Greek infotainment community

Το Lateam είναι Ε Ν Α Ν Τ Ι Α σε οποιαδήποτε μορφή Π Ε Ι Ρ Α Τ Ε Ι Α Σ
Facebooktwitter
Επιστροφή   Greek infotainment community > ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΝΕΑ ΓΙΑ ΗΡΑΚΛΗ

This is a discussion on ΝΕΑ ΓΙΑ ΗΡΑΚΛΗ within the ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ forums, part of the ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ category; Σφίγγει ο κλοιός... Βομβαρδισμένο τοπίο θυμίζουν τα γραφεία της Μίκρας την επομένη της επίθεσης από μερίδα οπαδών, την ίδια ώρα ...

Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 10-07-2007, 19:11:   #161
geodon
Moderator

Το avatar του χρήστη geodon

Thanked 1.978 Times in 1.430 Posts
My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή

Σφίγγει ο κλοιός...

Βομβαρδισμένο τοπίο θυμίζουν τα γραφεία της Μίκρας την επομένη της επίθεσης από μερίδα οπαδών, την ίδια ώρα που ο κλοιός γύρω από τον Γιώργο Σπανουδάκη προκειμένου να παραδώσει τις μετοχές σφίγγει ολοένα και περισσότερο. Για τους λόγους που τον οδήγησαν στην παραίτηση μίλησε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς, ο οποίος απηύθυνε κραυγή αγωνίας για την επόμενη μέρα: "Ο Ηρακλής δεν πρέπει σε καμία περίπτωση εξωαγωνιστικά να βρεθεί στις χαμηλές κατηγορίες. Σε καμία περίπτωση! Γιατί παλέψαμε εγώ, οι συνεργάτες μου, οι παίκτες μου. Είναι τραγικό να βρεθεί εκεί εξωαγωνιστικά, γιατί αγωνιστικά τα καταφέραμε".

Έκρυθμη παραμένει η κατάσταση στον Ηρακλή και πλέον απαιτούνται να ληφθούν δραστικά μέτρα προκειμένου η ομάδα να βγει από την εντατική. Ο Ερασιτέχνης πιέζει τον Γιώργο Σπανουδάκη να παραδώσει τις μετοχές, καθώς με τον ίδιο να παραμένει στο τιμόνι του "γηραιού" δεν διαφαίνεται φως στο τούνελ.

Εν τω μεταξύ ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς μια μέρα μετά την παραίτησή του σχολίασε τα τεκταινόμενα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης. Σε δηλώσεις του στο "Αθλητικό Metropolis" δήλωσε αρχικά: "Όποιος ασχολείται με τον Ηρακλή και ιδιαίτερα εγώ που ήμουν προπονητής της ομάδας, δεν μπορεί να πει ότι αισθάνεται καλά αυτή την εποχή. Δεν μπορώ να φανταστώ ότι για τον Ηρακλή δεν υπάρχει μέλλον. Εξάλλου στο τέλος του πρωταθλήματος περάσαμε δύσκολες στιγμές για το μέλλον του Ηρακλή. Όπως δύσκολη ήταν και η απόφαση να παραιτηθώ. Όταν αναγκάζεσαι να αναβάλλεις την έναρξη της προετοιμασίας, όταν το ρόστερ αποτελείται από λίγους ποδοσφαιριστές, όταν έχεις ευθύνες για τη δημιουργία μίας καλής ομάδας, τότε οι συνθήκες δεν είναι κατάλληλες για έναν προπονητή.

Το τελευταίο διάστημα δεν άλλαξε τίποτα στην ομάδα, όσο περνούσε ο χρόνος τα πράγματα γινόταν χειρότερα. Από τη χρονιά που πέρασε οι εικόνες θα μου μείνουν χαραγμένες. Ειδικά από το τελευταίο παιχνίδι με την Ξάνθη, που ο κόσμος πηδούσε τα κάγκελα για να μπει στο γήπεδο και να βοηθήσει την ομάδα, οι πανηγυρισμοί, κτλ. Και τώρα αναρωτιέμαι: Περάσαμε όλα αυτά, γιατί»; Όλο αυτό το διάστημα είχα επικοινωνία με τον κ. Σπανουδάκη, αλλά αυτός δεν μπορούσε να δώσει λύσεις στα οικονομικά προβλήματα. Έτσι, τον ενημέρωσα ότι αποχωρώ γιατί δεν αντέχω άλλο αυτή την κατάσταση. Με κατάλαβε και έκανε δεκτή την παραίτησή μου".

Ο Σέρβος τεχνικός ακολούθως πρόσθεσε: "Είναι πολύ δύσκολο να ξεκινήσει τώρα ο προγραμματισμός για τη νέα χρονιά, είναι πολύ αργά. Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι η στελέχωση της ομάδας, γιατί χρειάζονται τουλάχιστον 8-9 ποδοσφαιριστές αυτή τη στιγμή. Η περίοδος περιλαμβάνει ένα μεγάλο ρίσκο για μεταγραφές και αυτό θα είναι το σημαντικότερο πρόβλημα που θα αντιμετωπίσει ο Ηρακλής όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι. Η χρονική περίοδος δεν ενδείκνυται για μεταγραφές. Κάποιοι παίκτες πρέπει να μείνουν στην ομάδα. Είχα επαφές με μερικούς μέχρι χθες. Ευχαρίστως να τους δώσω κάποιες συμβουλές, αλλά δεν έχω κάποιο ρόλο αυτή τη στιγμή στην ομάδα".

Αναφορικά με τις κινήσεις της ομάδας Ρέμου σχολίασε: "Αυτοί οι άνθρωποι έχουν μία γενική αποδοχή από τον κόσμο του Ηρακλή. Θα έπρεπε να είχε βρεθεί λύση με αυτούς και θα ήταν καλύτερα και για την ομάδα, αλλά και για τον κ. Σπανουδάκη".

Για να καταλήξει: "Ο Ηρακλής δεν πρέπει σε καμία περίπτωση εξωαγωνιστικά να βρεθεί στις χαμηλές κατηγορίες. Σε καμία περίπτωση! Γιατί παλέψαμε εγώ, οι συνεργάτες μου, οι παίκτες μου. Είναι τραγικό να βρεθεί εκεί εξωαγωνιστικά, γιατί αγωνιστικά τα καταφέραμε".

Πηγή : sportime.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Ο χρήστης geodon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Sponsored Links
Παλιά 01-08-2007, 19:34:   #162
geodon
Moderator

My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή

"Όλες οι ομάδες στην ρύθμιση"

Συνάντηση μεταξύ των εκπροσώπων του "Γηραιού" (Αντώνη Ρέμου και Μπάμπη Ξανθόπουλου) και του Υφυπουργού Αθλητισμού, Γιώργου Ορφανό, πραγματοποιήθηκε την Τρίτη το βράδυ (31/07). Η επαφή των δύο πλευρών έγινε προκειμένου να τεθούν στο τραπέζι οι οικονομικές εκκρεμότητες της ομάδας του Ηρακλή, με τον Υφυπουργό να τονίζει πως "Το ποσό για τον Ηρακλή είναι βατό" και να δεσμεύεται για θετική αντιμετώπισή τους από την Πολιτεία.

Σε δηλώσεις του στο "Αθλητικό Metropolis", Ο Γιώργος Ορφανός τόνισε: "Το παρών μαζί με τον κύριο Ρέμο, έδωσε ο Μπάμπης ο Ξανθόπουλος, ο αντιπρόεδρος στη νέα διοίκηση της ομάδας, ένας έμπειρος άνθρωπος και καλός ποδοσφαιριστής. Είναι φίλος μου από παλιά και μάλιστα ήμασταν αντίπαλοι από τα ερασιτεχνικά."

"Μου περιέγραψαν τα οικονομικά δεδομένα του συλλόγου, τα χρέη προς τρίτους, το θέμα για την διαδικασία της ρύθμισης και της ενίσχυσης της ομάδας με νέο ανθρώπινο δυναμικό. Μετά αναφέρθηκαν στους στόχους και τις φιλοδοξίες που έχουν. Χρειάζονται πάντως την στήριξη των φιλάθλων και κάποιων άλλων δυνάμεων."

"Επίσης θα θυμάστε ότι είχαμε θεσμοθετήσει την οικογενειακή κερκίδα. Κάναμε μια συζήτηση έτσι ώστε ο Ηρακλής να είναι ο πρώτος που θα στηρίξει την οικογενειακή κερκίδα. Είναι θετικό το γεγονός ότι ο Ηρακλής παρά τα προβλήματα, θέλει να μπει στην μάχη επιθετικά. Ικανοποιήθηκαν οι άνθρωποι του από την ρύθμιση. Ο Ηρακλής το κατάλαβε και νομίζω ότι το ποσό που θα προκύψει θα είναι βατό. Οι δόσεις είναι άτοκες, χωρίς προσαυξήσεις."

"Όλες οι ομάδες στην ρύθμιση"

Στην συνέχεια, ο Γιώργος Ορφανός αναφέρθηκε στην ρύθμιση των χρεών που αναμένεται να βοηθήσει πολλές ομάδες που βρίσκονται σε δεινή οικονομικά θέση: "Ομάδες που μπήκαν το 2004 στην παλιά ρύθμιση, υπάρχει παράμετρος για να μπουν και στη νέα. Η προηγούμενη ρύθμιση αφαιρούσε τις προσαυξήσεις, ενώ η νέα αφαιρεί και τους φόρους, οπότε όλοι μπορούν να έχουν και καλύτερη αντιμετώπιση."

"Υπάρχουν διαδικασίες για να πληρώνουν οι ομάδες κάθε μήνα. Τα καλά αποτελέσματα που έφερε η προηγούμενη ρύθμιση, έβαλαν τις ομάδες σε μία σειρά. Οι έλεγχοι πάντως θα είναι σκληροί και δύσκολα κάποιος θα μπορεί να ξεφύγει. Βάζουμε δύο δόσεις ως όριο μη πληρωμής και για τα νυν χρέη το πολύ ένα τρίμηνο. Να σημειώσουμε ότι η ρύθμιση πιάνει τους πάντες, ακόμη και τα ερασιτεχνικά τμήματα."

"Είναι μία ευκαιρία να μπουν σε μία σειρά όλοι. Την Πέμπτη ψηφίζεται, δημοσιεύεται και μετά ισχύει κανονικά. Αξίζει να σημειώσουμε ότι τίποτα δεν θα πληρώσει ο ελληνικός λαός. Από τα χρήματα που θα εισπραχθούν θα έχει όφελος η ελληνική οικονομία."

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 07-08-2007, 19:10:   #163
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Απέσυρε το ενδιαφέρον για Ροζάλες

Με ανακοίνωση της η ΠΑΕ Ηρακλής γνωστοποιεί ότι αποσύρει το ενδιαφέρον της για τον Αργεντινό ποδοσφαιριστή, Πάουλο Ροζάλες. στην εξέλιξη αυτή οδηγήθηκαν οι άνθρωποι της ομάδας αφού υπήρξε αθέτηση των συμφωνηθέντων από την πλευρά του ποδοσφαιριστή. Έτσι, δεν προτίθεται να συνεχίσει να ασχολείται με τον παίκτη και στρέφεται σε άλλες λύσεις. Εξάλλου, η ομάδα μετά το νικηφόρο φιλικό με τον Πιερικό, θα έχει ρεπό την Τρίτη και από Τετάρτη θα συνεχίσει τις προπονήσεις στην Μίκρα. Πάρντο: Θετικές οι πρώτες εντυπώσεις.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ...

"Η ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ εκφράζει την απογοήτευσή της για τον τρόπο, με τον οποίο αθετήθηκαν οι δεσμεύσεις από την άλλη πλευρά της διαπραγμάτευσης, στην υπόθεση του ενδιαφέροντος για τον Αργεντινό ποδοσφαιριστή της Union Santa Fe, Paulo Rosales.

Κατόπιν αυτής της διαπραγματευτικής συμπεριφοράς, παύει κάθε ενδιαφέρον για την περίπτωση του συγκεκριμένου ποδοσφαιριστή".

Ένα από τα νέα αποκτήματα της ομάδας, ο Ισπανός τερματοφύλακας Ραφαέλ Πάρντο, ο οποίος έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις στην προετοιμασία, μίλησε στο σταθμό "LiberoFm" για τις μέχρι τώρα εντυπώσεις του από την ομάδα και την Ελλάδα: «Είναι σίγουρα θετικές, η ομάδα απέκτησε πολλούς νέους παίκτες και λογικά θα ήταν δύσκολο να έχει ομοιογένεια αλλά μου έχει κάνει εντύπωση πως εμείς τα έχουμε καταφέρει πολύ καλά και πιστεύω ότι αυτό φάνηκε και στο χθεσινό φιλικό που δώσαμε». Στη συνέχεια αναφέρθηκε στο πως κατέληξε να παίζει για τον Ηρακλή: «Ξαφνικά έγιναν όλα, με πλησίασε ένας Ισπανός ατζέντης, μου μίλησε για τον Ηρακλή και μου φάνηκε καλή λύση. Άλλωστε τελευταία πολλοί Ισπανοί παίκτες έρχονται στην Ελλάδα και αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι κάποιοι έκαναν την αρχή και άνοιξε ο δρόμος καθώς έμαθαν όλοι ότι το ελληνικό πρωτάθλημα έχει καλό επίπεδο και είναι μια καλή αφετηρία για την μετέπειτα καριέρα κάθε παίκτη. Φυσικά υπάρχει ακόμη διαφορά από το ισπανικό πρωτάθλημα τόσο σε επίπεδο ποιότητας όσο όμως και σε μπάτζετ, μην το ξεχνάμε αυτό».

Τέλος, μίλησε για τις σκέψεις και τις φιλοδοξίες του με τη νέα του ομάδα: «Αυτό που θέλω να πω είναι ότι είμαι ένας εργάτης στο γήπεδο και θα κάνω ότι μπορώ ώστε να με αγαπήσουν οι φίλοι του Ηρακλή. Στο μυαλό μου άλλωστε έχω μόνο το σήμερα, δεν σκέφτομαι τίποτε άλλο, ήμουν 8 χρόνια στην Μπαρτσελόνα αλλά πλέον είμαι στον Ηρακλή και μαζί με τους συμπαίκτες μου θα κάνουμε τα πάντα ώστε η ομάδα να πετύχει τους στόχους της και να κάνει μια καλή πορεία στο πρωτάθλημα».

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 09-08-2007, 20:26:   #164
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Μαλαγκένιο: Ήρθα σε μεγάλο σύλλογο

Το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Ηρακλή, ο Χαβιέρ Μαλαγκένιο, λίγες ώρες μετά την υπογραφή του συμβολαίου του με τον Γηραιό, μίλησε σε ραδιοφωνικό σταθμό της Θεσαλονίκης για τους στόχους της ομάδας τη φετινή χρονιά αλλά και για τις δικές του εντυπώσεις εώς τώρα. Ο 25χρονος Αργεντινός κεντρικός αμυντικός φάνηκε γνώστης του ελληνικού πρωταθλήματος αλλά και της νέας του ομάδας και έδειξε ανυπόμονος να βοηθήσει. Εξάλλου, ισπανικά μέσα ανέφεραν ότι ο μέσος Φερνάντο Μοράν της Κάντιθ είναι πολύ κοντά στο να υπογράψει στον Ηρακλή. Άκυρη θεωρεί τη μεταγραφή του Νικολόπουλου το Αιγάλεω, καμία ανησυχία στον Ηρακλή.

Ο Χαβιέρ Μαλαγκένιο μίλησε στον Libero FM πρώτα για την υπογραφή του νέου του συμβολαίου: «Είναι αλήθεια ότι καθυστερήσαμε λίγο και αυτό οφειλόταν σε διαδικαστικούς λόγους, είμαι πολύ ευχαριστημένος που υπέγραψα το συμβόλαιο μου με τον Ηρακλή καθώς είναι η πρώτη μου ευκαιρία να πάιξω ποδόσφαιρο στην Ευρώπη, θεωρώ ότι ο Ηρακλής είναι ένα πολύ σημαντικό βήμα στην καριέρα μου. Οι εντυπώσεις μέχρι τώρα είναι πολύ θετικές, ο Ηρακλής είναι μια μεγάλη ομάδα, με πολύ καλούς παίκτες κα πιστεύω ότι σιγά-σιγά θα δημιουργήσουμε και ένα πολύ καλό σύνολο με στόχο τερματίσουμε κάπου ψηλότερα από την μέση του βαθμολογικού πίνακα».

Ο Αργεντίνος έδειξε να γνωρίζει αρκετά καλά την κατάσταση στην ομάδα και την περσινή της πορεία: «Από πέρυσι ήδη γνώριζα πως είναι τα πράγματα στην ομάδα, ότι είχε μια προβληματική χρονιά από κάθε άποψη καθώς ο Ηρακλής είχε ενδιαφερθεί και τότε να με αποκτήσει αλλά τελικά δεν υπέγραψα συμβόλαιο. Φέτος τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά, υπάρχει νέα διοίκηση, άλλαξαν πολλά προς το καλύτερο και έτσι αποφάσισα να έρθω.Ο Εστεμπάν Ερέρα μου είχε μιλήσει πέρυσι αλλά και φέτος και με ουσιαστικά με έπεισε να έρθω, μου είπε ότι ο Ηρακλής είναι ένας μεγάλος σύλλογος με πλούσια ιστορία και ότι είναι πολύ ωραίο να παίζεις σε αυτή την ομάδα καθώς το κλίμα είναι πολύ καλό».

Και βέβαια αναφέρθηκε και στους φετινούς στόχους της ομάδας αλλά και τους προσωπικούς: «Με βάση όσα μας ζητά ο προπονητής και τους παίκτες που έχουμε ως ομάδα, πιστεύω ότι θα είμαστε μια ομάδα μαχητών, θα παίζουμε με πάθος και καρδιά σε κάθε αγώνα, θα μπαίνουμε δυνατά στο γήπεδο για να πάρουμε το αποτέλεσμα και όσο έρχονται τα αποτελέσματα θα συνεχίζουμε παρακάτω. Ο Ηρακλής είναι μια μεγάλη ομάδα, που φέτος θα προσπαθήσει να ανέβει πάλι ψηλά, αυτό που θέλω είναι να κάνω κι εγώ και η ομάδα καλό πρωτάθλημα και στην διάρκεια του να βελτιωνόμαστε όσο γίνεται περισσότερο».

Εξάλλου, η "Marca" έγραψε την Πέμπτη ότι ο Ηρακλής είναι πολύ κοντά στο να υπογράψει συμβόλαιο με τον Ισπανό Φερνάντο Μοράν. Πρόκειται για έναν μέσο, που τη χρονιά που μας πέρασε αγωνίστηκε στην Κάντιθ, ομάδα της Segunda Division. Θεωρείται ένας από τους καλύτερους πασέρ στην Ισπανία και ήταν από τους πρώτους στις ασίστ στο πρωτάθλημα. Επίσης, αναφέρεται ότι ο παίκτης έχει προτάσεις και από τη Β Ιταλίας (Τρεβίζο και Τριεστίνα) αλλά ο Ηρακλής είναι πιο κοντά. Ξεκίνησε από τα τμήματα υποδομής της Ρεάλ Μαδρίτης και έπαιξε σε Νουμάνθια, Ρασίνγκ και Κάντιθ. Είναι 31 ετών και αγωνίζεται κυρίως στη θέση του δεξιού χαφ.

Στο μεταξύ, ξαφνικό πρόβλημα προέκυψε με τη μεταγαραφή του Νικολόπουλου, αφού το Αιγάλεω θεωρεί άκυρη την μεταγραφή του παίκτη. Στον Ηρακλή, πάντως, δεν ανησυχούν και αναμένονται εξελίξεις τις επόμενες ημέρες για να κλείσει το θέμα είτε αρνητικά είτε θετικά.

Τέλος, ο Αχιλλέας Μπέος, θα παραχωρήσει συνέντευξη Τύπου, την Δευτέρα 13/08, στις 12.30, σε αίθουσα του ξενοδοχείου "Hyatt". Στη συνέντευξη Τύπου μπορούν να παραστούν και όσοι φίλοι της ομάδας το επιθυμούν.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 10-08-2007, 21:17:   #165
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Φιλική ήττα από την Βέροια

Την ήττα με 2-0 από τη Βέροια γνώρισε ο Ηρακλής σε φιλικό παιχνίδι, που διεξήχθη στην Κοζάνη. Σκόρερ για την "Βασίλισσα του Βορρά" ήταν οι Τσιμπλίδης και Μπικόφσκι ενώ ο Βλάχος χρησιμοποίησε και πάλι αρκετούς παίκτες μεταξύ των οποίων και τον υπό δοκιμή Βραζιλιάνο Ροντρίγκο. Εξάλλου, με απόφαση της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού, η ΠΑΕ Ηρακλής εξασφάλισε πιστοποιητικό συμμετοχής στη Super League.

Βέροια-Ηρακλής 2-0 (17 Τσιμπλίδης, 75 Μπικόφσκι)

Συνθέσεις:

ΗΡΑΚΛΗΣ:

Μπαντής, Μαυρογενίδης, Zboncak, Κατσαμπής, Malagueño, Binho, Πουρσανίδης, Παπαδόπουλος, Czinege, Ιωαννίδης, Γιάντσης

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Χλωρός, Emerson, Κομβολίδης, Παπαζαχαρίας, Σουλίδης, Leandro. Γιαννούλης, Raguel, Rodrigo (υπό δοκιμήν).

ΒΕΡΟΙΑ:
Τέρολ, Σαμαράς, Γκουανταλούπε, Πετκάκης, Κόλτζος, Μεντόζα, Παρμαξίδης, Ζουλίνιο, Τσιμπλίδης, Μπικόφσκι, Ράνιτ

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κοταρίδης, Κλίνε, Αλεξίου, Στεφανίδης, Ζέεντορφ, Μουζαουί, Μπελάνγκε, Τζιμόπουλος, Ζιλβάν.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 13-08-2007, 19:42:   #166
ilias
VIP

ilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the rough
Προεπιλογή

Αν και δήλωσε ότι δεν είναι το αφεντικό του Ηρακλή, παραδέχθηκε ότι οι περισσότερες επιλογές στο αγωνιστικό τομέα είναι δικές του. Ο λόγος για τον Αχιλλέα Μπέο, ο οποίος παραχώρησε συνέντευξη Τύπου την Δευτέρα και τόνισε, μεταξύ άλλων, ότι ο Ηρακλής θα πρωταγωνιστεί σε 2 χρόνια.

"Αν όλα κυλήσουν έτσι όπως θέλουμε, τότε ο Ηρακλής θα είναι έτοιμος για μεγάλα πράγματα έπειτα από δύο χρόνια. Ενα από τα προβλήματα του Ηρακλή είναι πως καθημερινά εμφανίζονται κάποια πρόσωπα και υποστηρίζουν ότι τους χρωστάει ο Ηρακλής. Το πρόβλημα του Ηρακλή μέχρι πρότινος ήταν ότι έκανε ο καθένας κουμάντο, εκτός από τη διοίκηση", είπε χαρακτηριστικά για να συμπληρώσει:

"Αν ο Ηρακλής είχε τη δυνατότητα να δημιουργήσει συμβόλαια 300 και 400 χιλιάδων ευρώ για κάθε παίκτη, τότε δεν θα είχα λόγο ύπαρξης. Ούτε για ωραίος περνιέμαι, άλλωστε έχουν πέσει και τα μαλλιά μου. Εγώ κλήθηκα για τα δύσκολα. Αυτή τη στιγμή στον Ηρακλή, με εξαίρεση 2-3 παίκτες, οι υπόλοιποι έχουν συμβόλαια κάτω των 100.000 ευρώ ετησίως".
Παλιά 17-08-2007, 18:27:   #167
ilias
VIP

ilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the rough
Προεπιλογή

Έτοιμος να αναλάβει την τεχνική ηγεσία του Ηρακλή για τρίτη φορά είναι ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς. Αρχικός στόχος της διοίκησης του Γηραιού για να αντικαταστήσει τον Βαγγέλη Βλάχο ήταν ο Ίλια Ντουμιτρέσκου, ωστόσο ο Ρουμάνος τεχνικός λόγω της δέσμευσής του με συμβόλαιο από τηλεοπτικό σταθμό, όπου έχει χρέη σχολιαστή, δεν μπορούσε να απαντήσει άμεσα και θετικά. Έτσι η περίπτωση του 38χρονου Ρουμάνου προπονητή εγκαταλείφθηκε και προκρίθηκε αυτή του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, ο οποίος στα τέλη της περασμένης περιόδου ανέλαβε τα ηνία του Γηραιού και κατάφερε να τον οδηγήσει στο… θαύμα που λεγόταν σωτηρία.
Παλιά 20-08-2007, 20:41:   #168
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Υπέγραψε ο Ροντρίγκο

Παίκτη του Ηρακλή αποτελεί ο Ροντρίγκο όπως ανακοίνωσε ο σύλλογος μέσω της επίσημης ιστοσελίδας του. Ο Βραζιλιάνος μέσος αφού τα βρήκε σε όλα με τη διοίκηση των «κυανολεύκων» πέρασε με επιτυχία από τις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις και έβαλε υπογραφή σε συμβόλαιο το οποίο θα τον κρατήσει στην ομάδα της Θεσσαλονίκης για τα επόμενα τρία χρόνια.

Ο Ηρακλής θα είναι ο επόμενος σταθμός της καριέρας του Ροντρίγκο Τόσι, όπως έγινε γνωστό από τον επίσημο διαδικτυακό τόπο του «γηραιού». Ο Βραζιλιάνος άσος θα τεθεί υπό τις οδηγίες του Ιβάν Γιοβάνοβιτς μέσα στις επόμενες ημέρες αφού υπέγραψε τη Δευτέρα (20/8) το καινούριου του συμβόλαιο διάρκεια τριών ετών. Ο Rodrigo επέλεξε να φορά ως αριθμό φανέλας το 30.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 21-08-2007, 19:25:   #169
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

«Έχουμε τις δυνατότητες»

Την άποψή του πως η ομάδα του Ηρακλή έχει τις δυνατότητες να κάνει ένα πάρα πολύ καλό πρωτάθλημα, εξέφρασε με δηλώσεις του σε ραδιοφωνικό σταθμό, ο Ροντρίγκο Τόσι. Ο Βραζιλιάνος παίκτης που είναι το 15ο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας τόνισε επίσης πως οι περισσότεροι παίκτες είναι καλοί ενώ αναφορικά για τη θέση που του αρέσει να παίζει, είναι πίσω από τους δύο στράικερ, σαν δεκάρι.

"Αισθάνομαι πολύ ευτυχισμένος που είμαι επίσημα παίκτης του Ηρακλή. Είμαι τρεις εβδομάδες στην Ελλάδα, προπονούμουν και ένιωθα παίκτης της ομάδας και χαίρομαι που ολοκληρώθηκε και τυπικά η μετεγγραφή μου", ήταν αρχικά οι δηλώσεις του στο Libero FM για να συνεχίσει. "Είμαι βέβαιος ότι έχουμε τις δυνατότητες να κάνουμε καλό πρωτάθλημα. Με τον καινούριο προπονητή δουλεύουμε σκληρά για να είμαστε έτοιμοι στην έναρξη του πρωταθλήματος. Στόχος μας είναι να κάνουμε ένα καλό πρωτάθλημα και έχουμε καλούς παίκτες για να πάρουμε τα αποτελέσματα. Αγωνιστικά θα παρουσιάσουμε μία ισορροπημένη εικόνα, που σημαίνει ότι δεν θα στηριζόμαστε αποκλειστικά στην άμυνα ή την επίθεσή μας. Έχουμε καλούς παίκτες με αρκετά καλή τεχνική κατάρτιση σε συνδυασμό με το σημείο της δυνατής άμυνας".

Από εκεί και πέρα τόνισε. "Δε νομίζω ότι θα υπάρχει πρόβλημα με την παρουσία τόσων πολλών παικτών και το νέο προπονητή μας. Εδώ και τρεις βδομάδες προπονούμαστε πολύ δυνατά. Μόνο ένας καινούριος παίκτης ήρθε αυτή την βδομάδα και οι υπόλοιποι δουλεύουμε καιρό σαν σύνολο. Ο κ. Γιοβάνοβιτς γνωρίζει τους Έλληνες παίκτες από πέρυσι και όταν μάθει κι εμάς τους υπόλοιπους δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα".

Για τη θέση που του αρέσει να αγωνίζεται είπε. "Για μένα το καλύτερο δυνατό είναι να παίζω πίσω από τους επιθετικούς σαν δεκάρι, ωστόσο θα κάνω αυτό που κρίνει ο προπονητής μου ότι είναι καλύτερο για την ομάδα".

Τέλος, αναφέρθηκε στη Θεσσαλονίκη λέγοντας. "Δεν ξέρω πολύ καλά τη Θεσσαλονίκη, αλλά είναι μία πολύ όμορφη πόλη και έχει ωραίο περιβάλλον. Φιλοδοξώ να μείνω εδώ για πολλά χρόνια".

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 22-08-2007, 15:30:   #170
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

"Ευχαριστούμε την Πολιτεία"

Συνάντηση μεταξύ του Υπουργού Μακεδονίας - Θράκης, Γιώργου Καλαντζή και της νέας διοίκησης του συλλόγου, πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη (22/8). Οι κύριοι Αντώνης Ρέμος (πρόεδρος της ΠΑΕ Ηρακλής) και Χαράλαμπος Ξανθόπουλους (αντιπρόεδρος), ενημέρωσαν τον Υπουργό για την νέα διοικητική κατάσταση στο "κυανόλευκο" ποδόσφαιρο. Ο Υπουργός από την πλευρά του επέδειξε έντονο ενδιαφέρον και υποσχέθηκε συμβολή και αρωγή στα θέματα του Ηρακλή. Την ίδια μέρα, ανακοινώθηκε και το νέο διοικητικό συμβούλιο του συλλόγου.

Αμέσως μετά το τέλος της συνάντησης, η οποία διεξήχθη σε πολύ φιλικό κλίμα, ο νέος πρόεδρος της ΠΑΕ Ηρακλής, κύριος Αντώνης Ρέμος, δήλωσε: "Ευχαριστούμε πολύ για μια ακόμη φορά την Πολιτεία για το ενδιαφέρον, που επιδεικνύει στα θέματα του Ηρακλή και ιδιαιτέρως τον κύριο Καλαντζή, με τον οποίο είχαμε μια εγκάρδια συνάντηση."

"Εισακούστηκαν τα προβλήματα, που αντιμετωπίζουμε και ήταν έκδηλη η διάθεση του κ. Υπουργού να βοηθήσει ανθρώπους, οι οποίοι με όπλα την αλήθεια, την αγάπη και την ανιδιοτέλεια, προσπαθούν να πετύχουν πολλά στον αθλητικό χώρο και συγκεκριμένα σε ένα μεγάλο και ιστορικό Σωματείο".

Το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της ΠΑΕ Ηρακλής

Πρόεδρος και Διευθύνων Σύμβουλος: Αντώνιος Ρέμος
Αντιπρόεδρος: Χαράλαμπος Ξανθόπουλος
Μέλη: Δήμος Πολύκαρπος, Νικόλαος Χαΐτογλου, Νικόλαος Παναγόπουλος (Εκπρόσωπος Γυμναστικού Συλλόγου).

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές