Greek infotainment community

Το Lateam είναι Ε Ν Α Ν Τ Ι Α σε οποιαδήποτε μορφή Π Ε Ι Ρ Α Τ Ε Ι Α Σ
Facebooktwitter
Επιστροφή   Greek infotainment community > ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ > ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΠΟΡ

“Περήφανος ως Βελεστινιώτης”

This is a discussion on “Περήφανος ως Βελεστινιώτης” within the ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΣΠΟΡ forums, part of the ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ category; Συνέντευξη στην Δήμητρα Ντόντου Ο Μιχάλης Κουσκουρίδας κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα εφήβων/νεανίδων και μη Ολυμπιακών αγωνισμάτων στο ...

Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 20-08-2012, 17:08:   #1
cRc
Think Different..

Το avatar του χρήστη cRc

Περιοχή: ΑΛΜΥΡΟΣ
Thanked 1.341 Times in 846 Posts
My Mood:
cRc is a jewel in the roughcRc is a jewel in the roughcRc is a jewel in the roughcRc is a jewel in the roughcRc is a jewel in the roughcRc is a jewel in the roughcRc is a jewel in the roughcRc is a jewel in the roughcRc is a jewel in the roughcRc is a jewel in the roughcRc is a jewel in the rough
Προεπιλογή “Περήφανος ως Βελεστινιώτης”

Συνέντευξη στην Δήμητρα Ντόντου

Ο Μιχάλης Κουσκουρίδας κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα εφήβων/νεανίδων και μη Ολυμπιακών αγωνισμάτων στο Πλόβντιβ της Βουλγαρίας, μαζί το Θανάση Τσιαλιό στη δίκωπο εφήβων.
Το “Μουσικό Βαγόνι” επικοινώνησε με τον 17χρονο Βελεστινιώτη πρωταθλητή και μας αποκάλυψε την ιδιαίτερη χαρά που νιώθει για την καταγωγή του από το Βελεστίνο, τα όνειρα του για τους επόμενους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο (2016) και τις θυσίες που απαιτεί το υψηλότερο επίπεδο αθλητισμού!

Αναλυτικά:

Μιχάλη κατ’αρχήν συγχαρητήρια για τη σπουδαία αυτή διάκριση και σ’ευχαριστούμε πολύ για τη συνέντευξη που μας παραχωρείς!
Μ.Κ: Εγώ σας ευχαριστώ για τη φιλοξενία!

Μας έκανες υπερήφανους! Αλήθεια, πώς βίωσες τον αγώνα;
Μ.Κ: Ήταν δύσκολος αγώνας γιατί είχε κόντρα καιρό και δεν μας ευνοούσε όσο θα θέλαμε. Ήταν όμως μια πολύ ωραία εμπειρία!

Γνωρίζουμε ότι είσαι μόλις 17 ετών. Πόσα χρόνια ασχολείσαι με την κωπηλασία;
Μ.Κ: Ασχολούμαι απο τον Αύγουστο του 2009 αλλά πρωταθλητισμό κάνω από το 2010.

Τί σε έκανε να επιλέξεις αυτό το άθλημα; Είχες κάποιο πρότυπο;
Μ.Κ: Ο πατέρας μου είχε ασχοληθεί στο παρελθόν με την κωπηλασία. Εγώ ξεκίνησα μόνο από περιέργεια αλλά τελικά…μου άρεσε!

Ένα παιδί στην ηλικία σου (Γ Λυκείου)που κάνει πρωταθλητισμό, πώς καταφέρνει και συνδιάζει σχολείο,προπονήσεις και ελεύθερο χρόνο;
Μ.Χ: Σε αυτή την περίπτωση χρειάζεται να επιλέξεις… Ο πρωταθλητισμός απαιτεί πολλές θυσίες και στερήσεις…και τελικά επιλέγεις αυτό που σου αρέσει περισσότερο.Έτσι έκανα εγώ!

Οι γονείς σου σε στήριξαν;
Μ.Κ: Οι γονείς μου με στήριξαν, με στηρίζουν και θα με στηρίζουν και στο μέλλον…

Πού αφιερώνεις το μετάλλιο;
Μ.Κ: Στην οικογένειά μου, στους προπονητές μου και σε όλους όσους με στηρίζουν.

Μια ευχή για τους Ολυμπιακούς αγώνες του Ρίο;
Μ.Κ: Εύχομαι να δώσω το παρόν!

Σου το ευχόμαστε κι εμείς ολόψυχα! Θα ήθελες κλείνοντας να προσθέσεις κάτι;
Μ.Κ: Ναι,θα ήθελα να ευχαριστήσω τους προπονητές μου και ιδιαίτερα την οικογένειά μου που είναι πάντα δίπλα μου.Τέλος, νιώθω περήφανος που είμαι Βελεστινιώτης και θέλω να ευχαριστήσω όσους χάρηκαν για την νίκη μου.

Σε ευχαριστούμε πολύ Μιχάλη και σου ευχόμαστε πάντα επιτυχίες!

πηγη

Ο χρήστης cRc δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
The Following 2 Users Say Thank You to cRc For This Useful Post:
geodon (21-08-2012), korn (20-08-2012)
Sponsored Links
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές