Greek infotainment community

Το Lateam είναι Ε Ν Α Ν Τ Ι Α σε οποιαδήποτε μορφή Π Ε Ι Ρ Α Τ Ε Ι Α Σ
Facebooktwitter
Επιστροφή   Greek infotainment community > ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΝΕΑ ΓΙΑ ΗΡΑΚΛΗ

This is a discussion on ΝΕΑ ΓΙΑ ΗΡΑΚΛΗ within the ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ forums, part of the ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ category; Ευχάριστα ήταν τα νέα για τον Γιόζεφ Μπουμπένκο στην προπόνηση της Τετάρτης. Ο Ηλίας Πουρσανίδης ξεκίνησε τρέξιμο και ίσως τελικά ...

Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 17-01-2007, 23:05:   #61
ilias
VIP

ilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the rough
Προεπιλογή

Ευχάριστα ήταν τα νέα για τον Γιόζεφ Μπουμπένκο στην προπόνηση της Τετάρτης. Ο Ηλίας Πουρσανίδης ξεκίνησε τρέξιμο και ίσως τελικά ο χρόνος της επιστροφής του από τρεις εβδομάδες γίνει δυο όπως εκτιμάται και από το ιατρικό τιμ. Από κει και πέρα το σημερινό(17/1) πρόγραμμα περιελάμβανε διπλή προπόνηση (10:30, 15:00). Ο Παπαζαχαρίας έτρεξε μόνος του ανεβάζοντας ρυθμούς, ενώ ο Γιάντσης έκανε ατομικό πρόγραμμα. Απόντες ήταν οι Παπαδόπουλος και Ιωαννίδης, λόγω υποχρεώσεων με την Εθνική Ομάδα Νέων της Ελλάδας.
Παλιά 19-01-2007, 15:24:   #62
geodon
Moderator

Το avatar του χρήστη geodon

Thanked 1.978 Times in 1.430 Posts
My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή

Παρελθόν ο Γεωργιάδης

Εδώ και μέρες ο Γιώργος Γεωργιάδης είχε εκφράσει την επιθυμία του να αποχωρήσει από τον Ηρακλή. Αυτή η επιθυμία έγινε πραγματικότητα την Παρασκευή, όταν και ανακοινώθηκε η λύση της συνεργασίας του με τον "γηραιό", μετά τη συνάντηση που είχε με τους διοικούντες στα γραφεία της ΠΑΕ. "Τους ευχαριστώ για την κατανόηση του προβλήματος μου, κρατάω τις πολλές καλές στιγμές που έζησα στον Ηρακλή", τόνισε ο "μπέμπης".

Η συνάντηση διήρκεσε περίπου μία ώρα και μετά το τέλος της, η ΠΑΕ Ηρακλής εξέδωσε την ακόλουθη ανακοίνωση:

"Η ΠΑΕ Ηρακλής ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Γιώργο Γεωργιάδη και του εύχεται καλή συνέχεια στην καριέρα του".

Ο ίδιος ο Γεωργιάδης, τόνισε σε δηλώσεις του στην ιστοσελίδα του "γηραιού":

"Μετά τη σημερινή λύση της συνεργασίας μου, θα ήθελα να ευχαριστήσω τη Διοίκηση της ΠΑΕ Ηρακλής για την κατανόηση στο προσωπικό μου πρόβλημα και την εμπιστοσύνη που έδειξε στο πρόσωπό μου.

Αποχωρώ από την ομάδα κρατώντας τις πολλές καλές στιγμές, που έζησα και εύχομαι στον Ηρακλή πάντα επιτυχίες".

Πηγή : sportime.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Ο χρήστης geodon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 20-01-2007, 14:17:   #63
geodon
Moderator

My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή

Μπουμπένκο: "Πρώτο μέλημα η σωτηρία"

Ο Γιόσεφ Μπουμπένκο... Η σπουδαία νίκη που πέτυχε η ομάδα του την προηγούμενη αγωνιστική επί του ΠΑΟΚ, δεν αποπροσανατόλισε τον Γιόζεφ Μπουμπένκο. Αντιθέτως, ο Σλοβάκος τεχνικός δείχνει να έχει πλήρη συναίσθηση της δύσκολης θέσης στην οποία βρίσκεται η ομάδα του και αυτό φάνηκε από τον τρόπο με τον οποίο τοποθετήθηκε για το παιχνίδι με τον ΟΦΗ.

"Είχα πει στους παίκτες μου ότι πρέπει να αγωνίζονται για τη νίκη κάθε εβδομάδα, να μη δίνουν δηλαδή σημασία στο βαθμολογικό πίνακα. Πρέπει να περάσει κάποιο διάστημα για να το κάνουμε αυτό. Ο αγώνας με τον ΟΦΗ είναι αγώνας ζωής, χρειαζόμαστε τους τρεις βαθμούς. Παρόλο που είχαμε καλά αποτελέσματα, δεν απομακρυνθήκαμε από τη ζώνη του υποβιβασμού και πρέπει να είμαστε σοβαροί. Έχουμε λίγους βαθμούς διαφορά από τους διώκτες μας και απέχουμε επίσης λίγους βαθμούς από τις θέσεις που οδηγούν στο Κύπελλο ΟΥΕΦΑ. Πρέπει να κάνουμε ότι είναι δυνατό για να κερδίσουμε τον αγώνα της Κυριακής", και ξεκαθάρισε ότι "το πρώτο μας μέλημα είναι η σωτηρία, όχι μόνο για εμάς, αλλά και για όλες τις ομάδες που είναι κοντά μας στη βαθμολογία. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν έχουμε βλέψεις για έξοδο στην Ευρώπη".

Ο Μπουμπένκο έκανε ξεχωριστή αναφορά στον Αλιούτα και τον Χλωρό.
"Ο Αλιούτα έδειξε με τον ΠΑΟΚ πόσο σημαντικός παίκτης είναι. Οργανώνει, έχει καλές πάσες, είναι καλός στις στημένες φάσεις. Ο Χλωρός μας έφερε θετικά στοιχεία, αυτά που είχε ο Επαλέ. Είναι ένας ποδοσφαιριστής που δεν πήρε πολλές ευκαιρίες στη Λάρισα, έχει όρεξη, το έδειξε στις προπονήσεις και θα μας βοηθήσει πολύ. Δεν είναι ακόμα έτοιμος για ενενήντα λεπτά αγώνα, αλλά από εβδομάδα σε εβδομάδα θα προετοιμάζεται και θα είναι καλύτερος. Αυτήν την εβδομάδα έκανε εντατικές προπονήσεις. Είναι παίκτης που βλέπει το γκολ, σίγουρα θα είναι τόσο καλός όσο τον περιμένω και βασίζομαι στο ότι θέλει να σκοράρει συνέχεια. Και οι δύο πρέπει να συνεχίσουν με ανάλογες εμφανίσεις για να ανέβει η ομάδα"
Παρών στην συνέντευξη Τύπου ήταν και ο τεχνικός διευθυντής του Ηρακλή, Κώστας Οικονομίδης.

"Η ΠΑΕ Ηρακλής έχει ολοκληρώσει ένα μεγάλο μέρος της μεταγραφικής πολιτικής που είχε σχεδιάσει. Έχει κάνει τέσσερις μεταγραφές μέχρι τις 10 Ιανουαρίου και αν κάνετε μία σύγκριση με τις υπόλοιπες ομάδες της Super League, θα διαπιστώσετε ότι λειτουργήσαμε πολύ οργανωμένα. Αναφορικά με τις υπόλοιπες ημέρες μέχρι τη λήξη, υποβάλαμε νέα πρόταση για τον Πέρνις, για δανεισμό ενός χρόνου με οψιόν αγοράς. Αν η ομάδα του, η Ζίλινα, δεχτεί, μέχρι την Τρίτη θα είναι στη Θεσσαλονίκη. Πρέπει να έχουμε υπόψη μας ότι η περίοδος του Ιανουαρίου είναι πολύ δύσκολη. Κάναμε συζητήσεις με διάφορους παίκτες, αλλά δεν τελεσφόρησαν οι συζητήσεις και έτσι δεν προχωρήσαμε.

Η πολιτική της ΠΑΕ Ηρακλής είναι, πάντα σε συνεργασία με το τεχνικό της επιτελείο, να προχωράει στην καταλληλότερη σχεδίαση για την ενίσχυση της ομάδας, αλλά και την άμεση υλοποίησή της, με μόνο στόχο να θωρακίζει τα συμφέροντά της. Aυτό που επιθυμούμε δεν είναι να προχωρούμε σε βιαστικές κινήσεις, αλλά στο να φτιάξουμε μία ομάδα με μέλλον", δήλωσε ο κ. Οικονομίδης και ενημέρωσε ότι η ομάδα του εξετάζει τις περιπτώσεις ενός αμυντικού και ενός επιθετικού ποδοσφαιριστή.

Πηγή : supersport.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 22-01-2007, 19:10:   #64
ilias
VIP

ilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the rough
Προεπιλογή

Την απόκτηση του Μίρνε Σίσιτς για τον επόμενο χρόνο ανακοίνωσε σήμερα το μεσημέρι (22/1), η ΠΑΕ Ηρακλής. Ο 25χρονος Σλοβένος επιθετικός αποκτήθηκε με τη μορφή δανεισμού και στο συμβόλαιο του υπάρχει οψιόν αγοράς σε περίπτωση που ικανοποιήσει με την απόδοσή του.

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Ηρακλής αναφέρει τα εξής: «H ΠΑΕ Ηρακλής ανακοινώνει την απόκτηση του 25χρονου ποδοσφαιριστή Mirnes Sisic, με τη μορφή δανεισμού για ένα έτος (από το Λεβαδειακό), με οψιόν αγοράς».

«Ο Ηρακλής είναι μία μεγάλη ομάδα, μόλις σήμερα υπέγραψα πριν από μία ώρα με τον Ηρακλή. Θέλω να κάνω ότι καλύτερο μπορώ για αυτήν την ομάδα. Παίζω και αριστερά στα χαφ, αλλά και δεξιά. Μπορώ να παίξω και πίσω από τους επιθετικούς. Τον τελευταίο μήνα με τον Λεβαδειακό έκανα προπόνηση μόνος μου. Είμαι έτοιμος για να παίξω. Είμαι σε καλή κατάσταση και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Είναι μία καλή ομάδα, για μένα παίζει καλό ποδόσφαιρο και είμαι ευχαριστημένος που ήρθα για να παίξω. Έχει καλούς παίκτες ο Ηρακλής. Από το καλοκαίρι, θα το κανονίσουμε για δυο χρόνια. Θα προσπαθήσω να τα δώσω όλα», τόνισε ο Σίσιτς σε δηλώσεις του στο «Αθλητικό Μετρόπολις».
Παλιά 23-01-2007, 19:51:   #65
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Ανακοίνωσε Σίμιτς, "τέλος" ο Σιλά

Ο Ζαν Μαρί Σιλά Παίκτης του ΟΦΗ είναι από το απόγευμα της Τρίτης, ο Αλεξάνταρ Σίμιτς. Ο Σέρβος μέσος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με την ομάδα του Ηρακλείου, που λήγει στις 30 Ιουνίου του 2010. Παράλληλα, η διοίκηση της κρητικής ΠΑΕ ανακοίνωσε τη λύση της συνεργασίας με τον Ζαν Μαρί Σιλά.

Μετά την υπογραφή των συμβολαίων ο πρόεδρος της ομάδας, Φανούρης Βατσινάς τόνισε προς τον παίκτη: "Σε περιμένει πάρα πολύ δουλειά. Ο κόσμος έχει απαιτήσεις απ' όλους φυσικά και από σένα. Θέλει να δει την ομάδα μας όσο γίνεται ψηλότερα". Παράλληλα όμως μίλησε και για την υλοποίηση της επιθυμίας του Ράινερ Μάουρερ: "Σήμερα υλοποιούμε έναν ακόμη στόχο που είχε θέσει ο προπονητής. Στην ομάδα μας ήλθε ένας αξιόλογος παίκτης και είμαστε σίγουροι ότι θα βοηθήσει σημαντικά την προσπάθεια που γίνεται".

Από την πλευρά του ο παίκτης δεν έκρυψε την ικανοποίησή του για το ότι θα ανήκει στο δυναμικό της ομάδας: "Είμαι εντυπωσιασμένος από το περιβάλλον της νέας μου ομάδας. Από το μεσημέρι της περασμένης Κυριακής που ήλθα στο Ηράκλειο, οι άνθρωποι του ΟΦΗ με έχουν εντυπωσιάσει με την φιλοξενία τους, την ειλικρινή πρόθεση όλων να με βοηθήσουν σ' αυτό το νέο ξεκίνημα της καριέρας μου. Είχα πάρει πληροφορίες από τους Ντρούλιτς και Στογιάκοβιτς για τον ΟΦΗ. Ομως ειλικρινά δεν περίμενα ότι θα βρεθώ σε ένα τέτοιο ανθρώπινο, φιλικό, περιβάλλον. Επίσης ο κόσμος του ΟΦΗ είναι εντυπωσιακός και αγαπάει με πάθος την ομάδα. Δεν σας κρύβω ότι νοιώθω σαν να είμαι αρκετό χρόνο εδώ. Ακόμη πρέπει να ομολογήσω ότι έχω εντυπωσιασθεί από τις γηπεδικές εγκαταστάσεις της ομάδας μου. Δεν είναι τυχαία ο ΟΦΗ στη 4 η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Είναι μεγάλη ομάδα και είναι δικαιολογημένες οι απαιτήσεις που υπάρχουν απ' όλους. Με την ευκαιρία θέλω να ευχαριστήσω τον πρόεδρο της προηγούμενης ομάδας μου (OFK Βελιγραδίου) και τον τεχνικό διευθυντή για την βοήθεια που μου πρόσφεραν μέχρι σήμερα και συγχρόνως για την πολύτιμη βοήθεια τους να υλοποιήσω το στόχο που είχα να έλθω στον ΟΦΗ.

Για να μπορέσει να αγωνιστεί με την φανέλα του ΟΗ ο Σέρβος, έπρεπε να αδειάσει θέση ξένου. Ετσι λύθηκε κοινή συναινέσει το συμβόλαιο του Ζαν Μαρί Σιλά

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 24-01-2007, 20:31:   #66
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Υπέγραψε ο Φιλίπκο

Για τον Ντούσαν Πέρνις ξεκίνησε, στον Μίροσλαβ Φιλίπκο κατέληξε. Ο Τσέχος πορτιέρο ήρθε την Τετάρτη στη Θεσαλονίκη και υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τον Ηρακλή διάρκειας ενός έτους. Ο Φιλίπκο ανήκε στην Τσέσκε Μπουντεγιόβιτσε και στο τελευταίο πρωτάθλημα της Τσεχίας είχε 14 παρουσίες με την ομάδα του, ενώ αποτέλεσε προσωπική επιλογή του Μπουμπένκο.

Αναφορικά με την ηλικία του (34 ετών) ο ίδιος τόνισε (είχε διαρρεύσει ότι ο Μπουμπένκο δεν επιθυμεί τη συνέχιση της συνεργασίας με τον Κατεργιαννάκη λόγω ηλικίας): "Η θέση του τερματοφύλακα προϋποθέτει πως μπορεί κάποιος να αγωνίζεται και σε ακόμα μεγαλύτερη ηλικία. Στην Ευρώπη, στην πατρίδα μου αλλά και στην Ελλάδα, αγωνίζονται γκολκίπερ με μεγαλύτερη ηλικία από την δική μου και μάλιστα αγωνίζονται με επιτυχία".

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 25-01-2007, 21:35:   #67
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Δεν πάει πουθενά ο Ερέρα

Τέλος στις φήμες που έκαναν λόγο περί αποχώρησης του Ερέρα από τον Ηρακλή έβαλε ο Παναγιώτης Δομουτζόγλου. Ο εκπρόσωπος του παίκτη τόνισε πως κάτι τέτοιο δεν είναι ούτε στις προθέσεις του ίδιου του Αργεντίνου επιθετικού, αλλά ούτε και της διοίκησης εξ όσων γνωρίζει. Εν τω μεταξύ στη διάθεση του Μπουμπένκο για την αναμέτρηση με την ΑΕΚ τέθηκαν Ρίβας και Ερέρα. Αμφότεροι προπονήθηκαν κανονικά την Πέμπτη.

Από κει και περα προπόνηση για ένα μικρό γκρουπ 8 ποδοσφαιριστών έγινε το πρωί στις εγκαταστάσεις της Μίκρας υπό τις οδηγίες του Γιόζεφ Μπουμπένκο. Ο προπονητής του Ηρακλή καθιερώνει αυτήν την έξτρα προπόνηση για τουλάχιστον μία φορά την εβδομάδα, ανάλογα με το τι θα κρίνει αυτός απαραίτητο.

Στην πρωινή προπόνηση πήραν μέρος οι Παπαστεριανός, Παπαδόπουλος, Παπαποστόλου, Ιωαννίδης, Μπαντής, Κολίτσι, Σουλίδης και Πρίττας.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 26-01-2007, 22:23:   #68
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Μπουμπένκο: Όπως ο ΠΑΟΚ

Την καθιερωμένη συνέντευξη Τύπου πριν τον αγώνα με την ΑΕΚ παρέθεσε την Παρασκευή ο Γιόζεφ Μπουμπένκο. Ο τεχνικός του Ηρακλή τόνισε ότι ο "γηραιός" θα αντιμετωπίσει μια ομάδα που παίζει καλό ποδόσφαιρο και δημιουργεί εύκολα ευκαιρίες, ξεκαθάρισε ότι ο στόχος των Θεσσαλονικέων θα είναι όπως πάντα η νίκη και θεωρεί πως η εμφάνιση του ΠΑΟΚ στο ματς με την ΑΕΚ στην Τούμπα, αποτελεί οδηγό για τον Ηρακλή. Παράλληλα, αναφέρθηκε και στο θέμα του τερματοφύλακα.

Αναλυτικά όσα είπε ο Mπουμπένκο:

Για την ΑΕΚ: "Αντιμετωπίζουμε μία ομάδα που παίζει καλό ποδόσφαιρο, έχει αυτοματισμούς, δημιουργεί εύκολα ευκαιρίες. Έχει πολλούς παίκτες ικανούς. Για όλα αυτά θα προετοιμαστεί η ομάδα, να μην μας δημιουργήσουν πολλές ευκαιρίες. Στις στημένες φάσεις θα θέλουμε να δημιουργήσουμε εμείς ευκαιρίες".

Για το πως θα αγωνιστεί ο Ηρακλής: "Ποτέ δεν έχω κατεβάσει ομάδα για ισοπαλία. Εάν πηγαίνουμε για νίκη και φέρουμε ισοπαλία, δεν θα είμαστε ευχαριστημένοι. Αν όμως η ΑΕΚ είναι καλύτερη και παίξει καλύτερα από εμάς, και πάρουμε την ισοπαλία, θα είμαστε ευχαριστημένοι. Εάν όλη η ομάδα και οι 11 παίκτες δεν αμυνθούν σε όλο το γήπεδο, σίγουρα θα έχουμε πρόβλημα, αφού η ΑΕΚ είναι πολύ καλή ομάδα. Θα είναι σημαντικό αν προηγηθούμε. Να παίξουμε καλά και να βάλουμε πρώτοι γκολ. Ο ΠΑΟΚ μας έδειξε έναν καλό τρόπο στο πώς να κερδίσεις την ΑΕΚ".

Για το θέμα του τερματοφύλακα: "Από τη στιγμή που δεν ήρθε ο Πέρνις, περιμέναμε ένα μήνα, εγώ προσωπικά ήθελα να βρω έναν τερματοφύλακα, είχαμε κι άλλες επιλογές, και ο Φιλίπκο ήταν μία από αυτές. Είναι ένας πορτιέρο που εδώ και χρόνια παίζει σε πρωτάθλημα, είναι έμπειρος, πιστεύω ότι θα μας βοηθήσει πολύ ώστε να πιεστεί ο Αμπάρης, και να παλεύουν για τη θέση ποιος θα είναι πρώτος. Αν κάποιος δημοσιογράφος ψάχνει κάτι πίσω από αυτή τη μεταγραφή, θα τον απογοητεύσω. Είναι ένας τερματοφύλακας, που ήταν ελεύθερος και δε στοίχισε. Οι τσέπες μου είναι άδειες, δεν πήρα μία, έχω ήσυχη τη συνείδησή μου. Στην ποδοσφαιρική μου καριέρα δεν έχω πάρει ούτε ένα ευρώ".

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 27-01-2007, 22:27:   #69
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Ένας μέσα, τρεις έξω

Ολοκληρώθηκε το Σάββατο η προετοιμασία του Ηρακλή για τον εντός έδρας αγώνα με την ΑΕΚ. Ο Ρίβας με... υπερπροσπαθεια κατάφερε να προπονηθεί και να συμπεριληφθεί στην αποστολή που επέλεξε ο Γιόζεπ Μπουμπένκο, αλλά όχι και οι Ιλιε, Παπαζαχαρίας και Σίσιτς. Τη νίκη θέλει ο "γηραιός", που περιμένει ότι θα έχει τη θερμή συμπαράσταση και των οπαδών του.

Ο Ιλιε δεν προπονήθηκε λόγω ίωσης, ο Παπαζαχαρίας έκανε και πάλι ατομικό πρόγραμμα καθώς δεν ξεπέρασε το πρόβλημα που τον ταλαιπωρεί ενώ ο Σίσιτς εξακολουθεί να νιώθει ενοχλήσεις από το τράβηγμα στον προσαγωγό. Ετσι, ο Μπουμπένκο δεν είχε άλλη επιλογή από το να τους αφήσει εκτός αποστολής, σε αντίθεση με τον Ρίβας που παρά τις ενοχλήσεις στους κοιλιακούς, αισθάνεται ότι είναι σε θέση για να αγωνιστεί.

Στην αποστολή που επέλεξε ο Μπουμπένκο βρίσκονται οι Aμπάρης, Μπαντής, Κατσαμπής, Μαυρογενίδης, Μπιλίσκοφ, Σνάουτσνερ, Πουρσανίδης, Χλωρός, Ιωαννίδης, Καπετάνος, Δρούγας, Αλιούτα, Ερέρα, Φορτούζι, Ρίβας, Διαμαντίδης, Παπαστεριανός, Παπαποστόλου, Δέντσας.

Ο στόχος των Θεσσαλονικέων είναι η νίκη και γι' αυτό ζητάνε και το βροτνερό παρών του κόσμου. Εκτιμήσεις για το πόσος κόσμος θα βρεθεί στις εξέδρες δεν μπορούν να γίνουν, αλλά στον Ηρακλή αισιοδοξούν.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 28-01-2007, 23:33:   #70
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Ισοπαλία σαν ήττα...

O Μώρας μαρκάρει τον Ερέρα Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχτηκαν ο Ηρακλής με την ΑΕΚ στο Καυτανζόγλειο, σε ένα αποτέλεσμα που δεν άφησε καμιά από τις δύο ομάδες ικανοποιημένες. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με όμορφο τέρμα του Λυμπερόπουλου όμως ο γηραιός ισοφάρισε με τον Ερέρα. Ακολούθησαν χαμένες ευκαιρίες εκατέρωθεν...

Στο χώρο του κέντρου παίχτηκε το μεγαλύτερο μέρος του πρώτου μέρους. Ο Ηρακλής προσπάθησε να επιβάλλει το ρυθμό στου στις αρχές, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει. Οσο περνούσε η ώρα η ΑΕΚ ανέβαζε την απόδοσή της, προσπαθώντας να πετύχει το γκολ που θα την βάλει μπροστά στο σκορ. Οι "κιτρινόμαυροι" προειδοποίησαν στο 39' με τον Σέζαρ και "χτύπησαν" στο 44' με τον Λυμπερόπουλο, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους. Σε αυτό συνετέλεσε και η πολύ καλή παρουσία του Αλιούτα που δημιούργησε πολλά προβλήματα στην άμυνα της ΑΕΚ. Πρωταγωνιστές όμως στο "κυανόλευκο" τέρμα της ισοφάρισης ήταν δύο άλλοι. Ο Παπαποστολου στο 72' σέντραρε από τα δεξιά, η "κιτρινόμαυρη" άμυνα αδράνησε και ο Ερέρα με κοντινή κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ. Και αυτό ενώ ακολούθησαν αρκετές χαμένες ευκαιρίες μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του Κάκου. Καμία από αυτές όμως δεν βρήκε στόχο και το φινάλε βρήκε χαμογελαστούς τον... ολυμπιακό αλλά και τους συνδιεκδικητές του Ηρακλή στη μάχη της Ευρώπης.

Αξίζει να αναφερθεί πως στο αποψινό ματς, ο Δημήτρης Μαυρογενίδης συμπληρωσε 300 συμμετοχές στο πρωτάθλημα της Α' Εθνικής.

Γήπεδο: "Καυτανζόγλειο"

Διαιτητής: Κάκος (Κέρκυρας)

Ηρακλής (Γιόζεφ Μπουμπένκο): Αμπάρης, Σνάουτσερ (54' Παπαποστόλου), Δρούγας, Κατσάμπης, Μπιλίσκοφ, Πουρσανίδης (81' Παπαστεργιανός), Μαυρογενίδης, Δέντσας, Χλωρός, Αλιούτα, Ερέρα (90' Ιωαννίδης).

ΑΕΚ (Σέρα Φερέρ): Σορεντίνο, Μόρας, Τσιρίλο, Μαντούκα (71' Ιβιτς), Τζιωρτζιόπουλος (89' Καπετάνος), Εμερσον (61' Λάκης), Δέλλας, Τόζερ, Ζούλιο Σέζαρ, Καμπάνταης, Λυμπερόπουλος

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές