Greek infotainment community

Το Lateam είναι Ε Ν Α Ν Τ Ι Α σε οποιαδήποτε μορφή Π Ε Ι Ρ Α Τ Ε Ι Α Σ
Facebooktwitter
Επιστροφή   Greek infotainment community > ENJOY YOUR LIFE!!!!!!!!!! > ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ

Τα Νυχτοπούλια

This is a discussion on Τα Νυχτοπούλια within the ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ forums, part of the ENJOY YOUR LIFE!!!!!!!!!! category; [left:ace2915691]http://img213.imageshack.us/img213/6986/imagescar7xj4gea7.jpg[/left:ace2915691] Αααχ αυτή η νύχτα… Τους έχει μαγέψει όλους. Δεν υπάρχει κάποιος που να μην βγαίνει έστω και λίγο (για ...

Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 27-11-2006, 13:08:   #1
Exodia
LaTeamer

Το avatar του χρήστη Exodia

Περιοχή: Στο Σπυρο θα μαι
My Mood:
Exodia is an unknown quantity at this point
Προεπιλογή Τα Νυχτοπούλια

[left:ace2915691]http://img213.imageshack.us/img213/6986/imagescar7xj4gea7.jpg[/left:ace2915691]
Αααχ αυτή η νύχτα… Τους έχει μαγέψει όλους. Δεν υπάρχει κάποιος που να μην βγαίνει έστω και λίγο (για να μην πω σε καθημερινή βάση..!) για να απολαύσει τους ελκυστικούς καρπούς της. Νομίζω πως κι εσύ καλέ μου αναγνώστη ακόμα και αν δεν αποτελείς μέρος των γνωστών νυχτοπουλιών της βραδινής σου πόλης, σίγουρα θα έχεις προσέξει κι εσύ τους κλασικούς τύπους νυχτόβιων ανθρώπων! Εμείς σε μια προσπάθεια «χαρτογράφησης» αυτών των νυχτοπερπατητών θα σας παρουσιάσουμε τις «ποικιλίες» που κυκλοφορούν, δίνοντας σας μια κάθε λίγες ήμερες, έτσι για να σας κρατάμε σε αγωνία. Για σήμερα, λοιπόν το μενού έχει….

Μπουζουκσού η ξεβιδωμένη.
Το πιο κοινό πλέον είδος των θηλυκών πουλιών της νύχτας, με μεγάλη προϋπηρεσία στο συγκεκριμένο αντικείμενο (εε βέβαια εάν είσαι 6-7 μέρες τη βδομάδα για τα τελευταία 7 χρόνια στα μπουζούκια, προϋπηρεσία το λέμε..) και ακόμη μεγαλύτερη λαχτάρα για τη συνεχή και ακατάπαυστη παρουσία της στο συγκεκριμένο χώρο..
Και δεν αναφέρομαι γενικώς στις γυναίκες οι οποίες έχουν όλες κοινό σημείο επαφής τα μπουζούκια. Διότι δεν ξερώ αν το παρατήρησες κι εσύ ή είναι ιδέα μου, αλλά είτε ροκ ακούει σήμερα η γυναίκα, είτε ξημεροβραδιάζεται με R&B στα γνωστά πάρτυ, είτε κυνηγαει τους in DJs από πίσω λες και μοιράζουν κουπόνια για δωρεάν αποτρίχωση στο μπικίνι, είτε ακόμα γουστάρει νοικοκυριλίκι και βραδιές σινεμά με τον γκόμενο, εεε όλες μα όλες θα πεταχτούν τουλάχιστον και για μια βόλτα από ένα γαρυφαλλάδικο(=μπουζουκσίδικο) για λίγες φορές το χρόνο.
Εγώ λοιπόν μιλάω για τις άλλες, αυτές που γεμίζουν τα μπουζούκια λες και έχουν αγοράσει εισιτήρια διαρκείας και τρέχουν πανικόβλητες να πιάσουν θέση, μην πάει χαμένο και το διαρκείας. Και την άλλη μέρα όπως θα έκαναν εάν έβλεπαν την ομάδα τους να αγωνίζεται στο champions league, πάντα συζητούν και σχολιάζουν για το προηγούμενο βράδυ με ανατριχιαστικές λεπτομέρειες.. Και αγωνία να δεις εσύ για το αν θα περάσει η ομάδα μας στον επόμενο γύρο (για το αν δηλαδή θα καταφέρουμε να πιάσουμε πρώτο τραπέζι πίστα την άλλη φορά..), και πόσο καλά έπαιξε ο Ζαγοράκης εχθές ( ‘’Τι κέφι που κάνει αυτός ο Κιάμος βρε παιδί μου!!’’) ή ο σχολιασμός της κόκκινης κάρτας στον Ροναλντίνιο (‘’Καλά πως την είδε αυτός ο Σταύρος, και νόμιζε ότι θα πάω και σπίτι του επειδή μας πέταξε λίγα λουλούδια..?’’)
Για να φτάσουμε τελικά και στον χαρακτηρισμό ..η ξεβιδωμένη..!! Καλά ρε κορίτσια μήπως υπάρχει μεταξύ σας κάποιος μυστικός γυναικείος διαγωνισμός του στυλ «Ποια θα το κουνήσει καλύτερα» κάθε βράδυ και γι’ αυτό ξεβιδώνεστε πάνω στις πίστες και στα τραπέζια? Αν και την συγκεκριμένη παρατήρηση μην την πάρετε πολύ σοβαρά γιατί προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα (εγώ και όλοι οι αρσενικοί μαζί μου..) να σας παρακολουθώ καθισμένος στην καρεκλά μου να ανεμίζετε τις όμορφες φουστίτσες σας σε απόσταση 35 εκατοστών μακριά από τη μούρη μου..
Όπως και να χει η μπουζουκσού είναι ένα νυχτοπούλι αξιοσέβαστο, αφού είναι από τα λίγα πλέον, αν όχι το μοναδικό, που διατηρούν και προάγουν το ελληνικό στοιχείο.. Δεν πιστεύω να ξεχάσατε ότι τα μπουζούκια έχουν χαρακτηριστεί εδώ και λίγα χρόνια "πολιτιστικά κέντρα".. Ναι ναι πως λέμε πολιτιστική κληρονομιά, πως λέμε ο πολιτισμός της αρχαίας Ελλάδας, πως λέμε πολιτιστική ανάπτυξη στα πλαίσια της ευρύτερης ευρωπαϊκής μας πορείας.. έτσι λέμε και πολιτιστικά μπουζούκια!!
Η μπουζουκσού, τελειώνοντας, για να μην σας κουράζω κιόλας, είναι όντως ένα κλασικό καθαρόαιμο κομμάτι της ελληνικής πραγματικότητας (από τις λίγες παρακαλώ που ακόμη και σήμερα θα σου πουν ‘άντε ρε μαλάκα’ αντί για κάτι ξενέρωτο όπως ‘γκάου-μπίου’ ή ‘τσίου-τσίου’). Εμείς το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να περνάμε που και που από τα μπουζούκια για να τις θαυμάζουμε.. Ουτως ή άλλως όποτε και να πας εκεί θα την Βρεις?

Ντύσιμο :
Την μπουζουκσού δεν μπορεί κανείς να την αναγνωρίσει απευθείας από το ντύσιμο της, αφού αν και πάντα full προσεγμένη και στην τρίχα, η αμφίεση της θα μπορούσε να φορεθεί και σε άλλες περιστάσεις (γάμους, βαφτίσια, φιλανθρωπικά gala και γενικώς οπουδήποτε κολάει το κυριλέ ντύσιμο..). Σε γενικές γραμμές πάντως απαραίτητο είναι το ψηλοτάκουνο παπούτσι (τακούνι να’χει κι ότι λάχει..), το όμορφο (όμορφο=αποκαλυπτικό) ντεκολτέ, να δείχνει μπούτι και γενικώς ότι απαρτίζει ένα κυριλοξεκωλέ ντύσιμο..

Πως τις πλησιάζουμε :
Μια και μόνο λέξη είναι αρκετή για να χαρακτηρίσει κανείς τον τρόπο που θα πλησιάσει αυτά τα νυχτοπούλια? ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ.. πολλά λουλούδια? πάρα πολλά λουλούδια. Μπορείς να την κάνεις να πιστέψει ότι είσαι ανθοπώλης..? ..το κέρδισες το παιχνίδι αδελφέ και μαζί ίσως να κέρδισες μια ακόμη συνάντηση..(τώρα το ίδιο βράδυ θα είναι..? σπίτι σου θα είναι..? για καφέ θα είναι ..?δεν ξέρω να σου πω με σιγουριά..)

Μουσικές επιλογές :
Κλασική μουσική κυρίως.. Ξέρεις Μαζωνάκη, Καρρά, Κοκκίνου (τρελαίνονται για Kοκκίνου τώρα τελευταία.. Λένε ότι είναι από τις λίγες που καταλαβαίνει πραγματικά τη ΓΥΝΑΙΚΑ.. πολύ ρητό έτσι..?) και οτιδήποτε βγαίνει live εκείνη τη στιγμή από οποιοδήποτε στόμα βρίσκεται μπροστά τους, αρκεί να "τα λέει κεφάτα"..

Αγαπημένη τους ατάκα :
Ρε συ να σου πωωω.. δεν παίρνεις εκείνο το φίλο σου τον μαιτρ να μας κλείσει σε καμία πιο μπροστινή σειρά, γιατί εγώ πίσω-πίσω με το κάθε γκα-γκα δεν κάθομαι!!!

Σε λίγες μέρες κοντά σας ένα ακόμη νυχτοπούλι...
Υ.Γ. Η Angelina δεν κολλαει πουθενα απλως την εβαλα ετσι για να γουσταρουμε!!!
Ο χρήστης Exodia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Sponsored Links
Παλιά 28-11-2006, 16:10:   #2
Dimitrios1971
LaTeamer

Dimitrios1971 is an unknown quantity at this point
Προεπιλογή

πολύ καλή η ανάλυση. Δεν άντεξα τον πειρασμό και το αναδημοσιεύσω και αλλού
Ο χρήστης Dimitrios1971 δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Παλιά 28-11-2006, 18:58:   #3
ilias
VIP

ilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the roughilias is a jewel in the rough
Προεπιλογή

πολυ καλο φιλε. νασαι καλα.

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές