Greek infotainment community

Το Lateam είναι Ε Ν Α Ν Τ Ι Α σε οποιαδήποτε μορφή Π Ε Ι Ρ Α Τ Ε Ι Α Σ
Facebooktwitter
Επιστροφή   Greek infotainment community > ENJOY YOUR LIFE!!!!!!!!!! > SHOWBIZ NEWS

Αγωγή εναντίον του «Star» και του Λιάτσου κατέθεσε ο Κοργιαλάς

This is a discussion on Αγωγή εναντίον του «Star» και του Λιάτσου κατέθεσε ο Κοργιαλάς within the SHOWBIZ NEWS forums, part of the ENJOY YOUR LIFE!!!!!!!!!! category; Τελικά αυτό με τις αγωγές έχει γίνει μόδα. Τελευταίο κρούσμα ο Δημήτρης Κοργιαλάς. Ο γνωστός τραγουδιστής κατέθεσε αγωγή εναντίον του ...

Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 03-11-2009, 16:20:   #1
ironitsa
Moderator

Το avatar του χρήστη ironitsa

Περιοχή: LA
My Mood:
ironitsa will become famous soon enoughironitsa will become famous soon enoughironitsa will become famous soon enoughironitsa will become famous soon enoughironitsa will become famous soon enoughironitsa will become famous soon enoughironitsa will become famous soon enough
Προεπιλογή Αγωγή εναντίον του «Star» και του Λιάτσου κατέθεσε ο Κοργιαλάς

Τελικά αυτό με τις αγωγές έχει γίνει μόδα. Τελευταίο κρούσμα ο Δημήτρης Κοργιαλάς. Ο γνωστός τραγουδιστής κατέθεσε αγωγή εναντίον του Αιμίλιου Λιάτσου και του τηλεοπτικού σταθμού Star για προσβολή της προσωπικότητάς του, της προσωπικής, καλλιτεχνικής και επαγγελματικής του υπόστασης. Αφορμή για την αγωγή στάθηκε ένα περιστατικό που έλαβε χώρα τον περασμένο Σεπτέμβρη όταν ο ίδιος επέστρεφε από την Κύπρο με την Ευρυδίκη και αρνήθηκε να κάνει δηλώσεις σε ρεπόρτερ του καναλιού.

Έτσι τουλάχιστον αναφέρει στην αγωγή του ο τραγουδιστής.: «Η κούραση από το ταξίδι αλλά και η πεποίθησή μου ότι τα προσωπικά μου θέματα δεν είναι δυνατόν να είναι αντικείμενα δημοσιογραφικού ενδιαφέροντος, πόσο μάλιστα αντικείμενα ειδήσεων από τηλεοπτικούς σταθμούς, με οδήγησαν να αρνηθώ κάθε σχετική δήλωση (σ.σ. Για τον γάμο του με την Ευρυδίκη που τελικά έγινε πριν από λίγες μέρες)... Παρά τον εκνευρισμό που μου προκάλεσε η επιμονή της ρεπόρτερ διατήρησα την ψυχραιμία μου, αρνούμενος πάντα να απαντήσω. Η στάση μου αυτή απέναντι στην ρεπόρτερ εξόργισε, όπως φάνηκε, τους υπεύθυνους της πρώτης εναγόμενης (σ.σ. Του Star) με αποτέλεσμα να προβούν στις κατωτέρω πράξεις σε βάρος της τιμής και της υπόληψής μου.

Την αμέσως επόμενη μέρα, κατά την ώρα των ειδήσεων του εν λόγω καναλιού που παρουσίαζε ο τρίτος εναγόμενος (σ.σ. Αιμίλιος Λιάτσος) και πριν καν να γίνει αναφορά στο γεγονός που με αφορά, παρουσιαζόταν στην τηλεοπτική ο τίτλος 'Σε λίγο: Ο τραμπούκος τραγουδιστής Κοργιαλάς', τίτλος που επαναλήφθηκε δεκάδες φορές. Στη συνέχεια ο παρουσιαστής Αιμίλιος Λιάτσος, τρίτος εναγόμενος, αναφερόμενος στο περιστατικό που προανέφερα και επρόκειτο αμέσως να παρουσιαστεί σχολίασε: “Προκλητικός εμφανίστηκε ο Δημήτρης Κοργιαλάς όταν ρεπόρτερ του Star τον πλησίασε για μια δήλωση.

Δεν είναι η πρώτη φορά που ο Δημήτρης Κοργιαλάς προκαλεί με τα λόγια και τη συμπεριφορά του”. Ο τραγουδιστής λοιπόν δηλώνει προσβεβλημένος με όλα τα παραπάνω και ζητάει από αποζημίωση για ηθική βλάβη 300.000 ευρώ. “Είναι προφανές ότι ο σκοπός των εναγόμενων συνίσταται στην άμεση και βάναυση προσβολή της προσωπικότητάς μου, της προσωπικής, καλλιτεχνικής και επαγγελματικής μου υπόστασης. Υπαίτια και με παράνομο τρόπο οι εναγόμενοι με τη χρήση απόλυτα ψευδών και παραπλανητικών ισχυρισμών που παρουσιάζουν ως αληθή και μάλιστα υπό μορφή ειδήσεων στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του τηλεοπτικού καναλιού, πλήττουν την τιμή και την προσωπικότητά μου, ήτοι την αντίληψη, υπόληψη, εκτίμηση και αξία που αποδίδεται σε μένα από τους χιλιάδες ανθρώπους που αγοράζουν τους δίσκους μου και παρακολουθούν τις ζωντανές μου εμφανίσεις.” Για όλους τους παραπάνω λόγους, ο Δημήτρης Κοργιαλάς ζητά: “... να καταβάλλουν προς εμένα το ποσό των τριακοσίων χιλιάδων (300.000) ευρώ σαν χρηματική ικανοποίηση για την ηθική βλάβη που έχω υποστεί”.

Ο χρήστης ironitsa δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Sponsored Links
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές