Greek infotainment community

Το Lateam είναι Ε Ν Α Ν Τ Ι Α σε οποιαδήποτε μορφή Π Ε Ι Ρ Α Τ Ε Ι Α Σ
Facebooktwitter
Επιστροφή   Greek infotainment community > ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ > ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ

Εφυγε ο βασιλιας της Pop Michael Jackson

This is a discussion on Εφυγε ο βασιλιας της Pop Michael Jackson within the ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ forums, part of the ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ category; Ο Θρύλος της ποπ Μάικλ Τζάκσον, πέθανε απόψε σε ηλικία 50 ετών, σε νοσοκομείο του Λος 'Αντζελες, όπως ανέφερε η ...

Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 26-06-2009, 08:30:   #1
Smell
.::HiTecH ManiaC::.

Το avatar του χρήστη Smell

Περιοχή: Los Almyros
Thanked 1.436 Times in 715 Posts
My Mood:
Smell is a glorious beacon of lightSmell is a glorious beacon of lightSmell is a glorious beacon of lightSmell is a glorious beacon of lightSmell is a glorious beacon of lightSmell is a glorious beacon of lightSmell is a glorious beacon of lightSmell is a glorious beacon of lightSmell is a glorious beacon of lightSmell is a glorious beacon of lightSmell is a glorious beacon of light
Προεπιλογή Εφυγε ο βασιλιας της Pop Michael Jackson

Ο Θρύλος της ποπ Μάικλ Τζάκσον, πέθανε απόψε σε ηλικία 50 ετών, σε νοσοκομείο του Λος 'Αντζελες, όπως ανέφερε η ιστοσελίδα TMZ.com "Μόλις πληροφορηθήκαμε ότι ο Μάικλ Τζάκσον πέθανε. Ο Μάικλ υπέστη καρδιακή προσβολή νωρίτερα το απόγευμα και οι τραυματιοφορείς δεν κατάφεραν να τον επαναφέρουν. Μας είπαν ότι όταν έφτασαν ο Τζάκσον δεν είχε σφυγμό" αναφέρει η εξειδικευμένη ιστοσελίδα. Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει επίσημη επιβεβαίωση του θανάτου του από κάποιον εκπρόσωπο του τραγουδιστή.

Ο Μπράιν Οξμαν (Brian Oxman) δικηγόρος της οικογένειας, ανέφερε ότι ο αδερφός του Μάϊκλ, Ράντι (Randy Jackson) του είπε ότι ο διάσημος Pop star κατέρρευσε στο σπίτι του στο δυτικό Λος 'Αντζελες την Πέμπτη το πρωϊ. Η αδερφή του Τζάκσον Λατόγια (La Toya) έτρεξε στο νοσοκομείο αφότου έμαθε ότι ο Μάϊκλ είναι νεκρός.

Ο Τζάκσον ετοιμαζόταν για τη "μεγάλη επιστροφή του" με μια σειρά από συναυλίες που θα ξεκινούσαν στο Λονδίνο στις 13 Ιουλίου. Οι παραστάσεις του θα ολοκληρώνονταν τον Μάρτιο του 2010. Όλα τα εισιτήρια για τις εμφανίσεις του είχαν εξαντληθεί από τον Μάρτιο.

Ο Τζάκσον είχε ξεκινήσει την καριέρα του σαν "παιδί θαύμα" συμμετέχοντας στο οικογενειακό συγκρότημα "The Jackson 5" πριν από περισσότερα από 40 χρόνια. Από το 2005, όταν απαλλάχθηκε από την κατηγορία της κακοποίησης ανηλίκου, ζούσε απομονωμένος.

Ουδέν ατέκμαρτον, ουδέν τυφλόν.

Ο χρήστης Smell δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
Sponsored Links
Παλιά 26-06-2009, 23:39:   #2
P@ntelis Web
Administrator

Το avatar του χρήστη P@ntelis Web

Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
My Mood:
P@ntelis Web is a jewel in the roughP@ntelis Web is a jewel in the roughP@ntelis Web is a jewel in the roughP@ntelis Web is a jewel in the roughP@ntelis Web is a jewel in the roughP@ntelis Web is a jewel in the roughP@ntelis Web is a jewel in the roughP@ntelis Web is a jewel in the roughP@ntelis Web is a jewel in the roughP@ntelis Web is a jewel in the roughP@ntelis Web is a jewel in the rough
Red face

Πάντως παιδιά ότι και να λένε για τον Μάικλ Τζάκσον εγώ ξέρω ότι τα καλύτερα χρονιά μου της εφηβείας μου, χόρευα με τους φίλους και φίλες μου ολόκληρα βράδια στα πάρτι με τα τραγούδια τότε και θα μου μείνουν αξέχαστα !!!
Η μουσική του συνόδεψε τους πρώτους μας παιδικούς έρωτες, συμπλήρωσε τα εφηβικά μας πάρτι, λειτούργησε σαν μουσική υπόκρουση τις ατέλειωτες προσπάθειες επίδειξης των χορευτικών μας ικανοτήτων.
Είμαι και εγώ ένας από τους εκατομμύρια ανθρώπους που αγόρασαν τον θρυλικό δίσκο του Thriller 1982
και τον έχω ακόμα κάπου κρυμμένο
Για όλα αυτά και για άλλα ακόμη περισσότερα, η φωνή του θα μου προκαλεί πάντα ρίγη συγκίνησης.
Ο Michael ήταν πραγματικά ένας ξεχωριστός άνθρωπος, με ξεχωριστές δυνάμεις και αδυναμίες…
Βρήκα ένα σπάνιο βίντεο από συναυλία που τραγουδούν και χορεύουν οι Michael Jackson & Britney Spears
το “The WAY you make my FEEL”.
Για μένα θα είναι ένας τραγουδιστής που μου σημάδεψε θα έλεγα τα εφηβικά μου χρονιά μαζί με την θέα για μένα τότε Τίνα Τάρνερ :OK

Και μην ξεχνάμε το θρυλικό τραγούδι για τα παιδιά της Αφρικής με όλους αυτούς τους καλλιτέχνες που μάζεψε ο Μάικλ Τζάκσον για να κάνει αυτό το τραγούδι !!!
We are the word...
Dan Aykroyd
Harry Belafonte
Lindsey Buckingham
Kim Carnes
Ray Charles
Bob Dylan
Sheila E.
Bob Geldof
Daryl Hall
James Ingram
Jackie Jackson