Greek infotainment community

Το Lateam είναι Ε Ν Α Ν Τ Ι Α σε οποιαδήποτε μορφή Π Ε Ι Ρ Α Τ Ε Ι Α Σ
Facebooktwitter
Επιστροφή   Greek infotainment community > ENJOY YOUR LIFE!!!!!!!!!! > SHOWBIZ NEWS

Χρήστος Θηβαίος: «Υπήρχαν μέρες που δεν είχα να φάω»

This is a discussion on Χρήστος Θηβαίος: «Υπήρχαν μέρες που δεν είχα να φάω» within the SHOWBIZ NEWS forums, part of the ENJOY YOUR LIFE!!!!!!!!!! category; Ο Χρήστος Θηβαίος δεν διστάζει να μιλήσει για την μουσική βιομηχανία, να σχολιάσει τα ριάλιτυ που έχουν κατακλύσει την ελληνική ...

Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 09-11-2010, 06:16:   #1
Κατερίνα
LaTeamer
 
Το avatar του χρήστη Κατερίνα
 
Εγγραφή: Apr 2008
Μηνύματα: 1.000
Thanks: 308
Thanked 339 Times in 199 Posts
My Mood:
Κατερίνα is on a distinguished roadΚατερίνα is on a distinguished roadΚατερίνα is on a distinguished roadΚατερίνα is on a distinguished road
Προεπιλογή Χρήστος Θηβαίος: «Υπήρχαν μέρες που δεν είχα να φάω»




Ο Χρήστος Θηβαίος δεν διστάζει να μιλήσει για την μουσική βιομηχανία, να σχολιάσει τα ριάλιτυ που έχουν κατακλύσει την ελληνική τηλεόραση και να αποκαλύψει άγνωστες πτυχές της ζωή του.
- Η δισκογραφία περνά τη μεγαλύτερη κρίση της τελευταίας εικοσαετίας;
«Η δισκογραφία δεν υπάρχει. Μιλάμε για κατάρρευση. Είναι τραγικό το πώς διαχειρίστηκαν οι δισκογραφικές εταιρείες την κρίση»

- Πολλοί υποστηρίζουν ότι υπάρχει διαχωρισμός έντεχνων και εμπορικών καλλιτεχνών.
«Το lifestyle τραγούδι, που βομβαρδίζει καθημερινά το αίσθημα και την αισθητική των ανθρώπων, προβάλλεται ως πιο εμπορικό αλλά δεν είναι! Πολλούς καλλιτέχνες που δεν τους ξέρει η μάνα τους, τους βλέπουμε σε γιγαντοαφίσες, αλλά δεν έχουν ούτε το ένα εκατοστό των πωλήσεων και της προσέλευσης του Σωκράτη Μάλαμα»

- Σας ενοχλούν τα μουσικά ριάλιτυ;
«Δεν με αφορούν καθόλου. Στην ουσία, ασχολούνται με το τι θα φορέσει και πως θα εμφανιστεί το κάθε παιδάκι που του καλλιεργούν φρούδες ελπίδες. Την μια μέρα είναι σε όλα τα περιοδικά και τα κανάλια και την άλλη δεν το ξέρει ούτε η μάνα του»

- Θα πηγαίνατε ως κριτής σε ριάλιτυ;
«Όχι δεν θα πήγαινα. Το θέμα δεν είναι να μας δείχνει μια κάμερα από το πρωί μέχρι το βράδυ. Ο πόνος του τραγουδοποιού είναι σαν το μόχθο του αγρότη. Πρέπει τα νύχια σου να ματώσουν για να γράψεις ένα τραγούδι που θα μείνει στην καρδιά των ανθρώπων»

- Το «Greek Idol» ή το «X-factor» εκμεταλλεύονται τα παιδιά που συμμετέχουν;
«Ναι, βέβαια. Όλα αυτά γίνονται για να φανούν και οι ίδιοι κριτές, που κάποτε ήταν στις εταιρείες και δεν τους ήξερε κανείς… Είναι κάτι το οποίο δεν με αφορά»

- Ποια είναι η μεγαλύτερη ανασφάλεια που εσείς ακολουθήσατε;
«Νομίζω αυτή της τραγουδοποιίας. Η Αρλέτα μου είχε πει: «Παιδί μου, δεν με νοιάζει αν έχει ταλέντο, αυτό που με νοιάζει είναι τι θα κάνεις» Και μετά από χρόνια , μου είπε: «Χαίρομαι πολύ που κάνεις επιτυχία, αλλά πρόσεχε γιατί στην αποτυχία χάνεις το μυαλό σου, ενώ στην επιτυχία χάνεις την ψυχή σου»

- Περάσατε δύσκολα στη ζωή σας;
«Όταν ήμουν φοιτητής στην Μπολόνια. Υπήρχαν μέρες που δεν είχα να φάω»

- Έχετε βρεθεί ποτέ … στο δρόμο;
«Όχι. Έχω περπατήσει όμως πολύ, γιατί είμαι παιδί του μπουλουκιού»

- Έχετε δοκιμάσει ναρκωτικά;
«Ναι, αλλά δεν μου πάνε. Θέλω να μπορώ να χαρώ το μεγαλύτερο ναρκωτικό, που είναι η ευτυχία»








Πηγή: Εγώ
Ο χρήστης Κατερίνα δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Sponsored Links
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Βουλή - Εξεταστική για τα Ομόλογα - Γ. Αλογοσκούφης: «Δεν είχα καμία αρμοδιότητα» LATEAM RSS NEWS 0 20-10-2010 21:44:
Κάποτε υπήρχαν τεράστιες θάλασσες στον Άρη LATEAM RSS NEWS 0 11-06-2010 16:32:
Όλγα Κιουρτσάκη: «Ένα χρόνο είχα κατάθλιψη κι το έκρυβα από όλους» ironitsa SHOWBIZ NEWS 0 16-12-2009 15:28:
Χρήστος Φερεντίνος ilias SHOWBIZ NEWS 1 09-02-2007 00:22:


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 11:03:.


Powered and Developed by Lateam.gr
Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.5.1
Lateam