Greek infotainment community

Το Lateam είναι Ε Ν Α Ν Τ Ι Α σε οποιαδήποτε μορφή Π Ε Ι Ρ Α Τ Ε Ι Α Σ
Facebooktwitter
Επιστροφή   Greek infotainment community > ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΝΕΑ ΓΙΑ ΟΦΗ

This is a discussion on ΝΕΑ ΓΙΑ ΟΦΗ within the ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ forums, part of the ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ category; "Μπορούμε την πρόκριση" Σε δηλώσεις του σε ραδιοφωνικό σταθμό, ο Μεθόδιος Ντεγιάνοφ τόνισε πως ο ΟΦΗ έχει τη δυνατότητα να ...

Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 20-12-2006, 18:59:   #31
geodon
Moderator

Το avatar του χρήστη geodon

Thanked 1.978 Times in 1.430 Posts
My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή

"Μπορούμε την πρόκριση"

Σε δηλώσεις του σε ραδιοφωνικό σταθμό, ο Μεθόδιος Ντεγιάνοφ τόνισε πως ο ΟΦΗ έχει τη δυνατότητα να αποκλείσει την ομάδα της Λάρισας για το θεσμό του Κυπέλλου και ανέφερε πως ο σύλλογος έχει πλεονέκτημα καθώς θα έχει τη συμπαράσταση των οπαδών του. Παράλληλα, αναφέρθηκε και στο γκολ που σημείωσε ενάντια στον ΠΑΟΚ στον πρόσφατο αγώνα πρωταθλήματος.

Μιλώντας στον Αthletic Radio ο Ντεγιάνοφ είπε.

Για το γκολ στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ: Δεν μου αρέσει να λέω πολλά λόγια αυτό που με νοιάζει είναι να κάνω την δουλεία μου όσο πιο καλά μπορώ και να κερδίζει η ομάδα μου σίγουρα πάντως ήταν ένα ωραίο γκολ αλλά ήθελε και πολύ τύχη για να πάει η μπάλα εκεί. Τώρα όλοι ήμαστε ευχαριστημένοι κερδίσαμε μια καλή ομάδα και πιστεύω ότι θα πηγαίνουμε ακόμα καλύτερα. Σημασία δεν έχει το γκολ αλλά η νίκη.

Για την φετινή πορεία του ΟΦΗ: Μέχρι τώρα πάμε πολύ καλά και αυτό φαίνεται από τα αποτελέσματα που παίρνουμε εντός και εκτός έδρας. Δεν περιμέναμε ότι θα πηγαίναμε τόσο καλά αλλά σημασία έχει ότι ήμαστε ψηλά στην βαθμολογία και θέλουμε να παραμείνουμε εκεί. Αν συνεχίσουμε να ήμαστε σοβαροί στις προπονήσεις και στους αγώνες τότε θα πάμε καλά και στον δεύτερο γύρο.

Για τον εαυτό του: Είμαι πολύ ευχαριστημένος εδώ και μου αρέσει πολύ στο Ηράκλειο. Ο κόσμος μου δείχνει ότι με αγαπάει και εξάλλου είμαι ήδη 4 χρόνια εδώ και δεν είναι λίγα έχω γίνει και εγώ Κρητικός. Το συμβόλαιο μου λήγει το καλοκαίρι και μέχρι τότε θέλω να δίνω το καλύτερο μου εαυτό. Αν πάνε όλα καλά εγώ είμαι 31 χρονών και θέλω να παίξω ποδόσφαιρο για 1-2 χρόνια ακόμα και δεν έχω πρόβλημα να τελειώσω την καριέρα μου στον ΟΦΗ αφού τον αγαπάω.

Για το γεγονός ότι δεν αγωνίζεται στην θέση του: Είμαι επαγγελματίας και θέλω να δίνω πάντα τον καλύτερο μου εαυτό όποτε παίζω και ας μην αγωνίζομαι στην φυσική μου θέση. Ο προπονητής μου δεν παίζει με δεκάρι και με βάζει στο κέντρο στα δεξιά αλλά το θέμα είναι όχι που παίζω εγώ αλλά αν κερδίζει η ομάδα.

Για το παιχνίδι Κυπέλλου με την Λάρισα: Θα είναι δύσκολο παιχνίδι και το γνωρίζουμε αυτό αλλά πρέπει να κερδίσουμε. Μπορούμε να πάρουμε την πρόκριση εξάλλου παίζουμε στην έδρα μας θα έχουμε την συμπαράσταση των φιλάθλων μας. Πιστεύω ότι μπορούμε να πάρουμε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου.

Πηγή : sportime.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Ο χρήστης geodon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Sponsored Links
Παλιά 21-12-2006, 14:20:   #32
geodon
Moderator

My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή

Απουσιάζουν δύο...

Δύο παίκτες της ομάδας του ΟΦΗ δεν μπόρεσαν να συμπεριληφθούν στην αποστολή του αγώνα με αντίπαλο τη Λάρισα που θα γίνει για την πέμπτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Οι Ντεγιάνοφ και Κουνενάκης δεν έχουν ξεπεράσει τα προβλήματα τραυματισμών από τα οποία ταλαιπωρούνται και ως εκ τούτου, ο τεχνικός του συλλόγου Ράινερ Μάουρερ δεν μπόρεσε να τους υπολογίσει στα πλάνα του.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 21-12-2006, 18:30:   #33
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Ισόπαλοι ΟΦΗ και Λάρισα

Άλλο ένα ζευγάρι οδηγήθηκε σε επαναληπτικό. ΟΦΗ και Λάρισα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 και πλέον θα λύσουν τις διαφορές του σε δεύτερο ματς που θα γίνει στις 10 Ιανουαρίου στο «Αλκαζάρ». Οι «βυσσινί» ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 48΄ με τον Αλωνεύτη ενώ οι κρητικοί έφτασαν στην ισοφάριση στο 82΄ με τον Πίτερ Οφορίκουε.

TO ΚΛΕΙΔΙ: Μπορεί να φανεί περίεργο αλλά η φάση που έκρινε την εξέλιξη της αναμέτρησης έγινε στο 61΄ και ενώ το σκορ ήταν στο 0-1. Ο Καλαντζής έχασε μια κλασσική ευκαιρία στην οποία θα μπορούσε να κάνει το 0-2 και να καθαρίσει το ματς. Δεν έγινε αυτό και τελικά ο ΟΦΗ έφτασε στην ισοφάριση.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 22-12-2006, 14:56:   #34
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Ισοπαλία με γκολ αυτή τη φορά...

O Oφορίκουε ισοφαρίζει... Σε ακόμα ένα παιχνίδι για τη φάση των "16" του Κυπέλλου δεν είχαμε νικητή στο πρώτο παιχνίδι και θα χρειαστεί επαναληπτικός. Η Λάρισα προηγήθηκε στο Παγκρήτιο με τον Αλωνέυτη στο 48', αλλά ο Οφορίκουε στο 84' σκόραρε για λογαριασμό του ΟΦΗ και διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Αν δει κάποιος πιο κάτω που αναφέρουμε τις φάσεις του αγώνα θα μπορέσει να διαπιστώσει ότι στο πρώτο ημίχρονο το θέαμα ήταν κάκιστο. Αν και το παιχνίδι ξεκίνησε με μεγάλη ευκαιρία του Αλωνεύτη, ωστόσο χρειάστηκαν να περάσουν 28 λεπτά για να μπορέσουμε να γράψουμε ένα σουτ προς το τέρμα. Ο ρυθμός του αγώνα δεν ήταν αργός, αλλά τα πολλά λάθη έπαιξαν καταλυτικό ρόλο για να μην δημιουργηθούν οι απαραίτητες καταστάσεις για να επιτευχθεί κάποιο γκολ.

Ότι δεν μπόρεσε να κάνει στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου ο Αλωνεύτης, το έκανε στις αρχές του δευτέρου, όταν μετά από σέντρα του Χατζηλιόντα στο 48' με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σηφάκη. Ο ΟΦΗ προσπάθησε να απαντήσει στο επόμενο λεπτό, αλλά το σουτ του Σφακιανάκη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και κάναμε πάλι πολύ ώρα για να σημειώσουμε κάποια φάση. Στο 69' ο Καλαντζής δεν μπόρεσε να νικήσει τον Σηφάκη και την αστοχία αυτή σε κλασικές ευκαιρίες για γκολ την "πλήρωσαν" οι φιλοξενούμενοι, καθώς ο Νουαφόρ λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στον αγώνα τροφοδότησε τον Ντρούλιτς, ο οποίος σημάδεψε το δεξί δοκάρι, αλλά ο Οφορίκουε πήρε το ριμπάουντ και με σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 84'. Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε τίποτα και στις 10/1 στο Αλκαζάρ θα γίνει ο επαναληπτικός, όπου και μία από τις δύο ομάδες θα κατακτήσει το εισιτήριο για τα προημιτελικά.

Πηγή : supersport.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 23-12-2006, 16:34:   #35
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Στο κλίμα των ημερών

Γιορτινές είναι οι ημέρες που έρχονται σε λίγες ώρες και εξαίρεση από τις γιορτινές εκδηλώσεις δεν θα μπορούσαν να αποτελέσουν οι παίκτες του ΟΦΗ. Αντιπροσωπεία με επικεφαλής τον κ. Φανούρη Βατσινά επισκέφθηκε το μεσημέρι της Παρασκευής (22/12) το ίδρυμα για παιδιά με ειδικές ανάγκες "Άγιος Σπυρίδων" που βρίσκεται στο δήμο Κρουσώνα.

Στην αποστολή μετείχαν και οι κ.κ. Ζαχαρίας Μωραΐτης, Σήφης Κορωνάκης, Νώντας Σφακιανάκης, Νίκος Κουνδουράκης και οι ποδοσφαιριστές Κουνενάκης, Κουτσουπιάς, Μονιάκης, Γκένας και Μιχελακάκης.

Η αντιπροσωπεία προσέφερε αναμνηστικά δώρα στα παιδιά, τα οποία από τη μεριά τους προσέφεραν και αυτά ένα μικρό δώρο. Η επίσκεψη έγινε μετά την πρωινή προπόνηση της Παρασκευής (22/12).

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 24-12-2006, 16:20:   #36
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

"Ντόπες" Βατσινά στους παίκτες

Ο Φανούρης Βατσινάς Ο ΟΦΗ μπορεί να μην κατάφερε να πάρει την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου και να χρειαστεί να δώσει επαναληπτικό με τη Λάρισα στο Αλκαζάρ, αυτό όμως σε καμία περίπτωση δεν μείωσε την ικανοποίηση των παραγόντων της ομάδας για την μέχρι τώρα πορεία της.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης με την θεσσαλική ομάδα, η διοίκηση της κρητικής ΠΑΕ, δεξιώθηκε τους παίκτες στην γιορτή που είχε ετοιμάσει για τους ίδιους και τις οικογένειές τους. Στο πλαίσιο της εκδήλωσης αυτής, ο πρόεδρος του συλλόγου, Φανούρης Βατσινάς, μίλησε στους ποδοσφαιριστές, λέγοντας τα εξής: "Θέλω να εκφράσω την προσωπική μου ικανοποίηση, αλλά και όλων των μελών της διοίκησης για την προσπάθεια που έχετε καταβάλει μέχρι σήμερα και τους βαθμούς που έχει συγκεντρώσει η ομάδα μας. Είναι όμως επιτακτική η ανάγκη να συνεχίσετε με ακόμη μεγαλύτερο ζήλο γιατί οι δυνατότητες που έχετε είναι πολύ μεγαλύτερες από τους βαθμούς που έχει συγκεντρώσει μέχρι σήμερα η ομάδα μας. Ο ΟΦΗ μπορεί και πρέπει να μείνει ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα. Ομως για να συμβεί αυτό θα πρέπει να δείχνετε σε κάθε σας ενέργεια μέσα στους αγωνιστικούς χώρους ότι έχετε τη νοοτροπία του νικητή. Πιστεύουμε σε σας. Και είμαστε σίγουροι ότι μπορείτε να πάρετε την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας, μέσα στη Λάρισα. Ευχόμαστε στις οικογένειες σας, στα παιδιά σας, σε όλους σας, υγεία ευτυχία, Καλά Χριστούγεννα, Καλή Χρονιά, υλοποίηση των στόχων σας και πάντα ότι σχεδιάζετε να υλοποιείτε".

Πλέον οι παίκτες κάνουν χρήση της εορταστικής αδείας τους και οι προπονήσεις της ομάδας θα ξεκινήσουν και πάλι την Τετάρτη

Πηγή : supersport.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 27-12-2006, 16:32:   #37
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Προπόνηση χωρίς Μάουρερ

Στις προπονήσεις επέστρεψαν την Τρίτη (26/12) οι παίκτες του ΟΦΗ οι οποίοι ξεκουράστηκαν μετά τη γιορτή των Χριστουγέννων. Ωστόσο, το πρόγραμμα άρχισε και ολοκληρώθηκε χωρίς τον τεχνικό της ομάδας Ράινερ Μάουρερ ο οποίος είχε συνεννοηθεί με τους συνεργάτες του προκειμένου να προπονήσουν αυτοί τους παίκτες. Από εκεί και πέρα, από την Τετάρτη (27/12) έως και την Παρασκευή (29/12), το πρόγραμμα θα είναι διπλό με προπόνηση τόσο το πρωί όσο και το απόγευμα.

Όσον αφορά στο προγραμματισμένο φιλικό προκειμένου οι παίκτες να μην χάσουν τη φόρμα τους, αυτό θα διεξαχθεί το ερχόμενο Σάββατο (30/12) με αντίπαλο τον ΠΑΝΟ Μαλλίων

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 28-12-2006, 17:41:   #38
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Δίχως έξι

Χωρίς έξι παίκτες άρχισε και ολοκληρώθηκε η πρώτη διπλή προπόνηση των παικτών του ΟΦΗ, μετά τις γιορτές των Χριστουγέννων. Ο Πίτσος έχει προβληθεί από ίωση και έμεινε σπίτι του, ο Κουνενάκης αισθανόταν ενοχλήσεις στο γόνατο και ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα όπως και ο Στεφανής ενώ οι Ισά, Γκονζάλες και Εντνίλσον έχουν άδεια και θα επιστρέψουν τις επόμενες ημέρες προκειμένου να ενσωματωθούν και αυτοί.

Από εκεί και πέρα, το πρόγραμμα αναλώθηκε σε ασκήσεις με μπάλα και ασκήσεις φυσικής κατάστασης ενώ διπλή προπόνηση θα γίνει και την Πέμπτη (28/12), ενώ την επομένη μόνο το πρωί.

Το Σάββατο (30/12) η ομάδα του ΟΦΗ θα δώσει φιλική αναμέτρηση με τον ΠΑΝΟΜ. Ο αγώνας θα γίνει στο Βαρδινογιάννειο αθλητικό κέντρο και θα ξεκινήσει στις τρεις το μεσημέρι.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 29-12-2006, 17:40:   #39
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Πολλές απουσίες

Πέντε ήταν τα προβλήματα για τον Ράινερ Μάουρερ την Πέμπτη (28/12) καθώς δεν μπόρεσε να υπολογίσει σε ισάριθμους παίκτες. Ντρούλιτς, Νουαφόρ, Κουνενάκης, Σφακιανάκης και Ρουμπάκης δεν κατάφεραν να πάρουν μέρος στην προπόνηση αφού αντιμετώπισαν διάφορα προβλήματα αλλά τα θετικά ήρθαν από τους Ισά, Πίτσο και Εντνίλσον οι οποίοι επέστρεψαν και συμμετείχαν κανονικά στο πρόγραμμα.

Ο Ντρούλιτς έκανε θεραπεία αφού έχει ενοχλήσεις στο γόνατο ενώ ο Σφακιανάκης που ταλαιπωρείται στον αριστερό τετρακέφαλο, έκανε ατομικό πρόγραμμα και θεραπεία. Ο Κουνενάκης έχει και αυτός πόνους στο γόνατο ενώ ο Νουαφόρ έκανε ένεση στον αστράγαλο. Όσον αφορά στον Ρουμπάκη, έχει προβληθεί από ίωση και έμεινε στο σπίτι του.

Την Παρασκευή (29/12) θα γίνει προπόνηση μόνο το πρωί ενώ την επομένη θα διεξαχθεί στις τρεις το μεσημέρι φιλική αναμέτρηση με αντίπαλο τον ΠΑΝΟΜ. Τέλος, αντιπροσωπεία της ομάδας θα επισκεφτεί την Παρασκευή (29/12) το ίδρυμα παιδιών με ειδικές ικανότητες «Ζωοδόχος Πηγή».

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Παλιά 30-12-2006, 17:08:   #40
geodon
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Κοντά στα παιδιά

Στο πνεύμα των ημερών στον ΟΦΗ με αντιπροσωπεία της ομάδας που αποτελείτο από τον πρόεδρο κ. Φανούρη Βατσινά, τον προπονητή κ. Reiner Maurer και τους ποδοσφαιριστές Κωνσταντινίδη, Μπελεβώνη, Ισά, Καρνέζη, Σιλά, Μαμουλάκη, Αρβανίτη, Γκένα, Μιχελακάκη, Μαξίμ, Πλουσή, επισκέφθηκαν το σχολείο για παιδιά με ειδικές ανάγκες «Ζωοδόχος Πηγή» και πρόσφεραν αναμνηστικά δώρα.

Ο πρόεδρος του ΟΦΗ κ. Φανούρης Βατσινάς στο σύντομο χαιρετισμό του, επεσήμανε ότι είναι χαρά όλων που έχουν την ευκαιρία να έλθουν σε επαφή με τα παιδιά και να συζητήσουν έστω για μικρό χρονικό διάστημα μαζί τους. «Στην ομάδα μας, προπονητής και παίκτες με την βοήθεια της διοίκησης, δουλεύουν σκληρά καθημερινά με στόχο να φέρουν την ομάδα μας εκεί όπου όλοι την θέλουν και ονειρεύονται» τόνισε ο κ. Βατσινάς.

Ο κ. Τζαμούσης στη συνέχεια ευχαρίστησε την διοίκηση, το προπονητή και τους παίκτες που πήραν την πρωτοβουλία να επισκεφθούν το σχολείο και ανέφερε ότι είναι κοντά στις προσπάθειες των μελών της οικογένειας του ΟΦΗ. «Ολοι μας θέλουμε να σας καμαρώνουμε στους αγωνιστικούς χώρους και είμαστε σίγουροι μπορείτε να φέρετε τον ΟΦΗ εκεί που όλοι θέλουμε»

Από την πλευρά των παικτών ο Κώστας Κωνσταντινίδης ανέφερε ότι όλοι οι παίκτες είναι πολύ χαρούμενοι που έχουν την ευκαιρία να είναι σήμερα στο σχολείο και να έχουν την ευκαιρία να επικοινωνήσουν με τα παιδιά. Θα είναι πολύ μεγάλη η χαρά τους να έχουν στο μέλλον τακτικότερα την ευκαιρία να επισκεφθούν το σχολείο.

Το Σάββατο το πρόγραμμα περιλαμβάνει προπόνηση το πρωί και φιλικό παιχνίδι το απόγευμα στις 3 στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο με αντίπαλο τον ΠΑΝΟΜ.

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές