Greek infotainment community

Το Lateam είναι Ε Ν Α Ν Τ Ι Α σε οποιαδήποτε μορφή Π Ε Ι Ρ Α Τ Ε Ι Α Σ
Facebooktwitter
Επιστροφή   Greek infotainment community > ENJOY YOUR LIFE!!!!!!!!!! > SHOWBIZ NEWS

Η Μαντόνα μιλά για τη "σταύρωσή" της

This is a discussion on Η Μαντόνα μιλά για τη "σταύρωσή" της within the SHOWBIZ NEWS forums, part of the ENJOY YOUR LIFE!!!!!!!!!! category; "Με παρεξηγήσατε", λέει η Μαντόνα και προσπαθεί να εξηγήσει ότι δεν είχε σκοπό να προσβάλει την εκκλησία. Ήθελε μόνο να ...

Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 16-11-2006, 18:36:   #1
Exodia
LaTeamer

Το avatar του χρήστη Exodia

Περιοχή: Στο Σπυρο θα μαι
My Mood:
Exodia is an unknown quantity at this point
Προεπιλογή Η Μαντόνα μιλά για τη "σταύρωσή" της

"Με παρεξηγήσατε", λέει η Μαντόνα και προσπαθεί να εξηγήσει ότι δεν είχε σκοπό να προσβάλει την εκκλησία. Ήθελε μόνο να δείξει ότι κουβαλάει κι εκείνη τον δικό της σταυρό και εξομολογείται για τις αμαρτίες της όταν εμφανίζεται ως εσταυρωμένη κατά τη διάρκεια του σόου της στην παγκόσμια περιοδεία της "Εξομολογήσεις".

Επισήμως, τα ειδησεογραφικά πρακτορεία δεν έχουν μεταδώσει τη στιγμή της σταύρωσης, κάποιος θαυμαστής της όμως, τράβηξε με το κινητό του τηλέφωνο τα επίμαχα πλάνα και φαίνεται καθαρά πως η Μαντόνα εμφανίζεται πάνω σε έναν φανταχτερό σταυρό, φορώντας ένα ακάνθινο στεφάνι στο κεφάλι.

Όπως είπε η Μαντόνα "Η δική μου εξομολόγηση γίνεται πάνω στον σταυρό, από τον οποίο τελικά κατεβαίνω. Δεν πρόκειται για χλευασμό της εκκλησίας. Είναι σαν να φοράει κάποιος έναν σταυρό ή να κουβαλάει τον δικό του σταυρό όπως αναφέρεται στη Βίβλο".

Η εμφάνισή της πάνω στον σταυρό προκάλεσε έντονες αντιδράσεις και η Μαντόνα δήλωσε ότι θέλει να ξεκαθαρίσει τα πράγματα μία για πάντα.

"Η παράστασή μου δεν είναι αντί-χριστιανική ή βλάσφημη", τόνισε η Μαντόνα. "Αντίθετα, ενθαρρύνω τους θαυμαστές μου να βοηθούν ο ένας τον άλλον. Βαθιά στην καρδιά μου, πιστεύω ότι αν ο Ιησούς ζούσε σήμερα, θα έκανε ακριβώς το ίδιο".

Στα 47 της χρόνια, η Μαντόνα προκαλεί για μία ακόμα φορά... ήταν σίγουρα τολμηρό να εμφανιστεί ως εσταυρωμένη.. .ενόχλησε πολλούς Χριστιανούς. Η βασίλισσα της ποπ όμως, επιμένει... "κανείς δεν πρέπει να με κρίνει αν δεν έχει δει το σόου μου", λέει η Μαντόνα.

Αυτή η περιοδεία της, είναι η πλέον προσοδοφόρα στην ιστορία της μουσικής για γυναίκα καλλιτέχνη και χάρισε στην Μαντόνα περίπου 200 εκατομμύρια δολάρια. Όσο για τα εισιτήρια στην Ιαπωνία η Μαντόνα έσπασε άλλο ένα ρεκόρ... πούλησε 80 χιλιάδες εισιτήρια μέσα σε πέντε λεπτά.
Ο χρήστης Exodia δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Sponsored Links
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές