Greek infotainment community

Το Lateam είναι Ε Ν Α Ν Τ Ι Α σε οποιαδήποτε μορφή Π Ε Ι Ρ Α Τ Ε Ι Α Σ
Facebooktwitter
Επιστροφή   Greek infotainment community > ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ > ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

ΝΕΑ ΓΙΑ ΠΑΟΚ

This is a discussion on ΝΕΑ ΓΙΑ ΠΑΟΚ within the ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ forums, part of the ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ category; Σάλμον: Με έπεισε ο κόσμος 19/7/2007 9:24 Τρεις άνθρωποι άνοιξαν το δρόμο της μεταγραφής του Γκλεν Σάλμον στον ΠΑΟΚ. Ο ...

Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 19-07-2007, 14:52:   #181
korn
Moderator

Το avatar του χρήστη korn

Περιοχή: ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ
Thanked 1.467 Times in 1.069 Posts
My Mood:
korn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the rough
Προεπιλογή

Σάλμον: Με έπεισε ο κόσμος

19/7/2007 9:24

Τρεις άνθρωποι άνοιξαν το δρόμο της μεταγραφής του Γκλεν Σάλμον στον ΠΑΟΚ. Ο Θοδωρής Ζαγοράκης, ο Γιάννης Αναστασίου και ο Γιάννης Παπαδόπουλος. Οι δυο πρώτοι σάς είναι γνωστοί Ο τρίτος είναι Εβρίτης. Διατηρεί εστιατόριο στην Μπρέντα, το «Ρόδος», όπου σύχναζε ο Νοτιοαφρικανός. Του μίλησε με καλά λόγια για τον «Δικέφαλο» και τον έπεισε. Για το στόρι της μεταγραφής, τις πρώτες εντυπώσεις από τον «ασπρόμαυρο» σύλλογο, τους οπαδούς, το γεγονός που τον συνδέει με τον Πάτρικ Κλάιφερτ, αλλά και το στόχο του να βοηθήσει όσο ο Μάρτσιν Μίετσελ την περασμένη σεζόν, μιλά στο «Sportime» ο 30χρονος στράικερ, ο οποίος από χθες είναι και με τη βούλα παίκτης του ΠΑΟΚ.

-Γκλεν, ποια είναι τα πρώτα συναισθήματα σου μετά την υπογραφή του συμβολαίου με τον ΠΑΟΚ;

«Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος που υπέγραψα διετές συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ. Είναι μια ομάδα χωρίς μεγάλα αστέρια, αλλά όλοι μαζί οι παίκτες θα είμαστε μια γροθιά, με στόχο να παίζουμε καλά και να είμαστε σε υψηλό επίπεδο».

-Από το πρώτο διήμερο στη Θεσσαλονίκη και την πρώτη επαφή με το σύλλογο, ποιες είναι οι εντυπώσεις σου;

«Έκανα ένα γύρο στην πόλη. Μου φάνηκε ότι είναι πολύ καλή και μου έδωσε θετικό συναίσθημα Όσο για το σύλλογο, το γήπεδο είναι παλιό, αλλά ιστορικό κι αυτό δημιουργεί διαφορετική ατμόσφαιρα, δίνει ωραίο χαρακτήρα. Είδα τον Ζαγοράκη στα γραφεία, μίλησα μαζί του και αισθάνθηκα όμορφα, γιατί είναι μεγάλο όνομα στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο. Επίσης, έχω ακούσει πολλά καλά λόγια για τους οπαδούς. Όλα αυτά με κάνουν να αισθάνομαι ικανοποιημένος που συμφώνησα με τον ΠΑΟΚ».

-Για τους οπαδούς τι έχεις ακούσει ακριβώς;

«Ότι είναι ιδιαίτερα θερμοί και στηρίζουν την ομάδα Η παρουσία δώδεκα χιλιάδων στην πρώτη προπόνηση είναι ένα θειικό σημάδι Οφείλω να πω ότι το γεγονός έπαιξε το ρόλο του για να πάρω την απόφαση να συνεργαστώ με τον ΠΑΟΚ».

-Τι άλλο έπαιξε ρόλο στην τελική σου απόφαση;

«Οι συζητήσεις που είχα με τον Θοδωρή Ζαγοράκη και τον Γιάννη Αναστασίου, τον οποίο γνωρίζω από το ολλανδικό πρωτάθλημα και του οποίου την άποψη ζήτησα. Επίσης, οι συζητήσεις που είχα με διάφορους Έλληνες φίλους μου στην Μπρέντα, όπως ο Γιάννης (σ.σ.: Παπαδόπουλος), που ήρθε μαζί μου για την υπογραφή του συμβολαίου. Ακουσα καλά λόγια για τον ΠΑΟΚ και τη Θεσσαλονίκη, οπότε το πήρα απόφαση. Δεν ήθελα να μείνω άλλο σε μια μικρή πόλη στην Ολλανδία (σ.σ.: όπως η Μπρέντα ή η Χερενφέεν, που επίσης του έκανε πρόταση) και η Θεσσαλονίκη ήταν καλή προοπτική για μένα».

-Καλή προοπτική, όμως, ήταν και το Τόκιο...

«Πράγματι, είχα καλή πρόταση από εκεί, αλλά όπως φαίνεται η ομάδα που με ζήτησε μάλλον προτιμά τον Πάτρικ Κλάιφερτ. Συμβαίνουν αυτά στο ποδόσφαιρο! Δεν νομίζω να μετανιώσω για την τελική μου επιλογή, γιατί από την πρώτη στιγμή που ήρθα στην Ελλάδα όλοι οι άνθρωποι που συνάντησα είναι ζεστοί και φιλικοί μαζί μου κι αυτό μου αρέσει».

-Ο ΠΑΟΚ σε απέκτησε ως αντικαταστάτη του Μάρτσιν Μίετσελ, ο οποίος την περασμένη σεζόν σημείωσε 14 τέρματα. Πώς το σχολιάζεις αυτό;

«Μακάρι να βάλω 15! θα έλεγα, όμως, ότι είμαι παίκτης που μου αρέσει να παίζω για την ομάδα. Κινούμαι συνέχεια, δεν είμαι στατικός και φροντίζω να ανοίγω διαδρόμους για τους υπόλοιπους. Για μένα εφικτός στόχος είναι να πετύχω η ή 12 γκολ. Αν τον καταφέρω, θα είναι θετικό πρόσημο στην παρουσία μου. Γνωρίζω ότι ο ΠΑΟΚ έχει καλή μεσοεπιθετική γραμμή κι αυτό μπορεί να με βοηθήσει ως επιθετικό».

-Στην Ολλανδία, το σύνηθες σύστημα των ομάδων είναι το 4-3-3. Ο ΠΑΟΚ στηρίζεται κυρίως στο 4-4-2. Χρειάζεσαι χρόνο να προσαρμοστείς στο νέο δεδομένο;

«Στην Ολλανδία παίζουν με έναν προωθημένο κυνηγό. Εγώ προτιμώ να παίζω και με δεύτερο δίπλα μου. Δεν θα έχω πρόβλημα ό,τι σύστημα κι αν επιλέξει ο προπονητής. Στόχος είναι να μπω σιγά σιγά στην ομάδα. Πιστεύω ότι θα προσαρμοστώ χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία».

-Είναι στόχος για σένα η κλήση στην εθνική Νότιας Αφρικής;

«Έχω κληθεί πολλές φορές στην εθνική Νότιας Αφρικής, αλλά δεν μου δόθηκε η ευκαιρία να παίξω. Για να παίξω με την εθνική χρειάζονται πολλές θυσίες εις βάρος του συλλόγου. Ο σύλλογος, όμως, είναι αυτός που... πληρώνει τους λογαριασμούς και δεν θέλω να μπαίνω σε τέτοιες διαδικασίες!».
Παλιά 20-07-2007, 10:03:   #182
korn
Moderator

My Mood:
korn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the roughkorn is a jewel in the rough
Προεπιλογή

«Πάρε τις μετοχές»

19/7/2007 14:48

Μία εξώδικη επιστολή στον Θοδωρή Ζαγοράκη, κατέθεσε ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ, Θεόδωρος Δοϊρανλής, με την οποία καλεί τον νέο πρόεδρο του ΠΑΟΚ, να προβεί οποτεδήποτε και με όποιους όρους αποφασίσει, στην αγορά των μετοχών του, ενεργώντας για λογαριασμό του και υπογράφοντας κάθε έγγραφο που απαιτείται για την ολοκλήρωση της μεταβίβασης. Στη Θεσσαλονίκη για δοκιμή ο Τυνήσιος, Αμίν Ελ Ταΐφ. Στις 19 Αυγούστου, το τελευταίο φιλικό της ομάδας στην Τούμπα, με αντίπαλο την ιταλική Κάλιαρι.

Ακολουθεί αναλυτικά η εξώδικη επιστολή:

«ΕΞΩΔΙΚΗ ΔΗΛΩΣH

Του Θεόδωρου Δοιρανλή του Αθανασίου

ΠΡΟΣ

Τον Θεόδωρο Ζαγοράκη του Ιωάννη, Πρόεδρο της ΠΑΕ ΠΑΟΚ

Κύριε Πρόεδρε,

"Όπως κατ΄επανάληψη σας δήλωσα είμαι έτοιμος ανά πάσα στιγμή να προβώ στη μεταβίβαση των 397.538 κοινών ονομαστικών μετοχών της Ανώνυμης Ποδοσφαιρικής εταιρίας με την επωνυμία "ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ-ΠΑΟΚ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ" που έχω στην κυριότητά μου και ενσωματώνονται στον υπ΄αριθμ. 2720 προσωρινό τίτλο με αυξ. Αριθμό 2093354 – 6068736 σε εσάς ή οποιοδήποτε τρίτο πρόσωπο εσείς μου υποδείξετε.

Παραταύτα ουδέποτε μέχρι σήμερα κλήθηκα να υπογράψω οποιοδήποτε έγγραφο σχετικά με την μεταβίβαση των μετοχών, ενώ καθημερινώς δημοσιεύματα στον Τύπο με εμφανίζουν να κωλυσιεργώ σκόπιμα για να αποφύγω την μεταβίβασή τους.

Προκειμένου λοιπόν να διευκολύνω το δύσκολο έργο που έχετε αναλάβει για την εξυγίανση της αγαπημένης μας ομάδας και επειδή δεν θα ήθελα επ΄ ουδενί λόγω να θεωρηθεί ότι κωλυσιεργώ σε σχέση με την ως άνω μεταβίβαση σας εξουσιοδοτώ ανέκκλητα με την συνημμένη στην παρούσα – και νομίμως θεωρημένη για το γνήσιο της υπογραφής της – εξουσιοδότηση να προβείτε οποτεδήποτε και με όποιους όρους εσείς αποφασίσετε στην μεταβίβαση των παραπάνω μετοχών μου ενεργώντας για λογαριασμό μου και υπογράφοντας κάθε έγγραφο που απαιτείται για την ολοκλήρωση της μεταβίβασης όπως επίσης να υπογράψετε τις δηλώσεις φόρου μεταβίβασης προς την αρμόδια φορολογική Αρχή καθώς και κάθε άλλο έγγραφο ή δήλωση απαιτηθεί ενώπιον πάσης Αρχής προκειμένου να διεκπεραιωθεί η ως άνω μεταβίβαση.

Προς διευκόλυνση σας μαζί με την από 18-7-2007 εξουσιοδότηση σας επιδίδω και αντίγραφα α) του από 22-12-2006 ιδιωτικού συμφωνητικού αγοράς μετοχών β) του υπ΄αριθμ. 2720 προσωρινού τίτλου μετοχών της Ανώνυμης Ποδοσφαιρικής Εταιρίας με την επωνυμία «ΠΑΝΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΕΙΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΙΤΩΝ-ΠΑΟΚ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ»

Τέλος σας δηλώνω ότι είμαι στην διάθεσή σας για κάθε διευκρίνιση επί των ανωτέρω αλλά και για την παροχή οποιασδήποτε βοήθειας απαιτείται για την μεταβίβαση των παραπάνω μετοχών, ελπίζω δε ότι η προσπάθεια σας για την εξυγίανση της αγαπημένης μας ομάδας θα στεφθεί από απόλυτη επιτυχία» .

Με Κάλιαρι στην Τούμπα
Οριστικά με την Cagliari θα διεξαχθεί το τελευταίο φιλικό της ομάδας στο γήπεδο της Τούμπας, στις 19.Αυγ.2007. Τα φιλικά που θα δώσει ο ΠΑΟΚ στην Ελλάδα είναι οριστικά τα εξής: Livorno (7.Αυγ.2007 - Τούμπα), Πανσερραϊκός (10.Αυγ.2007 - Σέρρες), Καστοριά (12.Αυγ.2007 - Καστοριά), Πιερικός (16.Αυγ.2007 - Κατερίνη), Cagliari (19.Αυγ.2007 - Τούμπα).

Παραμένουν Τσουλάκος και Μανουσαρίδης

Ακυρώθηκε την ύστατη στιγμή ο δανεισμός των Τσουλάκου, Μανουσαρίδη από τον ΠΑΟΚ στον Πανσερραϊκό. Λίγο πριν οι νεαροί ποδοσφαιριστές δεσμευτούν με το σερραϊκό συγκρότημα, παρασχέθηκε η ενημέρωση από τους "ασπρόμαυρους" πως τούτο δεν θα γίνει, καθώς διαφοροποιείται ο σχεδιασμός του "δικεφάλου".

* Στην Θεσσαλονίκη βρίσκεται από την Πέμπτη (19/7) το μεσημέρι, ο Τυνήσιος Αμίν Ελ Ταΐφ, όπου και θα δοκιμαστεί από τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ και να τους αφήσει ικανοποιημένους, τότε θα υπογράψει συμβόλαιο συνεργασίας.

* Αγιασμός θα πραγματοποιηθεί αύριο (Παρασκευή 20.Αυγ.2007) πριν την προπόνηση στην Τούμπα. Η προπόνηση θα ξεκινήσει στις 18:30 με ανοιχτές τις πόρτες για τον κόσμο.
Παλιά 21-07-2007, 16:20:   #183
korn
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Πέρασε τις εξετάσεις ο Ταϊφ

20/7/2007 21:48

Το "πράσινο φως" για την απόκτηση του Τυνήσιου, Αμίν Ελ Ταΐφ, έδωσε ο Γιώργος Παράσχος. Ο ποδοσφαιριστής που βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη για δοκιμή, άφησε πολύ καλές εντυπώσεις και ενδέχεται να αποτελέσει τη νέα μεταγραφική κίνηση του "δικεφάλου" του βορρά. Ικανοποίηση υπάρχει στην διοίκηση του συλλόγου, μετά από τις δηλώσεις Ορφανού, σχετικά με τη ρύθμιση των χρεών.

Θετικό το πρώτο δείγμα για τον Τυνήσιο, Αμίν Ελ Ταΐφ. Ο παίκτης έδειξε πως κατέχει την θέση του επιθετικού και ο Γιώργος Παράσχος τον πρότεινε στην διοίκηση του "δικεφάλου", για απόκτηση. Παράλληλα, ικανοποίηση υπάρχει στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ, ύστερα από τις δηλώσεις του Γιώργου Ορφανού, ο οποίος τόνισε πως μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα κατατεθεί η ρύθμιση των χρεών (όλων των ομάδων της Σούπερ Λίγκας). Τέλος, ο Θοδωρής Ζαγοράκης, περιμένει να πάρει και άλλες μετοχές, ύστερα από την "καλή" αρχή που έκανε την Πέμπτη (19/7), ο Θεόδωρος Δοϊρανλής

Δανεικοί στον Πανσερραϊκό, οι Τσουλάκος και Μανουσαρίδης

Μετά από συνάντηση του Πέτρου Θεοδωρίδη με παράγοντες του "δικεφάλου" στα γραφεία της ασπρόμαυρης ΠΑΕ, το θέμα είχε αίσια κατάληξη για τους Σερραίους. Ο νέος πρόεδρος της Λίγκας της Β΄ και Γ΄ εθνικής και "ισχυρός άνδρας" του Πανσερραϊκού εξασφάλισε την σύμφωνη γνώμη του ΠΑΟΚ για την παραχώρηση των ποδοσφαιριστών Τσουλάκου και Μανουσαρίδη, στην ομάδα των Σερρών με τη μορφή δανεισμού για τον επόμενο 1,5 χρόνο.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχε ο Θοδωρής Ζαγοράκης με τον ομόλογό του της ΠΑΕ Καλλιθέα, κύριο Σαλευρή, σχετικά με το χρέος απέναντι στην αθηναϊκή ομάδα, συμφωνήθηκε να συζητήσουν εκ νέου τη Δευτέρα (23/7) τον τρόπο διακανονισμού του χρέους.
Παλιά 21-07-2007, 16:22:   #184
korn
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Πέρασε τις εξετάσεις ο Ταϊφ

20/7/2007 21:48

Το "πράσινο φως" για την απόκτηση του Τυνήσιου, Αμίν Ελ Ταΐφ, έδωσε ο Γιώργος Παράσχος. Ο ποδοσφαιριστής που βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη για δοκιμή, άφησε πολύ καλές εντυπώσεις και ενδέχεται να αποτελέσει τη νέα μεταγραφική κίνηση του "δικεφάλου" του βορρά. Ικανοποίηση υπάρχει στην διοίκηση του συλλόγου, μετά από τις δηλώσεις Ορφανού, σχετικά με τη ρύθμιση των χρεών.

Θετικό το πρώτο δείγμα για τον Τυνήσιο, Αμίν Ελ Ταΐφ. Ο παίκτης έδειξε πως κατέχει την θέση του επιθετικού και ο Γιώργος Παράσχος τον πρότεινε στην διοίκηση του "δικεφάλου", για απόκτηση. Παράλληλα, ικανοποίηση υπάρχει στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ, ύστερα από τις δηλώσεις του Γιώργου Ορφανού, ο οποίος τόνισε πως μέσα στην επόμενη εβδομάδα θα κατατεθεί η ρύθμιση των χρεών (όλων των ομάδων της Σούπερ Λίγκας). Τέλος, ο Θοδωρής Ζαγοράκης, περιμένει να πάρει και άλλες μετοχές, ύστερα από την "καλή" αρχή που έκανε την Πέμπτη (19/7), ο Θεόδωρος Δοϊρανλής

Δανεικοί στον Πανσερραϊκό, οι Τσουλάκος και Μανουσαρίδης

Μετά από συνάντηση του Πέτρου Θεοδωρίδη με παράγοντες του "δικεφάλου" στα γραφεία της ασπρόμαυρης ΠΑΕ, το θέμα είχε αίσια κατάληξη για τους Σερραίους. Ο νέος πρόεδρος της Λίγκας της Β΄ και Γ΄ εθνικής και "ισχυρός άνδρας" του Πανσερραϊκού εξασφάλισε την σύμφωνη γνώμη του ΠΑΟΚ για την παραχώρηση των ποδοσφαιριστών Τσουλάκου και Μανουσαρίδη, στην ομάδα των Σερρών με τη μορφή δανεισμού για τον επόμενο 1,5 χρόνο.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχε ο Θοδωρής Ζαγοράκης με τον ομόλογό του της ΠΑΕ Καλλιθέα, κύριο Σαλευρή, σχετικά με το χρέος απέναντι στην αθηναϊκή ομάδα, συμφωνήθηκε να συζητήσουν εκ νέου τη Δευτέρα (23/7) τον τρόπο διακανονισμού του χρέους.
Παλιά 23-07-2007, 17:54:   #185
korn
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Τέλος ο Αποστολίδης

23/7/2007 16:23

Η συντριβή με 7-0 από την Μπραουνσβάιγκ στο πρώτο φιλικό παιχνίδι επί γερμανικού εδάφους, προκάλεσε αναστάτωση στον ΠΑΟΚ. Ο Θοδωρής Ζαγοράκης αναμενόταν να πάρει σοβαρές αποφάσεις μετά από αυτό το γεγονός και η πρώτη είναι η αποχώρηση του Κούλη Αποστολίδη, υπεύθυνου του αγωνιστικού τμήματος. Αιτία, το γεγονός ότι στον ΠΑΟΚ θεωρούν... ερασιτεχνική οργάνωση το να δίνει η ομάδα φιλικό παιχνίδι λίγες ώρες μετά την άφιξη της στη Γερμανία.

Η αποχώρηση του Αποστολίδη ήταν, ουσιαστικά, δεδομένη εδώ και καιρό, απλά μετά το 7-0 οι διαδικασίες επισπεύστηκαν. Ετσι, τη Δευτέρα έγινε γνωστό ότι αποχωρεί. Το έκανε γνωστό και ο ίδιος, με την ακόλουθη δήλωση του στην επίσημη ιστοσελίδα του ΠΑΟΚ:

"Μετά από 8 μήνες ενασχόλησής μου με τα διοικητικά της ΠΑΕ ΠΑΟΚ (7 μήνες με τη Διοίκηση Ν. Βεζυρτζή - Α. Οικονομίδη και 1 μήνα με αυτήν του Θ. Ζαγοράκη), έκρινα ότι δεν είναι πλέον απαραίτητη η ενεργή συμμετοχή μου. Με δεδομένο ότι δεν ήταν, αλλά ούτε και είναι στις προθέσεις μου η καριέρα στο χώρο αυτόν, αποφάσισα να αποχωρήσω.

Εύχομαι και πιστεύω ότι ο Θ. Ζαγοράκης και το Διοικητικό του Συμβούλιο, με την καθολική στήριξή τους από την οικογένεια του ΠΑΟΚ, θα φέρουν την ΠΑΕ στη μόνιμη και οριστική λύση ανάπτυξής της.

Παραμένοντας στη διάθεση του ΠΑΟΚ, αλλά και προσωπικά του Θ. Ζαγοράκη, θέλω να ευχαριστήσω όλους με τους οποίους συνεργάστηκα στο διάστημα αυτό".

Ακολούθως, ήρθε η εξής ανακοίνωση της ΠΑΕ:

"Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ευχαριστεί τον κ. Κούλη Αποστολίδη για την προσφορά του στην ομάδα".

πηγή: Sportime.gr
Παλιά 25-07-2007, 08:44:   #186
korn
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Φιλική νίκη... γοήτρου

24/7/2007 22:12

Μετά τον διασυρμό με 7-0 από την Μπράουνσβαίγκ, η ομάδα του Γιώργου Παράσχου κέρδισε με 2-0 την Όλντενμπουργκ και να διασκεδάσει με αυτόν τον τρόπο, τις κακές εντυπώσεις του πρώτου του φιλικού αγώνα. Τα γκολ για τον "δικέφαλο" του βορρά, πέτυχαν οι Μπαλάφας (στο 59' λεπτό) και Χριστοδουλόπουλος (στο 62' λεπτό). "Δεν σας κρύβω πως μας κατατρέχει ακόμα το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα", είπε μεταξύ άλλων, ο Γιώργος Παράσχος.

Νίκη με σχετικά καλή εμφάνιση πέτυχε ο "δικέφαλος" του βορρά, στο Ντέρμερχορστ της Γερμανίας, επί της Όλντενμπουργκ, με σκορ 2-0. Η πρώτη καλή φάση για τον ΠΑΟΚ, ήρθε στο 38' λεπτό, όταν ο Σάλμον δεν κατάφερε με κεφαλιά, να αιφνιδιάσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, Ντάμεροφ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ εμφανίστηκε σαφώς ανώτερος και δημιούργησε αρκετούς κινδύνους κυρίως από την αριστερή πτέρυγα της επίθεσης, με τους Γκονζάλες, Σνάουσνερ και Βρύζα. Με πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας και σωστές επιλογές, ήρθε το πρώτο γκολ στο 59' λεπτό, με κεφαλιά του Μπαλάφα. Το κόρνερ που εκτέλεσε ο Γκονζάλες, είχε αποδέκτη τον Μπαλάφα, ο οποίος κέρδισε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στην εστία της Όλτενμπουργκ, πετυχαίνοντας το πρώτο του φετινό γκολ, σε φιλικό αγώνα.

Πριν καλά καλά κοπάσει η χαρά της επίτευξης του γκολ, ο ΠΑΟΚ με σουτ του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου, διπλασίασε τα τέρματα του (στο 62' λεπτό). Λίγο έλειψε να χριστεί σκόρερ και ο Αθανασιάδης, ο οποίος στο 80' λεπτό είχε δοκάρι, ενώ λίγο πριν λήξει ο αγώνας, έχασε μία ακόμα μεγάλη ευκαιρία.

Ο τεχνικός του "δικεφάλου", Γιώργος Παράσχος, είπε μετά την λήξη του φιλικού αγώνα: "Δεν σας κρύβω πως μας κατατρέχει ακόμα το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα. Είναι σημαντική η νίκη αν και γενικά εγώ δεν μένω στα αποτελέσματα των φιλικών αγώνων και θεωρώ πως δεν είναι σωστό αυτό."

"Θα κάνω δοκιμές και στα επόμενα δύο φιλικά, με την Αρμίνια Μπίλεφελντ και την Σεν Πάουλι, ενώ περιμένουμε έναν ακόμα ποδοσφαιριστή στην ομάδα μας. Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από τον Γκλεν Σάλμον, είναι ένας εξαίρετος επαγγελματίας και από τις κινήσεις του φαίνεται πως είναι πολύ καλός ποδοσφαιριστής."

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Όλντενμπουργκ: Ντάμεροφ (70΄ Ιβερς), Φράι, Τόρκιν, Βούτσκαριτς, Φάντερ Ρέι, Κλικασλάν, Βόιτσικ (70΄ Στούμπλα), Ταϊλόν, Μπούκαλ, Βόιγκερ, Ρίτσο.

ΠΑΟΚ (Α' ημίχρονο ): Τοχούρογλου, Σνάουτσνερ, Χαραλάμπους, Αλαν, Μπαλάφας, Μελίσσης, Βαγγελής, Ηλιάδης, Κωνσταντινίδης, Σάλμον, Μπαϊάνο.

(Β΄ ημίχρονο): Γλύκος, Σνάουτσνερ (69΄ Αθανασιάδης), Αραμπατζής, Μελίσσης (69΄ Μαλεζάς), Μπαλάφας (80΄ Δελήμπασης), Ορφανός, Μουμίν, Γεωργιάδης, Γκονζάλες, Χριστοδουλόπουλος, Βρύζας.

Παλιά 27-07-2007, 09:12:   #187
korn
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Ούτε ένα τηλεφώνημα

26/7/2007 21:50

Ο κόσμος του ΠΑΟΚ έχει ανάγκη από ένα μεγάλο όνομα και το ενδιαφέρον για τον Ντενίλσον, έχει προκαλέσει ξεσηκωμό. Κάτι που αποδεικνύεται και από την... επίθεση των οπαδών των Θεσσαλονικέων στην προσωπική ιστοσελίδα του πρώην διεθνούς Βραζιλιάνου άσου. Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ, με μηνύματα τους, εκφράζουν ήδη την αγάπη τους στον Ντενίλσον και τον καλούν να υπογράψει συμβόλαιο με την ομάδα τους, για να του συμπεριφερθούν όπως σε έναν... Θεό! Ο Βραζιλιάνος άσος, πάντως, δεν απάντησε την Πέμπτη στην πρόταση του ΠΑΟΚ και η παράταση σε αυτό το θέμα ισχύει μέχρι και την Παρασκευή...

Ο Ντενίλσον δεν έδωσε κάποια απάντηση στον ΠΑΟΚ, στην πρόταση που φέρεται να του έχει κάνει, την Πέμπτη και ο Θοδωρής Ζαγοράκης θα περιμένει μέχρι και την Παρασκευή, καθώς πρόθεση της διοίκησης είναι να μην μπλέξει σε σήριαλ και να μην... κοροϊδεύει τον κόσμο. Ο πρόεδρος της ΠΑΕ θα αναχωρήσει την Παρασκευή για τη Γερμανία, για να βρεθεί κοντά στην ομάδα στην προετοιμασία της και θα έχει συζήτηση με τον Γιώργο Παράσχο για αρκετά θέματα.

Πολλά, πάντως, σε ό,τι αφορά την μεταγραφική ενίσχυση της ομάδας, θα κριθούν από τα δύο φιλικά παιχνίδια με Μπίλεφελντ (Σάββατο) και Σεντ Πάουλι (Κυριακή).

"Έλα στην ΠΑΟΚάρα"

"Ελα στον ΠΑΟΚ, ήδη σε αγαπάμε", "Ελα στον ΠΑΟΚ, θα σου φερθούμε σαν Θεό", "Ντενί έλα στην ΠΑΟΚάρα", "Ντενίλσον έλα στον ΠΑΟΚ και κάνε μας τρελούς!!!", είναι ορισμένα από τα μηνύματα των οπαδών του ΠΑΟΚ στην προσωπική ιστοσελίδα του Ντενίλσον, καθώς έχουν ήδη τρελαθεί στη σκέψη και μόνο ότι ο πρώην άσος της Μπέτις μπορεί να αγωνίζεται από τη νέα σεζόν με τη φανέλα της ομάδας τους.

Πρόσκληση σε Γενική Συνέλευση

"Το Διοικητικό Συμβούλιο της «ΠΑΕ ΠΑΟΚ», Αρ. ΜΑΕ 99130/06Β/86/77, σύμφωνα με το Νόμο 2190/20 «Περί Ανωνύμων Εταιρειών» όπως ισχύει και το Καταστατικό της, καλεί τους κ.κ. Μετόχους της Εταιρείας σε Έκτακτη Γενική Συνέλευση την 20η Αυγούστου 2007, ημέρα Δευτέρα και ώρα 19:00 στα γραφεία της Εταιρείας, Μικράς Ασίας – Γήπεδο Τούμπας, στη Θεσσαλονίκη.

ΘΕΜΑΤΑ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΔΙΑΤΑΞΗΣ
Επαναφορά του μετοχικού κεφαλαίου της εταιρείας στο ποσό της καλύψεως της αύξησης που αποφασίστηκε από την Έκτακτη Γενική Συνέλευση της 29.07.2006.
Ακύρωση προηγούμενης απόφασης της από 12.02.2007 Έκτακτης Γενικής Συνέλευσης για την αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου.
Επιστροφή καταβληθέντων ποσών στους δικαιούχους καταθέτες της τελευταίας αύξησης του Μετοχικού Κεφαλαίου που αποφασίστηκε από την από 12.02.2007 Έκτακτη Γενική Συνέλευση και καθορισμός διαδικασίας επιστροφής των ποσών που καταβλήθηκαν.
Αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου της εταιρείας με καταβολή μετρητών.
Τροποποίηση του άρθρου 7 (μετοχικό κεφάλαιο) του καταστατικού της εταιρείας.
Κατάργηση του δικαιώματος προτίμησης των παλαιών μετόχων στη νέα αύξηση του Μετοχικού Κεφαλαίου σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 13 παρ. 6 του Ν. 2190/20.
Διάφορα θέματα και ανακοινώσεις.
Στη Συνέλευση αυτή έχουν δικαίωμα να λάβουν μέρος και να ψηφίσουν, είτε αυτοπροσώπως είτε με αντιπρόσωπο, όλοι οι Μέτοχοι της Εταιρείας. Κάθε μετοχή δίνει δικαίωμα μιας ψήφου.

Για να λάβουν μέρος στη Γενική Συνέλευση οι κύριοι Μέτοχοι, πρέπει σύμφωνα με τις διατάξεις του Νόμου 2190/20 «Περί Ανωνύμων Εταιρειών», όπως ισχύει και το Καταστατικό της Εταιρείας να καταθέσουν τις μετοχές τους ή τους προσωρινούς τίτλους τους, πέντε τουλάχιστον ημέρες πριν από την οριζόμενη για τη συνεδρίαση της Γενικής Συνέλευσης στα γραφεία της Εταιρείας στη Θεσσαλονίκη (Μικράς Ασίας- Γήπεδο Τούμπας) ή στο Ταμείο Παρακαταθηκών και Δανείων ή σε οποιαδήποτε αναγνωρισμένη Ελληνική Τραπεζική Εταιρεία.

Εντός της ίδιας προθεσμίας πρέπει να κατατεθούν στην Εταιρεία και οι σχετικές αποδείξεις κατάθεσης μετοχών, καθώς και τα τυχόν νομιμοποιητικά έγγραφα και έγγραφα αντιπροσώπευσης.

Θεσσαλονίκη, 26.Ioυλ.2007
ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ".

Παλιά 29-07-2007, 09:51:   #188
korn
Moderator

My Mood:
Προεπιλογή

Κάθε αγώνα και καλύτερος

28/7/2007 18:47

Το 7-0 από τη Μπραουνσβάιγκ ήταν τεράστιο σοκ για όλους στον ΠΑΟΚ. Από εκείνη τη μέρα, πάντως, οι Θεσσαλονικείς παρουσιάζονται όλο και καλύτεροι σε κάθε αγώνα, για να φτάσουν το Σάββατο στο 0-0 με την Αρμίνια Μπίλεφελντ, παρουσία 15.000 Γερμανών οπαδών και 1.000 του ΠΑΟΚ. Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, σε σχέση με την απόδοση της στο δεύτερο, όταν και είχε ευκαιρίες για να σκοράρει και να πάρει τη νίκη. Κορυφαίοι οι Μπαλάφας, Χριστοδουλόπουλος και Σνάουτσνερ.

Η πρώτη ευκαιρία ήρθε για την Αρμίνια στο 6', με τον Καμπάνταη να αποφεύγει και τον Φερνάντεζ αλλά να μη βρίσκει στόχο. Ο ΠΑΟΚ απάντησε στο 21', με τον Βρύζα να συνδυάζεται με τον Χριστοδουλόπουλο και τον τελευταίο να φλερτάρει με το γκολ στο σουτ που επιχείρησε. Ο ΠΑΟΚ είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας, κάποιους καλούς συνδυασμούς, αλλά το σημαντικότερο ήταν ότι είχε την εικόνα ομάδας.

Στην επανάληψη επέδρασε η κούραση και η εικόνα της ομάδας δεν ήταν το ίδιο καλή, με την Αρμίνια να χάνει ευκαιρίες για να πάρει το προβάδισμα. Ο Παράσχος έκανε αλλαγές στη σύνθεση της ομάδας στα δύο ημίχρονο, ενώ οι κορυφαίοι σε απόδοση ήταν οι Μπαλάφας, Χριστοδουλόπουλος και Σνάουτσνερ. Να σημειωθεί ότι το συγκεκριμένο φιλικό ήταν η πρόβα τζενεράλε της Αρμίνια πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων της και αυτό δίνει μεγαλύτερη "αξία" στην εμφάνιση του ΠΑΟΚ, που είναι σαφώς πιο ανέτοιμος. Την Κυριακή, την ίδια ώρα, οι Θεσσαλονικείς θα αντιμετωπίσουν σε φιλικό αγώνα τη Σεντ Πάουλι στο Αμβούργο.

ΜΠΙΛΕΦΕΛΝΤ: Φερνάντεζ, Σούλερ, Κιρχ, Μιγιάτοβιτς, Λάνγκαμπ, Κούτσερα, Μαρξ, Μασμανίδης, Καμπάνταης (15' Ζούμα), Ενκοζί, Βίχνιαρεκ

ΠΑΟΚ (Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Φερνάντεζ, Σνάουτσνερ, Γκονζάλες, Αλαν, Μπαλάφας, Βαγγελής, Μελίσσης, Λάκης, Κωνσταντινίδης, Βρύζας, Χριστοδουλόπουλο

ΠΑΟΚ (Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ): Φερνάντεζ (68' Κυριακίδης), Αραμπατζής, Χαραλάμπους, Μελίσσης (65' Μαλεζάς), Μπαλάφας, Ορφανός, Μουμίν, Γεωργιάδης, Μπαϊάνο, Χριστοδουλόπουλος (65' Αθανασιάδης), Σάλμον

Παλιά 30-07-2007, 20:57:   #189
geodon
Moderator

Το avatar του χρήστη geodon

Thanked 1.978 Times in 1.430 Posts
My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή

Νέα κλήση σε Ουντέζε...

Ακόμη μία ευκαιρία δίνει η ΠΑΕ ΠΑΟΚ στον Ιφεάνι Ουντέζε για να απολογηθεί σχετικά με την καθυστέρηση ενσωμάτωσής του με την αποστολή της ομάδας, ενώ έγινε γνωστό πως ο παίκτης τιμωρείται με πρόστιμο 8.500 ευρώ, καθώς δεν εμφανίστηκε στη πρώτη συνάντηση που ήταν προγραμματισμένη. Κατασχετήριο για οφειλή ύψους 40.000 ευρώ, προς τον κ. Σταύρο Κουμεντάκη, έφτασε στα γραφεία της ΠΑΕ.

Μετά από πολλές μέρες αδικαιολόγητης αργοπορίας, ο Ιφεάνι Ουντέζε επέστρεψε στην Θεσσαλονίκη, κάτι όμως που δεν φαίνεται να είναι αρκετό για να ανατρέψει το κακό κλίμα που υπάρχει εναντίον του. Ο Νιγηριανός αμυντικός του ΠΑΟΚ κλήθηκε εκ νέου σε απολογία από την διοίκηση, με όλα τα ενδεχόμενα να είναι ανοικτά, ακόμα και αυτό της λύσης του συμβολαίου του, ενώ δεν πρόκειται να μεταβεί στην Γερμανία εκεί όπου γίνεται το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του «Δικεφάλου».

Διαβάστε παρακάτω την ανακοίνωση που εξέδωσε σχετικά η ΠΑΕ ΠΑΟΚ μέσω της ιστοσελίδας της ομάδας.

"Το Σάββατο 28.Ιουλ.2007, σε συνεδρίαση του Δ. Σ. της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, η οποία έλαβε χώρα στο αθλητικό κέντρο που έχει καταλύσει η ομάδα για την προετοιμασία της στη Γερμανία, συζητήθηκε το θέμα της καθυστέρησης ενσωμάτωσης με την αποστολή του Ifeanyi Udeze. Στον ποδοσφαιριστή επιβλήθηκε η μέγιστη δυνατή ποινή, 8.500 ευρώ, βάσει συμβολαίου (για αντιεπαγγελματική συμπεριφορά), καθώς δεν εμφανίστηκε στη συνάντηση που ήταν προγραμματισμένη για να απολογηθεί.

Σήμερα, Δευτέρα 30.Ιουλ.2007, η Διοίκηση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ καλεί εκ νέεου τον ποδοσφαιριστή σε απολογία, η οποία ορίζεται για αύριο Τρίτη 31.Ιουλ.2007 και ώρα 12:00".

Κατασχετήριο για οφειλή...

"Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει ότι της κοινοποιήθηκε κατασχετήριο εις χείρας τρίτων, για οφειλή ύψους 40.000 ευρώ προς τον κ. Σταύρο Κουμεντάκη (αφορά σε λογαριασμούς που διατηρεί η ΠΑΕ ΠΑΟΚ στην Τράπεζα Πειραιώς)".

Πηγή : sportime.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Ο χρήστης geodon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 31-07-2007, 19:55:   #190
geodon
Moderator

Το avatar του χρήστη geodon

Thanked 1.978 Times in 1.430 Posts
My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή

Νοκ άουτ ο Σάλμον, ελονοσία ο Ουντέζε!

Από θλάση στη γάμπα, ταλαιπωρείται ο Νοτιοαφρικανός του ΠΑΟΚ, Γκλεν Σάλμον, και αναμένεται να απουσιάσει 10 μέρες από την θερινή προετοιμασία της ομάδας, κάτι που σημαίνει ότι τη χάνει. Στα 40.000 ευρώ το νέο πρόστιμο για τον Ιφεάνι Ουντέζε, ο οποίος δεν εμφανίστηκε ούτε για να απολογηθεί λόγω μετακόμισης! Και νέα αγωγή κατά του Γούμενου κατέθεσε η διοίκηση του "δικεφάλου". Καλύτερα οι Ηλιάδης, Μαλεζάς και Μελίσσης. Ανακοινώθηκαν οι τιμές των εισιτηρίων για το φιλικό με τη Λιβόρνο. Χορηγίες 2 εκ.ευρώ θα ανακοινωθούν τις επόμενες ημέρες.

Ο Ιφεάνι Ουντέζε φαίνεται πως έχασε και την δεύτερη ευκαιρία που του έδωσε η ΠΑΕ ΠΑΟΚ, προκειμένου να απολογηθεί για την αντιεπαγγελματική του συμπεριφορά. Θυμίζουμε πως ο ποδοσφαιριστής έπρεπε να παρουσιαστεί στα γραφεία της ΠΑΕ, την Τρίτη (31/7) το πρωί για να απολογηθεί (αφού απουσίαζε αδικαιολόγητα από την προπόνηση της ομάδας), αντ'αυτού όμως, πήγε ο δικηγόρος του ο οποίος ισχυρίστηκε πως ο ποδοσφαιριστής απουσίαζε λόγω... μετακόμισης!

Η επίσημη δικαιολογία του δικηγόρου του, για την πρώτη αργοπορία του Ουντέζε, ήταν πως ο ποδοσφαιριστής έπασχε από μαλάρια (ελονοσία) και δεν ήταν σε θέση να ταξιδέψει. Βεβαίως, η αντίδραση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ήταν πιο "τσουχτερή" αυτήν την φορά, αφού ο παίκτης καλείται να πληρώσει ως πρόστιμο το 15% του ετήσιου μισθού του, που αντιστοιχεί σε 40.000 ευρώ.
Η ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ για το ζήτημα του Ουντέζε, αναφέρει:

"H ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει ότι ο ποδοσφαιριστής Ifeanyi Udeze δεν εμφανίστηκε στην προκαθορισμένη για το μεσημέρι της Τρίτης 31.Ιουλ.2007 (12:00) δεύτερη απολογία του ενώπιον του Δ/Σ της ΠΑΕ και ως εκ τούτου θα ζητηθεί από την Επιτροπή Επίλυσης Οικονομικών Διαφορών της ΕΠΟ να επιβάλει στον ποδοσφαιριστή το ανώτερο πρόστιμο που προβλέπεται (34.000 ευρώ)."

Νέα αγωγή κατά Γούμενου

"Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ αποφάσισε να καταθέσει έγκληση και αγωγή κατά του κ. Ιωάννη Γούμενου, με αφορμή το παραστατικό (τιμολόγιο) αγοράς του ποδοσφαιριστή Shikabala από την FC Zamalek. Επίσης, αποφασίστηκε να κατατεθεί αγωγή αποζημίωσης, σε συνέχεια των ενεργειών της προηγούμενης Διοίκησης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ και του μετόχου της, κ. Μόκκα."
Την Πέμπτη (2/8) αναμένεται να ψηφιστεί η ρύθμιση των χρεών όλων των ΠΑΕ και των ΚΑΕ της Ελλάδος και η ΠΑΕ ΠΑΟΚ είναι έτοιμη να προβεί σε ανακοίνωση σχετική με νέες χορηγίες ύψους 2 εκ.ευρώ.

Νοκ άουτ ο Σάλμον

Με θλάση στην γάμπα, ταλαιπωρείται ο Νοτιοαφρικανός του ΠΑΟΚ, Γκλεν Σάλμον. Ο άτυχος παίκτης τραυματίστηκε στον φιλικό αγώνα της ομάδας του με την Αρμίνια Μπίλεφελντ το περασμένο Σάββατο και η εκτίμηση του ιατρικού επιτελείου, κάνει λόγο για απουσία 10 ημερών. Επιστρέφει σιγά σιγά σε φυσιολογικούς ρυθμούς, ο Στέλιος Ηλιάδης αλλά και οι Μαλεζάς και Μελίσσης, που είχαν ορισμένες μικροενοχλήσεις.

Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ενημερώνει ότι από το μεσημέρι (12:00) της Τετάρτης (1/8), ξεκινάει η διάθεση των εισιτηρίων του φιλικού αγώνα ΠΑΟΚ - Λιβόρνο, ο οποίος θα διεξαχθεί την Tρίτη (7/8) και ώρα 21:15, στο γήπεδο της Τούμπας. Οι τιμές των εισιτηρίων είναι οι εξής: Θύρα 1 (VIP) 100 ?, Θύρα 1 50 ?, Θύρες 2 και 3 20 ?, Θύρες 5 και 6 15 ?, Θύρες 4, 7 και 8 10 ?.

Πηγή : sportime.gr

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Ο χρήστης geodon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές