Greek infotainment community

Το Lateam είναι Ε Ν Α Ν Τ Ι Α σε οποιαδήποτε μορφή Π Ε Ι Ρ Α Τ Ε Ι Α Σ
Facebooktwitter
Επιστροφή   Greek infotainment community > ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ > ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ

ΗΠΑ: Παραιτήθηκε βουλευτής λόγω σεξουαλικού σκανδάλου

This is a discussion on ΗΠΑ: Παραιτήθηκε βουλευτής λόγω σεξουαλικού σκανδάλου within the ΔΙΕΘΝΗ ΝΕΑ forums, part of the ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ category; Νέο σκάνδαλο ταράζει τα... ύδατα της αμερικανικής γερουσίας καθώς ο 56χρονος David Wu ανακοίνωσε πως παραιτείται μετά τις καταγγελίες 18χρονης ...

Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Παλιά 27-07-2011, 13:06:   #1
geodon
Moderator
 
Το avatar του χρήστη geodon
 
Εγγραφή: Nov 2006
Μηνύματα: 10.918
Thanks: 2.530
Thanked 1.978 Times in 1.430 Posts
My Mood:
geodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to allgeodon is a name known to all
Προεπιλογή ΗΠΑ: Παραιτήθηκε βουλευτής λόγω σεξουαλικού σκανδάλου

Νέο σκάνδαλο ταράζει τα... ύδατα της αμερικανικής γερουσίας καθώς ο 56χρονος David Wu ανακοίνωσε πως παραιτείται μετά τις καταγγελίες 18χρονης που τον εμπλέκει σε σεξουαλικό σκάνδαλο.





«Αυτό που έχει τη μεγαλύτερη σημασία για εμένα είναι τα παιδιά μου. Με μεγάλη θλίψη, οφείλω να παραιτηθώ, ενώ εκκρεμεί η επίλυση της κρίσης χρέους των ΗΠΑ. Αυτό είναι η πιο σωστή απόφαση για την οικογένειά μου, το Λευκό Οίκο και τους συναδέλφους μου», είπε ο Wu.

Πριν από έξι εβδομάδες άλλος ένας βουλευτής παραιτήθηκε από το αξίωμά του για εμπλοκή του σε σεξουαλικό σκάνδαλο. Πρόκειται για τον Anthony Weiner που ανέβασε ακατάλληλες φωτογραφίες του στο Twitter.

Ο David Wu ήταν ο πρώτος Κινεζο-αμερικάνος που εκλέχθηκε στο Κογκρέσο. Έχει χωρίσει από τη γυναίκα του τον τελευταίο χρόνο.

Το σκάνδαλο αποκάλυψε η εφημερίδα Τhe Oregonian, ύστερα από καταγγελία γυναίκας ισχυριζόμενη πως είχε σεξουαλική επαφή με τον Wu χωρίς την επιθυμία της, αν και ο ίδιος είχε πει στους συναδέλφους του πως ό,τι έγινε συνέβη με τη θέληση της.

Μάλιστα, η καταγγέλλουσα είναι η κόρη ενός από τους χορηγούς της πολιτικής του εκστρατείας, ωστόσο δε θα καταθέσει μήνυση εναντίον του, καθώς δεν υπάρχουν μάρτυρες να υποστηρίξουν τις κατηγορίες της.


πηγη
__________________

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ
Ο χρήστης geodon δεν είναι συνδεδεμένος   Απάντηση με παράθεση
The Following User Says Thank You to geodon For This Useful Post:
korn (28-07-2011)
Sponsored Links
Απάντηση στο θέμα

Bookmarks

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας


Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Έκκληση της UNICEF για τερματισμό του παιδικού σεξουαλικού τουρισμού LATEAM RSS NEWS 0 11-06-2010 11:47:
Ε. Σαρρή: "Δε θα είμαι υποψήφια βουλευτής λόγω Λαζόπουλου!" ironitsa SHOWBIZ NEWS 0 05-09-2009 13:09:
Παραιτήθηκε από βουλευτής ο Χ.Βερελής με αφορμή την υπόθεση MAN LATEAM RSS NEWS 0 09-05-2009 20:20:
Παραιτήθηκε από βουλευτής ο Χ.Βερελής με αφορμή την υπόθεση MAN LATEAM RSS NEWS 0 08-05-2009 16:57:
Οι αποκαλύψεις του σκανδάλου Siemens Κων/νος ΕΛΛΑΔΑ 0 26-06-2008 22:14:


Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:43:.


Powered and Developed by Lateam.gr
Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.5.1
Lateam