρυτσα να περιλαμβάνει ασκήσεις τακτικής. Οι Γιώργος Γεωργίου, Γιάννης Κατεμής και Χρήστος Κουτσοσπύρος έκαναν ατομικό πρόγραμμα.

O τελευταίος νιώθει βαρύ τον τετρακέφαλο και για προληπτικούς λόγους προπονήθηκε μόνος του. Πάντως τόσο αυτός όσο και ο Γεωργίου αναμένεται να επιστρέψουν στις προπονήσεις την Πέμπτη (18/1) ενώ πιο απαισιόδοξα είναι τα πράγματα για τον Κατεμή.

Το πιθανότερο είναι πως ο Έλληνας αμυντικός δεν θα αγωνιστεί στο παιχνίδι του ΟΑΚΑ. Θα προσπαθήσει βέβαια να μπει στο κανονικό πρόγραμμα την Πέμπτη αλλά οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος του.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 18-01-2007, 18:05:   #59
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Κοκότοβιτς: "Πιστεύω στους παίκτες μου"

Ο Ντράγκαν Κοκότοβιτς Την εμπιστοσύνη του στους παίκτες της ομάδας του και την πεποίθησή του ότι παρά τις ελλείψεις, ο Ατρόμητος θα είναι σε θέση να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα στο παιχνίδι με την ΑΕΚ στο Ολυμπιακό στάδιο, εξέφρασε την Πέμπτη ο προπονητής της ομάδας του Περιστερίου, Ντράγκαν Κοκότοβιτς.

Ο Σέρβος τεχνικός στις δηλώσεις του τόνισε: "Δε χρειάζεται να πω πολλά λόγια για την ΑΕΚ. Είναι γνωστό ότι πρόκειται για μία από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος. Θα πάμε στο Ολυμπιακό Στάδιο και θα παλέψουμε για ένα θετικό αποτέλεσμα, παρά το γεγονός ότι έχουμε πολλές ελλείψεις. Πιστεύω στις δυνατότητες που έχουν οι παίκτες μας, θεωρώ ότι υπάρχει πολύ καλό υλικό από τον πάγκο και όλοι μπορούν να αντικατασταθούν ισάξια. Είμαι αισιόδοξος ότι μπορούμε να πάρουμε κάτι καλό την Κυριακή".

Στον αγωνιστικό τομέα τώρα, τα ευχάριστα νέα ήταν αρκετά στην προπόνηση της Πέμπτης. Ακόμα και ο Κατεμής έκανε την ευχάριστη έκπληξη αφού γυμνάστηκε κανονικά, κάτι που συνέβη φυσικά και με τους Γεωργίου και Κουτσοσπύρο. Μόνο ο νεαρός Αποστολόπουλος ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα, επειδή την Τετάρτη αγωνίστηκε με την εθνική Νέων.

Πηγή : supersport.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 19-01-2007, 15:29:   #60
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

"Μπορούμε να πάρουμε κάτι καλό"

Αισιόδοξος παρουσιάστηκε ο Ντράγκαν Κοκότοβιτς, αναφορικά με την επικείμενη αναμέτρηση με την ΑΕΚ. "Θα παλέψουμε για ένα θετικό αποτέλεσμα, παρά το γεγονός ότι έχουμε πολλές ελλείψεις. Είμαι αισιόδοξος για την Κυριακή", ανέφερε χαρακτηριστικά ο προπονητής του Ατρόμητου. Άπαντες οι ποδοσφαιριστές παρόντες στην προπόνηση της Πέμπτης (18/01), ατομικό ο Αποστολόπουλος.

Κοκότοβιτς: Πιστεύω στους παίκτες μου

Τις πρώτες του δηλώσεις ως προπονητής του συλλόγου των δυτικών προαστείων στην επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας έκανε σήμερα ο Ντράγκαν Κοκότοβιτς, παίρνοντας αφορμή από το επικείμενο ματς με την "Ενωση", στις οποίες φάνηκε να αναγνωρίζει τις δυσκολίες αλλά δεν έκρυψε την αισιοδοξία του για ένα θετικό αποτέλεσμα.

"Δε χρειάζεται να πω πολλά λόγια για την ΑΕΚ. Είναι γνωστό ότι πρόκειται για μία από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος. Θα πάμε στο Ολυμπιακό Στάδιο και θα παλέψουμε για ένα θετικό αποτέλεσμα, παρά το γεγονός ότι έχουμε πολλές ελλείψεις", είπε αρχικά ο 47χρονος τεχνικός και πρόσθεσε:

"Πιστεύω στις δυνατότητες που έχουν οι παίκτες μας, θεωρώ ότι υπάρχει πολύ καλό υλικό από τον πάγκο και όλοι μπορούν να αντικατασταθούν ισάξια. Είμαι αισιόδοξος ότι μπορούμε να πάρουμε κάτι καλό την Κυριακή".

Πλήρες το οπλοστάσιο...

Από εκεί και πέρα, αναφορικά με το καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, ο Κοκότοβιτς βρέθηκε στην ευχάριστη θέση να δει στη σημερινή απογευματινή προπόνηση όλους τους παίκτες του να δίνουν κανονικά το παρών. Η... ευχάριστη έκπληξη άκουγε στο όνομα Γιάννης Κατεμής, που γυμνάστηκε κανονικά, κάτι που συνέβη και με τους Γιώργο Γεωργίου και Χρήστο Κουτσοσπύρο.

Αντιθέτως, ο νεαρός Βασίλης Αποστολόπουλος ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα, επειδή χθες αγωνίστηκε με την εθνική Νέων. Η αυριανή προπόνηση των ποδοσφαιριστών της ομάδας του Περιστερίου έχει προγραμματιστεί να διεξαχθεί το πρωί στον Ασπρόπυργο.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές